Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"Pfff....fasza hogy már szögesdrót kerítés kell az üzem köré is, meg hogy már őrnek sem találni rátermett embereket"
"Ezeket meg fel kellett volna készíteni már az elején, hogy később ne úgy kelljen hajkurászni-összefogdosni őket."
"Megszűnik a szülési szabadság és szülés közben is dolgozniuk kell, semmi 1-2 órás munkakiesés mint előtte!
Lázadás esetén meg be lesznek olvasztva műanyag flakonba. "
Majd remélem a túrán lerajzolod nekem, hogy mit akartál mondani, mert ezt arra a mondatomra írtad, hogy már továbbálltak németbe.
Én csakis kizárólag a mi migránsainkról beszéltem akik miatt nem kellett szögesdróttal körbekeríteni az üzemünket, nem kellett hajkurászni őket sem pedig műanyag flakonba olvasztani. És azt is írtam, h mást nem ismerek és nincs személyes tapasztalatom.
"3 órás munkáért" Reggel 7 körül kezdenek és este 9 körül még itt fogják polírozni a betont. (egyébként 200 a munkadíj)
Egyébként a Raktár alját (28m2 csak sima egy rétegű beton) csinálták 160e-ért, másokat kérdezve 200e alatt ugyanezt egyik sem vállalta. (itt ILYEN árak vannak, mindjárt lövök egy képet a szomszéd kerti kiülőjéről, egy hete lett kész)

Fábinak meg rajzoljátok már le hogy mit is akartam mondani.
Áááááááá! Összekarmolom magam!!
Tudom, h ebbe az irányba megy a világ, h teljesítmény nélküli hatalmas elvárások. És ez főleg valóban a fiatalabb generációra érvényes, ezt én is tapasztalom. De szerencsére az én ismeretségi körömben több olyan középkorú szakember is van aki az utolsó mondatod tartalmával ért egyet és a szerint végzi a munkáját. És talán annyira nem vagyok ostoba, még ha Kinetic barátunk úgy is gondolja, hogy ne jött volna át a lényeg. De ha Te is elolvasod amit írtam, biztos neked is át jön a lényeg, hogy kikre is gondoltam.
Ne már... kb. 25/m3 a beton utcai ára, neked kell 4,5 m3, na jó, legyen 120 az anyag, és 160 felett kér a 3 órás munkáért? Akkor ez nem túl jó ismerős
De mind1, ha neked ez megér 320+ rugót, rajta... mi a szomszéddal megcsináltuk ketten a 60 m2-t 2 nap alatt, ennek feléből. Persze biztosan hitványabb lett, mint a hőszigetelt-polírozott beton, de mi nem Buckingham palotát betonoztuk, hanem a garázst
Nem ment át a lényeg. Gyak. nincs ember, akit dolgoztathatna festő állásban... sokan elmentek, néhányan önállósodtak, a többség meg feketén nyomja. Ö fizet utánuk rendesen, ezt a részét ismered, mert nem dolgoztathat feketén, pont azért, mert 30 éve mindenki ismeri, és számlás munkákat csinál.
Múltkor mondta, hogy jött hozzá jelentkező (állandóan megy a kereső hirdetése) pelyhes állú hülyegyerek, most végzett a suliban, és bemondta a 400-at... mert ő látta a féccbukon, hogy kint 2000 jurót is meg lehet keresni. Haver meg a fejét fogta...
Rátérve a te tapasztalatodra: mi motiválja a mestert, hogy jól dolgozzon? Hisz mindenképp tele a várólistája, pénzt is kérhet bátran... segítek: SEMMI. Talán csak a saját szakmai önérzete.
Sokadszorra lepődsz meg rajtam? Milyen értelemben? De emlékszek, h a tavalyi túrán is beszélgettünk erről de azt biztos, h nem mondtam, hogy kényszermunkába voltak nálunk. De azt sem, h nem járhattak szabadon. Arra viszont emlékszek, hogy akkor is mondtam hogy teljesen hivatalosan, rendezett papírokkal voltak nálunk. Akkor ezen most mi a meglepő? Tényleg érdekelne.
Rajtad már sokadszorra lepődöm meg az utóbbi időben, de már kezdem elfogadni.
Arra gondolom akkor már nem emlékszel, hogy ezt nekünk tavaly a túrán elmondtad.
Nem érdemes? Felőlem szidhatod őket, engem nem zavar. De tényleg. Én csak azt írtam le, h akik nálunk voltak milyenek voltak. Én többet nem ismertem, személyes tapasztalatot csak erről tudok írni.
Éj de tűzről pattant menyecske! Még a szeme sem áll jól.
Folytattam volna de látom nem érdemes.
Nem akarom védeni általánosságban, de az a 2 ember ( férj és feleség) aki nálunk volt nem rabszolgák voltak. Tanult emberek voltak, minden hivatalos papírral rendelkeztek. Magyar ideiglenes személyi, útlevél stb.. Várható volt, h tovább mennek mert a srácnak németben, a csajnak kanadában voltak rokonaik. Ők mindig tisztelettudóan viselkedtek és nem titkolva tervezték is, h mennének a családtagjaik után. Németországba is hivatalosan és konkrét munkahelyre mentek. Neked lehet, h más személyes tapasztalatod volt, de én csak őket ismertem és kb 1,5 évig dolgoztunk velük.
Pfff....fasza hogy már szögesdrót kerítés kell az üzem köré is, meg hogy már őrnek sem találni rátermett embereket.
Ezeket meg fel kellett volna készíteni már az elején, hogy később ne úgy kelljen hajkurászni-összefogdosni őket.
Iratokat cipőiket (ha egyáltalán vannak) elvenni, a gumibottal a porba érthetően lerajzolni a majmoknak hogy szökés kísérlete esetén megszűnik minden kedvezmény. (az eddigi napi 23,5 óra helyett 30-at fognak dolgozni és az eddigi napi két száraz kifli helyett csak egy félen osztoznak )
Tényleges szökés esetén meg a hálátlan dögök szöges papucsban fognak napi 40 órát dolgozni! (és a szögek befelé állnak, valamint az eddigi napi fél liter wc-ből kapott vizet ezentúl az eső esetén összegyűlt tócsákból nyalhatják a kiflimorzsa mellé) Megszűnik a szülési szabadság és szülés közben is dolgozniuk kell, semmi 1-2 órás munkakiesés mint előtte!
Lázadás esetén meg be lesznek olvasztva műanyag flakonba.
Biztos jól megfizette a melósait. Gondolom minimálbér, meg pár garas a zsebbe, ha van meló reggel 7-től este 8-ig, ha nincs pénz sincs, szabadság meg majd januárban.
Mondjuk ha így is van nem hibáztatom, ez a járulék rendszer csak arra ösztönzi az embert hogy azt basszon át akit tud.
Én megyek majd valamikor nemsokára. (bár hogy itt betolhatom-e egyáltalán a motort az épületbe?)
Az "ismerős alapon"-t úgy kell érteni, hogy másnak el sem vállalná (csak kb. 1-2 éves határidővel) de mivel elég jó viszonyban vagyunk már 15 éve, így az "olcsón beszerzett" anyag (hcell, felületedző por, más egyebek ha nekem kell) szintén alapáron van. (és semmi átb&szás)

"100 biztos lenne" Szerencsés környéken lakik Ön László! Kicsit segítek: csak az anyagköltség 160e és ugyanennyiért még neki sem állnak.
Természetesen mindig lehet ellenpéldát is találni. De én meg sokszor (nem mindig) olyan szakival találkozok aki -tök jó a szakmájába, rengetegen keresik és ezért csak sokára tud időpontot adni és annyit kér amennyit csak akar. Az, h a segédmunkából ami némi szaktudást is feltételezne egyre kevesebb van az nem kérdés. A barátodtól is biztos a selejtje ment nyugatra a jobb szakemberek meg otthagyták őt és a saját maguk főnökei lettek vállalkozóként és 5x annyit keresnek. Lehet, h a városból is elmentek, de 1500 ejró-ért biztos nem mentek németbe, ha itt a dupláját keresi, még ha neki is kell a létrára állni.
Jó barátom kivitelező céget visz,. Családi cég, a legrégebbi a városban, Régebben burkoltak, festettek, gipszkartonoztak, villanyt szereltek, szóval ha állt a fal, onnantól über alles.
Manapság szinte csak a festés maradt meg neki. Mindig panaszkodik, hogy nem talál munkaerőt, mert vagy képzetlen, vagy ha annyit tud, hogy az ecsetet melyik felén kell fogni, akkor már olyan fizetési igény van, hogy azt nem lehet kitermelni. Mondja, nem gondolta volna 20 éve, hogy 50 felett ő fog létrán állva glettelni
A fiam itthon van ugyan, de francia cégnek dolgozik, vállalkozóként. A cégnek semmi magyar kötődése, csak néhány magyar srác is dolgozik neki, innen, egy irodából. Ezt a munka jellege engedi, festőnél ezt nehéz lenne megoldani
Az "ismerős alapon"-t nehéz beárazni... de ismeretlenül 100 biztos lenne.
Kicsit későn szóltál hogy érdekel ilyesmi.
Alig több mint egy hete voltam.
Majd megkeresem,valamelyik vinyón megvan,csak nem tudom melyik gépen.
Már nekem is mérték tavaly a Kawánál,csodálkoztam mert eddig a motorokra nem kellett zöldkártya.Aztán mondták hogy most már ez is benne van a műszakiban.
Megvan,kicsit foglalkozni kell vele,karbi pucolás,olajcsere,műszaki,aztán mehet piacra.
Pedig de Le is cserélem a gyertyákat, legfeljebb nem hallgatok Kossuthot középhullámon menet közben
Hát ja.
Tegnap megjött az árajánlat a betonozásra ismerősi alapon (6cm beton--5cm hcell--6cm mixerbeton, vasháló, gépi simított felület, közben beledolgozva a felületkeményítő a tetejére)
36m2 a felület, mindent előkészítettem, kiszinteztem, csak teríteniük kell. (elvileg holnap csinálták volna, de csak a jövőhét elején jönnek mert nem ért rá a mixer)
Lehet tippelgetni.
Ja, felszámoltam a kazánszigetet is.