Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen,kb 17-ezres lesz,gyertyákkal olyan 25000.
Ma beindítottam a Pirost. Mentem vele kb 1km-t. Olaj nem jött meg a héten,pedig ma egy hete rendeltem hozzá. Reményeim szerint jövő héten olajcsere,és utána útra kész a motor..... ha minden igaz.
Légszűrő 2db van benne ugye?
Igen,de persze azzal is foglalkozni kell.Jobb első teleszkóp szivárog,két belső gyertyát még cserélni kell,légszűrőt is.
Kawa műxik?
De jó képek!
Van vicces is.
Van még sok!
És milyen képeket találtam!Jön elő a múlt!
Ábrus Megtaláltam!
Az a gyárudvari ipari betont ne hasonlítsd a kertedbelihez, amit 3 móricka kever ott AHS tűréssel.... Meg fog repedni, mindegy, csináltasd meg, aztán beszéljünk róla 5 év múlva
- ill. nem is kell 5 év, mert valamelyik sarka már 2 év után bereped. ha nincs 20-30 cm, eltöri a fagy miatti talajmozgás, ha vastag, akkor meg megsüllyed valamelyik sarka.
A térkövet meg tudnád magadnak csinálni - és akkor nem 1,1-ből lenne xar betonod, hanem kb. 800-ból térköved (persze nem a legflancosabb fajta) Időd úgyis kiadja

Na mék, vár a fűnyíró.
"de sztem nem, mert az alá ....." Odaírtam az árakat, mit nem értesz rajta? Kértem árajánlatot kb. 6 különböző helyről, ennyi vagy drágább a komplett anyagos m2 ár.
a rendesen megcsinált hálós beton meg nem törik össze, van pár ezer m2 a munkahelyemen ami 20 éve jó. (nem 40 cm)
Mint írtam is, várom az olcsóbb munkaerő elérhetőségét.
Mondom, hogy csak piszmognak az embereid
A keményítést nem kell túlgondolni, nem akkora feldat... apám kőműves volt különben, olyan betont csinált otthon, hogy olyan volt a felülete, mint az üveg (olyan síma és kemény) nem porzott egyáltalán. Ez a 70-es években volt, akkor még nem léteztek nálunk ilyen kegyszerek se tükrösítő gép

A matek akkor se stimmel. ha tőled levesznek 160 rugót 1 napért, akkor mit csinálnak a hó többi napján? Nem dolgoznak? Ha igen, akkor olcsóbban? Ha nem, akkor hova lesz a pénz?

A havernál amit láttam munkát, azt valami 8000-ért csinálták, de azon kamionok meg targonca jár, valami 40 cm vastag - az nem a te léptéked. Meg úgy tűnik, az 1 réteg felületkezeléstől se lett nagyon xar, mert fémhulladékot pakolnak rajta markolóval egész nap és még bírja.

Ha rám hallgacc, elfelejted az udvar kibetonozását. Egyrészt ronda, még az a térkőmintás is, másrész összetörik pár év után úgyis. Sokkal jobb a térkő, még ha drágább is (de sztem nem, mert az alá nem kell betony, csak levibrátorozott murva. Ha megsüllyed pár év múlva, felszeded, sóder, vibrátor, lerakod, és kész. A betont meg törheted fel
Ábrus azt térkő mintás sablonnal csinálják?
Két-két órában ezt csak a fotelben tudod megcsinálni, nem a valóságban. Mikor a Raktár alját csinálták akkor sem itt aludtak a betonkeverő mellett, mégis reggel 8-tól délután 2-ig dolgoztak vele.
A felületkeményítőt meg azért így csinálják (mint ahogy máshol is láttam mikor a cégnél többszáz négyzetméteres placcokat csináltak nagyobb építőipari vállalatok, igaz ott nem egy hanem 3-4 simítógéppel keringőztek egyszerre egész nap és ők sem fél óra alatt végeztek) nekem nem csak "legyen a tetején foltokban oszt jó lesz" módon kell megcsinálni, hanem valóban egy olyan kéreg kell rá, ami olyan felületű hogy nem fogja a sztender felszedni és felmosható simaságú mint a járólap. (mivel nem akarok semmilyen más bevonatot-burkolatot tenni rá még 150-200e-ért)

"Érdekesség, hogy nem darabokban csinálták......." mi ebben az érdekesség? Így szokták.

"a kőművesed meg a vállalkozó...." A vállalkozó ugyanúgy húzza le a vízmértékkel a betont és talicskázik ha kell, mint a kőművese és a két segédmunkás, akik egyébként fix napi bérezést kapnak alkalmazottként. (segédmunkás kb. 150-180e/hó, a kőműves meg kb. 350e/hó)

Egyébként ha lenne olyan aki olcsóbban csinálná (de NEM volt) akkor nyilván azzal csináltatnám. (azért csinálok meg én mindent, amit csak lehet, mivel qrvadrágán dolgoznak mostanában, de ez az egész téma pont ebből indult ki, nem?)

Egyébként ha te tudsz profi céget aki garantáltan jó minőségben dolgozik, vissza is jön ha elqrt valamit és garanciában költségek nélkül megcsinálja OLCSÓBBAN akkor várom az elérhetőségét, mivel jövőre az udvaron kb. 200m2-nyi térkőmintás betont kell itt nálam megcsinálni.(jelenleg itt a környéken 5500Ft/m2 az ára) Persze lehet térkövezni is, ott a 7500Ft/m2-es komplett anyagos árat kell alulmúlni.
Azokat nemigen tudod felcserélni, mert más a méretük szerintem.
...de akkor mégse reggel 7-től este 8-ig dolgoznak hanem reggel is 2 órát, meg este is... így az óradíjuk még magasabb
A felületkeményítőt meg rászórják a még nem megkötött felületre, beledolgozzák 1x, és kész. Faxt kell azt 3-4x, meg várakozni...ja és igen, láttam, csak én ezek szerint profiktól pár nap alatt megcsinálták, igaz, komolyabb felszereléssel, ja, és kb 400 m2 volt.
Érdekesség, hogy nem darabokban csinálták, hanem egybe az egészet (úgy értve, kb a felét, mert az fért be egy napba), és utólag vágtk fel a dilatáció miatt szegmensekre.

Igen, azt is tudom, hogy a góré teszi el a lóvét, nem a droid. Viszont akkor a kőművesed meg a vállalkozó jóval többet kap, mint egy sebészprof de amíg te fizeted, nekem mind1
Lehet fel van cserélve a 40-es meg a 60-as. Mintha egyikben ez másikban az lenne ugyanott...
122.5-es a főfúvókád az teljesen ok 2-3 hengernél, a 60-as indító a 40-es üresjárati is tök ok..
De minthogyha nem egyforma fúvókák lennének benne nézegetem a régebbi képeket...
Nem vettem ilyesmit észre.
László Ön már megint nincs tisztában azzal amiről beszél.
Elterítik az első réteget, rá tudsz lépni hogy egyből rátedd a hcellt? Nyilván nem, tehát azt délelőtt megcsinálják, aztán visszajönnek délután lerakni hcellt és ráhúzni a második réteg betont. Kell neki vagy két óra mire erre is rá lehet lépni.
Utána jön a simítás, láttál már ilyet?
Megszórják ezzel: https://www.gras.hu/webshop/ma... majd simogatják fél órán át, aztán kb. fél óra várás. Ezt megismétlik 3-4-szer és már este is van.

Amikor a Raktár alját csinálták (egyszerű betonpadló) az gyorsan megvolt, de ez nem olyan.

Az árakat meg így is lehet számolni, de ez nyilván hülyeség, amit persze te is tudsz. (ugye nem gondoltad komolyan hogy a két segédmunkás és az alkalmazott kőműves meg a vállalkozó majd egyenlően fogja elosztani a napi munkadíjat?)
Másrészt mint már említettem itt a környéken ilyen árak vannak, senki sem csinálja meg két sörért.
Hidegen jobban megy, mint üzemmelegen?