Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen ez...
Mondjuk ez a szótár ahol említik nem túl friss: "TÁN szó jelentése
Magyar nyelv (1862) szótárunk szerint TÁN szó jelentése, értelmezése:

megröviditett ih. az eredeti talán helyett, melylyel a népnyelven öszvekötve is használtatik: talántán; l. TALÁN."

........viszont igaz, hogy nem sokkal előtte volt a nyelvújítás így lehet, hogy mindössze 200 éves lehet ez a rövidítés....
Mivan, tán (talán, gyengébbeknek) gáz beirmerni, hogy semmi tűz, csak ügyeletben veritek a farkatokat (meg egymásét nézegetitek a zuhanyzóban* ) közpénzen, meg hízlaljátok a seggeteket?
Férfiak.... tudom, ezt is mondtad már...

* forrás: AtisDebrecen
Nana!
És a felszólító módnak a jele a mondat végéről?
De az a legkissebb problémája
Ez a falusi primitív paraszt baszogat téged?
Basszál neki egy nyakast....
én most érkeztem de már kipattogott a kuki, bontok egy egészségtelen kólát hozzá csak hétvége közeleg aszentségit
na végre mamlasz ott ejtettél egy helyesírási hibát "kel" hosszú el. Na akkor ezt megbeszéltük, nincs több basztatás ugye
Amúgy is május 1 a szeretet ünnepe
Mocskos kis kurva ez...meg kell nevelni!
Egy Valentin nevű ismerősöm sincs
f@sz tugggya nálunk máshogy szoktak
Te már korán délután be vagy baszva?
A talán rövidítése Van már egy csomó újkori rövidítés ezeket még anno az sms generálta elő A tán az meg még a tekerős telefon előtti korból való rövidített változat
Ha kérdezed ezek nem gyári rövidítések, nincs benne a hivatalos nyelvhasználatba hanem felvett, egymás között használatos
Erre áll fel neki
Valentin van srácok na!
Kuss! Te itt nem kérhetsz semmit! Nem is értem hogy mersz ideírni ,ahol férfiak társalognak!
Semmi közöd hozzá kisfiam amúgy meg ....
Na, ha jól kiszopkodtátok egymást, akkor mondhatnál a kérdésemre is valamit, komolyan érdekel... mikor voltál tűzben utoljára?
Már kifejlődött...sajnos ennyi...
Hagyom, mert félek, hogy megáll a fejlődésben.
Hagyd már ezt a kis buzit....semmi
Ha bombázásnak érzed, nem zaklatunk, nehogy az óvodás lelked jobban sérüljön.
Na szia!
Jobb mint ha egy degenerált nullák lennénk
Ne vedd magadra kérlek!
Most tanuljunk olvasni arra a kis időre, 70-80 évre?? Mi a fsznak?? Időpocsékolás!