Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bizonyára kiváló felújítás lesz...
Szia!

A vizpumpa házban van 2 db illesztőstift, szerintem az lesz.

Z.
Ez azaz,hogy mi se tudjuk, hogy az mi lenne.
Amikor szétszedtük a gépet és oldalra fordítottuk a blokkot akkor hallottuk,hogy valami kiesett és ez volt az a kép telóval készült azért olyan homályos de valahonnan onnan eshetett.
itt van két "jobb" kép
Csúszó kuplung problémád megoldódott már?
Ha igen, Mi volt a gond?
Igen homály az a pici hengeres vmi. Biztos, hogy kell az?
Állítsd be legközelebb a fókuszt, ha lehet. (szokott lenni egy virág, ami jelzi, hogy közeli kép lesz vagy, ha áthúzva egy vonallal akkor távolról fotózva. (nagyítással is tudsz változtatni közelítés-távolítást.)

Ha 2003-tól gyártott tzr50 a gép akkor: http://www.scribd.com/doc/3613...
itt ha a robbantott ábrában megtalálod valahol, akkor tudod hová való..
Egyáltalán biztos, hogy kell oda az?
Én nem találtam meg, sok szerencsét a bogarászáshoz.
Bocs ez még az előzőhöz csak egyben nem akarta elküldeni!
Előre is köszi!
Sziasztok!
Nagyon kellene egy kis segítség rakjuk össze a gépet és nem tudjuk hová kerül ez a kis darabka aki tudja az kérem segítsen!
Nekem van hozzá benzin csapom!Gyári hibátlan 3000ft+posta 2003.-as utáni mocira.
nem kell hütöt cserélni!A gyári tökéletes.Szerintem a hengerfej tömitést kellene kicserélni de az is lehet hogy a gyári 50.-es henger fej van feltéve a nagy hengerre emiatt is melegedhet .vagy a vizszivattyúd betegeskedik.Nagyából ezek a dolgok okozhatják a melegedést!
Helló gyerekek egy kicsi segítséget kérek tőletek ! Na az a helyzet,hogy még tavaly ősszel le cseréltem a hengert a motoron (50- rő- 70es-re) de nem azért mert nem ment hanem csak... Na az a probléma,hogy forr a víz (mellesleg megjegyzem a régi hengerel is fort)már termosztátot is kivettem hátha az a rossz de mégis forr a hűtő vizem. Már egyszer itt a fórumon kérdeztem,hogy hogyan kell állítani a gyújtás pontot de nem jött senkitől sem válasz. Na most még egyszer megkérdezem,hogy hogyan és pontosan hova kell állítani a gyújtást. Mert szerintem az nem jó helyen van a gyári gyertya is fekete kormos és a hangja is olyan fura elöre is köszönöm. Ha ez sem jön be akkor cserélek rajta hűtőt nagyobbra mert szerintem lehet ,hogy az is kicsi.
vagy megjavítod,....
tömítéseket meg lehet "o" gyűrűssel gyártatni, ha van az a méret akkor venni. kivéve ami a tank és a csap között van.
Üdv ! Valaki nem tudja véletlen hol lehet szerezni benzincsapot ? Az enyém végleg meghalt és van egy olyan érzésem , hogy a Yamahánál nagyon drága lesz :)
Köszi !
Sziasztok! Sajnálatos módon eldölt a motorom , újra kell fényezni a bal oldali idomot. Tudnátok mondani egy szinkódot("06-os Kék)? Esetleg honnan tudnák beszerezni matricát?
Most állj le te balf.sz,
A haverod nem mondott semmi problémát amin te ki vagy akadva.
A te szavad itt semmit sem ér, te olyanról nyilatkozol amihez közöd nincs.
Tegnap felhívott haverod, (aki egyébként a tulaj, és ez nem te vagy az) volt néhány kérdése, csak, hogy tudd.
Ja persze tudod, hiszen ez után képes voltál még a fórumra írni megint.
a személyes sértett lennél valamiben megérteném, talán akkor ha nem kezelném az ügyet.
Mivel a motort olyan áron vittétek el. nem hiszem bármit is számon lehetne kérni rajtam hogy mi milyen. Ezzel a haverod is tisztában van. Aki egyébként a tulaj.
Nem értem neked mi közöd van hozzá, és mi a problémád? Igazából semmi nem lehet, csak gyűlölöd önmagad és ezt másokra vetíted ki!
Te neked ahhoz a motorhoz semmi közöd, nem értem a te megnyilvánulásodat.


kedves fórumtársamról akinek a fényezéséről beszéltem vele és megint csak nem veled, csak kérdés volt az amit tisztáztunk félreértést, ahhoz is szintén csak semmi közöd.
Fikázásról szó nem volt a fórumtársammal folytatott fényezési csevegésben, félreértett valamit. Talán olvasd el a legelejéről a kommenteket és ne valaminek a közepéből indulj ki.

Nagyon szeretsz mindenbe bele vau-vau amihez közöd nincs, de elhiheted, ha a tulajnak az nem problémája, akkor neked főleg nem lehet kifogásod. Főként ilyen alpári módon megnyilvánulnod.

Ha haverodnak nem tetszett a gép mi a f. . .szért vette meg a akkor? ? ? ? Eleve mindent tisztáztunk a haveroddal míg mielőtt először elmentetek megnézni. Érdekes módon, miért nem a haverod az aki ír, akié már a motor? Talán mert nem problémája neki.
Van neki internet hozzáférése és regisztrációja a fórumra, önálló, és veled ellentétben értelmes is, és ismeri az elérhetőségeimet, ha valami kérdése van azt feltehette azon, amit meg is tett eddig is. Haverod ismeri az etikát ellentétben veled.
Miért ennyi idő után kelsz ki magadból haverod motorvétele után mintha te nem lettél volna ott? Azt erősen kétlem. Vagy nem kaptál anyucitól tejbepapit? Miért nem akkor mondtad el személyesen mikor találkoztunk te F. SZ. Elbújsz az internet mögé névtelenül, elérhetőségek nélkül? így a legkönnyebb "felelősség" nélkül bármit írni.
Mi a f. . . sz közöd van a motorhoz? Tied? NEM! Akkor ne ugass bele, akadj le a témáról... az eladó és a vevő dolgaiba.. tudod ez nem telefon, ezért nem bele vau-vau.

Ha a haverodnak valami kínja, baja van, azt bízd rá, biztos megkeres majd... Hogy ő mit nyilatkozik hol és kivel, ha nyilatkozik. Ő egy normális személynek ismertem meg akivel meg lehet beszélni dolgokat, telefonon is felkeresett, tegnap néhány kérdésével, viszont a te beszólásod ide amit a fórumra benyögsz nem sokat segített abban, hogy a kérdéseire megfelelő választ adjak neki. Hozzáállásod a téma miatt neki jelent problémát, ha ő kérdéssel fordul felém... Ezen jó lenne, ha elgondolkodnál, de az neked nem megy annyi eszed nincs bmeg.
Sajnálom a haverodat, hogy téged megismert.

Igen olcsón vette haverod, úgy ahogyan és amilyen, ez kellett neki, akkor ne legyen panasz. Ha ez probléma, akkor nem kellett volna megvenni a motort csak, mert annak -idézem - "szép hangja van" (Jelzem, nem egy szokványos tzr-hang vagy akár milyen 50-esé, annál sokkal szebb.)

Több órán át néztétek a motort, kipróbáltátok, barátom idejével mit sem törődve megjelentetek váratlanul, hogy most azonnal mentek megnézni. Nekem nem szóltatok, hogy akkor néznétek meg, Annyi órákig tartó vizsgálódásotok után mégis ez kellett a haverodnak, szóval kussoljál. Látta, hogy mit vesz. Nem egy 10 perces átfutás után vette meg. Nem értem a felhangodat, de nem is vagy kompetens az ügyben.
Hirtelen felindulásból érkeztetek a motor megtekintésére, Pont amilyen a te jellemed.
Sok mindent megcsináltuk amit egyébként is megtettünk volna még az első megtekintés előtt, mivel még nem volt idén beindítva sem addig, de ti ezt nem hagytátok.
Legutóbb is úgy lett lerakva időhiány miatt, hogy még összerakjuk.
A haverod beismerte, hogy ez hiba volt a részéről, ez a sürgetés erre tanúm is van és biztos vagyok benne, hogy ő nem tagadná le. Vele szívesen akár még találkoznék is, mert elég értelmes srác ellentétben veled. Akiben indokolatlan indulat van, és mindegy ki az de egyetlen cél, hogy az első akiben tud beleköthess.

Én a haveroddal egyeztem meg, és nem veled. Te felfogod ezt? Te gy. k . r!
A motor abban az állapotban, kényszer miatt lett eladva, tevzezve voltak változtatások részben felújítások, mert alapjában nem szándékoztam volna soha eladni, ezt akkor is elmondtam haverodnak... Ha nem kényszerültem volna rá egy meghatározott és kellően indokolt okom miatt.
Neked én semmiféle magyarázattal nem tartozom, bármennyire is fáj ez neked, ideje lenne megértened bmeg, hogy ehhez a motorhoz neked nincs semmi jogod és közöd.
Ha tehettem volna megtartottam volna, de kihasználatlanság miatt, nem kellett a motor.

Nem voltatok kötelesek minden áron ezt a motort venni, vagy egyáltalán TZR-t, egy Simsonra sokkal kevesebb költségek vannak mint egy TZR-re.

Úgy állítod be mintha milliókat fizetett volna ki rá a haverod, mikor megvette. Akkor jogos lenne az indulat, de akkor is csak tőle.
Nem vagy te egy kicsit kapd be a f.szom, bmeg?

Neked az egész motorhoz nincs semmi közöd. Fogd vissza magad amíg még egyben vagy.

Nem volt kötelező megvenni a haverodnak. Volt más több 100 motor eladó még az egész világban ilyen típus. Én egy csak "hang" miatt nem veszek meg egy motort, és még utána panaszkodok, hogy az milyen. . . Ráadásul, hogy meg sem bízott a tulaja, hogy a nevében megírjam. . .

Véleményed lehet, valamiről, de ha nem vagy érintett, akkor azt csak úgy teheted meg, hogy az érintettek azonosítását kihagyod. Mindkettőt, nem csak az egyiket.. Felfogod?
Te nem ismered a "korrekt" fogalmat.
Te vagy az akitől nem szabad venni semmit, vagy egyáltalán szóba állni.

Ezt vette meg, ez kellett nektek. Láttátok milyen. Nem volt ez akkor kifogásotok utólagos reklamációnak helye nincs. Ha nem tetszik otthagyja nem veszi meg. Szabad akaratból vette meg.
A szerződést amihez nincs semmi közöd csak esetleg mint tanú az átvételt igazolni illetően, de ott benne van, hogy egyébként semmiféle követeléssel nem jöhet a vétel után.
Ebbe bele tartozik a te ilyen fajta elfogadhatatlan megnyilvánulásod is. Főként, hogy nem te tulajdonod és panasszal "élsz" olyannal ami nem a te tulajdonodat képezi, mégis mit ugatsz bele folyton?

Az alap árból jócskán lementetek, ezzel a haverodnak való segítségről amit felajánlottam abban az esetben, hogy a rendes árában veszi meg segítséget nyújtok a későbbiekben. Erről akkor lemondott mikor nem azon az áron vette meg ezzel tisztában volt, mégis tegnapi felkeresésére segítettem és válaszoltam kérdéseire. Amire nem lettem volna köteles válaszolni. Természetesen te tovább szapulsz indokolatlanul és megint csak tévesen jogtalanul.

A motor nem úgy lett használva és "alakítva" hogy az majd egy olyan gy .k .r szemét zavarja mint te vagy.
Te nem vetted volna meg, az te vagy, más megvette, és ez kellet neki, nem más gép, és NEKED kuss van.
Ha te nem vetted volna meg, akkor megint csak minek szólsz bele, hogy ez, meg az milyen? Főleg vétel után? Közöd=0.
Te részedről vétel előtt elmondtad véleményed a vevőnek. Ennél több dolgod az ügyel kapcsolatban, és ha a vevő úgy dönt, hogy kell neki a gép, szerződésen mint tanú odafirkanthatsz valamit, más beleszólásod jogilag nincs..
Semmi közöd hozzá mi miben állapodtunk meg. A vevő-eladó megegyezett onnantól kezdve neki sem lehet egy szava sem.

Továbbá én a motorról sosem dicsekedtem, hogy hogyan néz ki... Meg mindenféle dolog, nem is érdekel senki véleménye. Míg a saját motorom volt addig azt csináltam vele amit akartam. És nem csak én voltam aki a motorhoz hozzányúlt ezt is jobb tisztázni, mert ezt is nehéz neked felfogni, hogy mitől olyan ez a gép amilyen.

Te egy 500 000 Ft-os állapotú gépet vártál volna el 200 000-ért megvenni! NORMÁLIS? ? ?
Továbbá Ismered ezt a mondást (lásd később)? Általában vásárlóknak szokták kiírni, -(de te még csak az sem vagy...)-, ha nincs külön szerződés vagy abban valamilyen formában nincs jelezve:: "A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el."
a vevővel való megállapodásom értelmében a jelenlegi viselkedésed
felháborító.

Átverve nem volt a haverod, szóval kussoljál, és fogd vissza magad.


Voltak olyanok, kaptam visszajelzéseket, akár fórumról akár máshonnan megkeresve, mert pl találkoztam a számára az "új" motor tulajával vagy csak megkerestek (és segítséget kértek közben elpanaszolták), de mivel közöm nincs hozzá miért tettem volna azt amit TE most is itt köpködsz?. Pedig ők aztán abból amit elmondtak, hogy hogyan megy a gépük, és milyen és, hogy vitték haza... ők nagyon át lettek verve, motorjukat ahogy akitől vették, Amihez nekem semmi közöm, pont ezért sem csináltak belőle semekkora balhét, nem úgy mint te egy porfingnyi valamiről, amihez főként neked semmi közöd és te vagy az aki ugat.

Haverod telefonba elmondta hogy még most is ennyi idő géppel meglepően jó állapotban van a motorja.
Mindenki fikázza a Roil Gold terméket ezek mindazok akik persze nem használták, azok a legegyszerűbb, hogy tapasztalat és kellő infó és tények nélkül írogatnak mindenfélét, persze általában lehúzó kritikát, amiről fogalmuk nincs mi az, csupán mert irigyek vagy alapból rosszindulatú mint te is vagy.
De közben semelyikük nincs tisztában, hogy ez mit jelentett ebben a motorban - kivéve akinek van gyakorlati tapasztalata is.

A motort úgy akartátok eleve kipróbálni, amit jól tudtatok, hogy az még össze sem volt rakva,, rendesen összeszerelve üzemkész állapotra rakva. az üzemkész állapot az nem annyit jelent, hogy bármi áron, de pöfögjön. és akkor menet kész. -ez nem igaz.

Még nektek kéne fizetni, hogy veszélyeztettétek a motor állapotát, hogy pl mozgó féktárcsával indultatok el vele (én ott sem voltam... ezt ti mondtátok, és telefonba mutattátok a hangját). Hibás visszajelző fény értékekkel.. stb. Mikor másnap már ott voltam a visszajelzők semmi problémát nem jeleztek. barátom közben megoldotta a féktárcsa és egyéb kisebb dolgokat. az elektronikához nem nyúlt.. És azután másnap milyen érdekes mikor ti is jöttetek már akkor megvenni, akkor sem volt baja. UGYE? ? ? Szerződésben volt hely leírni, hogy valami nem oké-e, Ezt nem tettétek meg. Elfogadtátok aláírásotokkal azt, hogy olyan amilyen. Reklamációnak ezek után vagy panasznak bárki részéről nincs helye. Főleg neked aki még csak tulaj sem vagy.
Tudod mi az, hogy tulajdoni jog?

Erről miért nem beszélsz, ti, hogyan néztétek meg?
Ennyi pénzért ilyen állapotban az általatok kialakított helyzetben, venni asszem kussolhatsz főleg, hogy még közöd sincs a géphez.

Az egész felháborodásod nevetséges.


Most már ami a haverod gépe, az ugye ismételten felhívom a figyelmedet nem a te géped nincs semmi közöd hozzá. Neked velem semmi bajod nem lehet közünk nem volt egymáshoz. És nem is kívánok veled semmilyen módon bármiben is közös dologba részt venni.

Mégis milyen jogon írsz "más nevében"? Te vagy a tőrvényes képviselője? Ezt a szerződésen nem láttam. Milyen jogon is szólsz ebbe bele?

Én a gerincedet tőrném, el ahogy te másokkal szemben megnyilvánulsz, és még közöd sincs a dologhoz. Kár, hogy a szülésznő nem b .sz.tt fejjel a földhöz teljes erőből mikor megszülettél. Veled csak egy b.nk. p.r.szt.l több van a földön. Akire egyáltalán nincs szüksége a világnak. Csak élősködsz másokon, nem vagy más mint egy energia vámpír.

Haverod kapott egy alig használt jó állapotú (újonnan 5000 Ft-os értékű) ponyvát is ingyen. Erről is kussolsz nagyon... na meg: "ajándék lónak ne nézd a fogát" ahogy a mondás tartja.
Persze haverodnak nem kellett, de mégis végül is csak elvitte... Érdekes.. Nem volt rá kényszerítve, hogy elvigye. Ajándéknak kapta.
Az nem volt probléma ugye? Mindent adtam a géppel amit mások általában nem szoktak. Ami eredeti állapotban pl "tartozék", mint pl a gyári magyar használati kézikönyv. egyéb kis gyári szervizi füzetek, izzók(a műszerfalba is) stb.

Szóval úgy próbálj meg bárkit bemártani bármibe is, hogy még közöd nincs hozzá, hogy azért nem ártana a teljes körülményekkel tisztában lenned és, ha valamihez valóban közöd van csak akkor ugass esetleg a nagyok dolgába te p.cs. De még engedélyt sem kaptál, hogy más tulaj vagyonáról nyilatkozz. Viszont mivel nem veled egyeztem meg hanem a haveroddal, NEKED kUSS van. Felfogtad? Szóval a pofádat befogod.. IGEN? KUSS! De ha nem érted, akkor ebből biztosan:
http://www.youtube.com/watch?v...
Attól, hogy te egy igazi nagy . . . . . vagy, még nem kell azt mindenhol hangoztatni! Tudják azt rólad bőven elegen. Elhiheted!
Örülj, hogy még egyáltalán életben vagy . . . . . . . . .
Hogy dögölnél bele anyád főztjébe bmeg! ! !

A továbbiakban lezártam és lezártnak tekintem a témát és erről a motorról is való foglalkozást főleg veled tekintetben.
Nem érdemelsz te annyit, hogy válaszra méltassalak. Ezt is csak azért írom, hogy a többiek tisztában legyenek alapvető dolgokkal.

A te fajta megnyilvánulásod mindkét eddigi hozzászólásaidban már törvénysértő a személyemre tekintettel amiért akár fel is jelenthetlek. Vágod? És közel jársz hozzá. Ilyen esetekre pedig mindig tartogatok ügyvédi költségi díjra zsetont, és perre, amit te fogsz busásan a végén utólag megfizetni.
De nem is értem, hogy te mégis milyen jogon írsz be más tulajdonáról másokat beszennyezve bármit is jogtalanul.
Ez most komoly? roligold ir a festésröl? istenem életemben olyan béna "fényezést" nem láttam még soha mint amit te produkáltál, arrol ne beszéljünk h ugy fujod meg a 15 ezer forintos plexit h azon 20 helyen fojik meg a festék, az h te lefestesz minen idomot olyan igénytelen modon és feleslegesen h pereg rola a festék és darabokba esik le az valami gyalázat, letörtem volna a kezedet h igy elcsunyitotál egy alapbol szép motort, és még te fikázod mások munkáit? emberek, ennek az embernek ne vegyetek be semmit!
Szia!

Jó lett.A képek alapján elvágtam a vezetéket(fehér színű,pink csíkkal)
Köszi mégegyszer!

Z.
kép1, kép2
Nézd meg mind a két képet, a foglalat mind két oldalról van kép, hogy pontosan meg lehessen láni milyen kábel hol van, és hasonlítsd össze a tieddel, hogy nálad is ugyan ezek a színek vannak-e és ugyan így a pozíciókban megegyeznek színben is a bekötések.

Ha megegyezik, akkor bátran elvághatod, azt amelyik a képen is külön életet él a többitől.
Ez csak annyi, hogy egy közös földelésre van rákötve ez a vezeték a motor elektronikáján a vezeték másik végén, és valahol a műszerfalban ez egy ilyen blokkolást végez a kijelzésben.
Sziasztok!

Most vettem egy 2007-es tzr50-et, még bontatlan a gép.
Olvasgattam a fórumot, és ha jól értem, meg lehet buherálni
a km órát ,hogy 80 felett is mérjen?
Ha tudna v.ki segíteni, megköszönném.
Z.
ez a festék dobozfekete bázis festék és 2k body lakk semmi barnás árnyalat csak teloval fotoztam aki eddig élöben látta annak nagyon tetszett.ezértis gondoltam ugy hogy amit te irtál az nekem sértö annális inkább hogy én soha senki motorját nemocsárolom föként nem egy kép alapján de nemis érdekes az egész,nemaz számit mitmondanak hanem hogy kimondja.amugy részemröl nincs harag legközeleb nemszolok a forum témáihoz és nincs félreértés.
Nem poén volt, kár, hogy te úgy érezted. Csupán egyébként is csak kérdeztem. Ha poén lett volna, akkor lett volna valami smile az írásomban, de most sem lesz.
Másfelől nem kritika volt. Az lehet nálad a probléma, hogy egyébként a feketében általában különböző árnyalatokat lehet látni. Attól függően, hogy milyen színt kevernek bele hogy minél 2feketébb" legyen a kevert szín. Emiatt lehet kékesebb, barnább, zöldesebb, vagy pl pirosasabb irányba viszi a színt.
Az pedig lényegtelen, hogy az flakonból fújt, vagy rendelésre kikevert, szórópisztolyból felhordott végeredmény színéről van szó.
Abból a fotókból, úgy látszott nekem, hogy egy része barnás-fekete,
feljebb a váz vonalától pedig inkább kékes-fekete. sorry.
Talán most tisztáztuk a félreértést.
nekem semmi bajom senkivel és dicsérni sem kell, de ocsárolni sem, ez a forum nem erröl szol azthiszem, hanem hogy segitsünk egymáson ha valakinek gondja akadna.én fölraktam egy képet a motoromrol te viszont poénkodtál rajta, ez a motor saját erömböl és saját kezüleg épült ilyennek amien és szerintem nemis olyan rossz de ha mégis akkorsem irunk ilyen kritikát márcsak udvariasságbol sem.
bocs elírtam nem 70 hanem 73
Mielőtt bármit írsz, illene tisztában lenned pár dologgal ki mit csinál és az, hogy akit vádolsz bármivel azt neked bizonyítanod is kéne hogy ő volt az, és nem más. Miután ezt bizonyítani nem tudod, vádjaid alaptalanok.
Mi a probléma rs70?
Csupán csak kérdeztelek anno valamikor a fényezéseddel kapcsolatban, de nem írtad, hogy gond lett volna.
Az a bajod, hogy nem dicsértem meg, hogy hogyan sikerült?
nekem is behányt