Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nevet nem tudok mondani,mert annyi emberrel beszéltem már, hogy..., De egy barátságos srác volt hangja alapján20-30 közötti.
Ezzel kapcsolatban lehetne verni a tam-tamot talán az alkotmánybíróságon is, vagy esetleg ombudsmani hivatalban szerintem, bár nem értek túlzottan a joghoz.
Oktatóm állítása szerint minden további nélkül. Ez a törvény 2013 jan 1-től lessz jogerős.
Te akkor le tudod rakni? Vagy most mi megy feléd?
Én nem igen fogom annyiba hagyni a dolgot!
Milyen dolog már h visszamenőleg alkalmaznak egy új törvényt? Ezt úgy kellet volna h pl 2012-benA1 AK-t elvégzők számára nem lehet különbözetit tenni!
Ez most olyan h 2006-ban csináltam valamit ami akkor nem volt törvénybe ütköző de 2012-ben már az és visszamenőleg megbüntetnek érte!
háát
azért nem b125 lett hanem valami hasonló
telefonokkal meg azt fogja tenni az ügyintéző hogy melléteszi
ezekkel az állami hivatalnokokkal képtelenség kibaszni
Azt mond már még meg h holnap mikor felhívom ki fogja a telefont felvenni?
Na valami ilyesmire gondoltam, a lényeg a tömeg.
Ha azt nézzük, 1 kis aláírás gyülytéssel a "B125" öt is el lehett intézni...
Én arra gondoltam, hogy ha egy ember felhívja az NKH-t, akkor azt lerázzák.Ha kettő, vagy öt-tíz, még azt is lerázzák.De ha ezer, és a telefondrótról lecsöpög a szigetelés, akkor már lehet, hogy valaki elkezd vakarózni, aki nemmellesleg a mi adónkból kapja a fizetését.
Úgyhogy most ide kiírok egy számot,és tegyen mindenki belátása szerint. nullahategy 81418kilencvenkilenc
Ebben van valami csak már nem tudom kihez forduljak h felszítsa a tüzet?
Egyre inkább úgy érzem, hogy van itt esélye mindenkinek,csak nem szabad annyiban hagyni.Ahol füst van, előbb-utóbb meleg is lesz.
Neked legalább van esély rá...
Nyolc éve még én is örültem az ETZnek, meg nem volt nekem semmi "nagy" tervem.Most meg tessék.Egy halom telefonálás, meg néhány átforgolódott éjszaka után elértem, hogy megcsinálhatom, de már ezt is csak akkor hiszem el, ha a kezemben lesz a jogsi.
Azért erről a témáról sztem nem fogok leszállni, mert szemét dolognak tartom.
http://joallam.kormany.hu/kozl...
Azért csak döngessük a kaput.
Nálunk hasonló a helyzet, csak más okból: párom akart olyan motoron tanulni, ami kellően alacsony, hogy rendesen, talppal leérjen a lába, és ne legyen valami nagy, nehéz dög. Így alakult, hogy Ak-t tudott letenni a kis Hyosung GV250-nel, amit ez alkalomból vettünk. Gondoltuk, jó ez sokáig, ha meg egy kis gyakorlattal a háta mögött akar másikat, egy laza különbözeti, és kész.
Na ezt most jól keresztülhúzták. Na mindegy, egyelőre semmi baja a géppel, de ez azért akkor is pofátlanság. Szerintem mondjuk semmi baj nem lenne abból, ha gyakorlati évekkel magától lépne kategóriát az ember, végülis ugyanúgy kell vezetni egy erősebb motort is, semmi értelme azért megint órákat venni meg vizsgán tejelni a biztosnak... de hát muszáj nekünk mindent bürokratizálni...
Nagyon jó hír. Most kérdeztem meg így hogy van a1-ből jogsim nem lesz csak 81ezer a vizsga ("A" kategóriára)
Amit most olvastam felháborított, hú de mennyire.
Amikor 9 éve vizsgáztam A korl-ra még PÁV vizsga kellett(2-3 hónapos sorbaállással). Így lett A korl. Azóta motorozgatok 250-es mocin(nem sokat kb. 30ezer km.-t). Most felmerült a különbözeti és valami 600as aztán. Így biztosan nem lesz...
Akkor Te jól jártál!
Talán volt valami eredménye annak a több óra telefonálásnak amit az ügyünkkel töltöttem:Jövő hét szerdán vizsgázom rutinból különbözetin.Mindez csak azért megy, mert már tavaly jelentkeztem.Ráadásul kaptam egy olyan infót, hogy lesz valami változás,de több mint valószínű, hogy kresz vizsga kelleni fog.Részemről lesz@rom ha kell kresz vizsga, csak 30 órás tanfolyam ne kelljen, meg a huszonix óra városi bohóckodás.
"18 éves és 21 éves kor között 2 éves megszerzett A1, A korl. vezetői engedéllyel letehető a korlátlan A, de csak teljes tanfolyamon és valamennyi vizsgán."
Ezt írják a vezetunk.hu-n
Most lovagolnak azon, hogy a kresz viszgája legyen mindenkinek friss. Ezn az alapon minden autóst kamionost, biciklistát,gyalogost el lehetne küldeni kétévente kresz vizsgára.
Már idén változott, jövőre annyiban fog, hogy 24 lesz a korhatár 21 helyett. Különbözeti akkor is lesz, de csak 1 éven belül (ami sz@rt nem ér).
Már régóta olvasgatom itt ezt az A1 A korlátlan témát és több helyről és oktatótól tudom hogy : 2013-ban fog változni addig aki teheti le rakhatja az A korlátlan DE! Akinek 1 éven belül van jogsija ( Tehát KRESZ vizsgája) annak nem kell KRESZ vizsgát raknia akinek az időn kívül van annak KRESZ vizsgát IS kell raknia ! Tehát még az időn hajrázzon mindenki !
Hiei szerintem is tenni kéne valamit,mert ami most megy az kurva nagy kib*szás!még nincs jogsim,most vizsgázok Akorlból,de már beállhatok én is a sorba,mivel nem vagyok 21 és nekem is le fog járni az egy év,és még csak nem is vizsgázhatok a korhatár miatt.már nem hagyom abba,mert már megyek jövő kedden kresz vizsgára.nekem még ugyan a korlátlan messze van,és lehet hogy addig változik a helyzet,de nincs sok kilátás szerintem arra,hogy változtatnak.nagyon kibaszás a rutinos motorosokkal is.szerintem a motoros iskoláknak kéne ez ellen fellépnie. ez nekik sem jó,mert ilyen árak mellett csak kevesen fognak vizsgázni(persze valószínű hogy sokan megcsinálják így is,valószínűleg én is).nem tudom mit lehetne tenni!:(