Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha ennyire jó a motor akkor használd így!
Sok rendőr nincs tisztába a dolgokkal.
Ismerősömnek is AK-ja van és a motorja 28kw-s és nem szolt neki a rendőr!
Hátha szerencséd lesz!
Igen azt kellene, csak sokat buknék lehet, a motor nagyon jó állapotban van és nagyon jó áron vettem, csak az a baj h sokba került már az átpapírozás, és amit nyertem az áron, azt már rá is költöttem..:S
az én kawámat is kérdeztem de baromi sok utánajárás nem éri meg vele bajlódni vegyél olyat ami már aks
kb. mint egy új műszaki... menj be, érdeklődd meg!
És h kerüljek én kapcsolatba az NKH-val? Meg mennyi lehet kb egy szakértőt kérni?
Én úgy tudom h nem lehet megváltoztatni a forgalmiba szereplő teljesítmény értéket sehogy!
NKH csinálja,ad egy papírt, aztán ocsmányiroda kiállít egy új forgalmit... szerintem... de marha nagy mák és utánajárás...
Üdv mindenkinek.
Kérem aki tud segítsen.

Vettem a napokban egy 250es banditát, a forgalmiban és minden papírján 29KW van rajta de nekem még csak Ak jogsim van.
Ma voltam műszaki vizsgán vele és a 29 KW-t csak szakértői véleménnyel lehet átírni 25kw-ra.

Mi ez a szakértői vélemény? Hogyan csinálják ezt? És mennyibe kerül? Ha megvan a vélemény akkor teljesen új műszaki vizsga kell megint 15E ftért?
kresz vizsga kipipálva! a héten meglesz az egész remélem! :D
remélem hoznak valami értékelhető és egyben értelmes törvényt,bár ez a kedves politikusainktól nem várható el:D
ma került parlament elé állítólag...
Nem tudtok valamit, hogy mikorra várható a változtatás? Mert úgy hallottam, hogy rájöttek, hogy f*szságot csináltak.
Az a helyzet, hogy megcsinálhatom az AKorlátlant( megvan a 2 évem A1-ből), csak az a helyzet, hogy 21 évesen kapom kézhez. Hatalmas dolog, nem?
Ha mégis így van, akkor azt úgy meg lehet csinálni, hogy az Akorlátozottat legalább megkapjam,mert már megvagyok 18 éves?
Ha egész pontos akarok lenni, akkor a könnyített A1-nél nincs külön rutinvizsga,a többi kategóriánál van! Üdv
Motornál nem vonták össze, megmaradt külön a járműkezelési (rutin) vizsga! Szerintem nem is baj,aki nem tud lenyomni egy 8-ast magabiztosan, annak nincs helye a forgalomban!
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a kocsinál állítólag megszűnt a kocsinál a rutinvizsga..és akkor most motornál sincs rutin, csak a forgalom?
Sziasztok!
Van valakinek 25kw-os papírokkal rendelkező 600-as vagy nagyobb köbcentijű Sport, illetve Naked motorja?
Ha van akkor várom az ajánlatokat, a beciby@citromail.hu-ra!
Képet ne felejtsetek el küldeni a motorról, amit szeretnétek eladni!
Köszönöm szépen előre is, várom az e-maileket!
Üdv.: Béci
Ne hagyjuk kihűlni a vasat! http://vezetunk.hu/durvan-sziv... Kommenteljetek minél többen!
Hello:) Hát figyelj ha picit más szemmel nézed a dolgokat akkor mindjárt vezetheted is mondom is miért. Szinte minden 125 2T motor olyan átlagosan 30 lovasak de ezt senki nem nézi neked mert ha forgalmiba 11kw van és 125ccm akkor azt vezetheted :) S ez nem Németország hogy útszélen lehetnek teljesítménymérő műszerek a kedves rend tisztes őreinél :)
A sima A1-el sem vezethetsz 11kW-nál erősebbet. Nem feltétlen a ccm a lényeg, hanem a teljesítmény vagy a lóerő/kg arány (ezt a számot sajna nem tudom egyiknél sem). Pl. én se vezethetem a 29kW-os 250 ccm-es motorom Ak-val.
Kétütemű motorok rendszeresen túllépik ezeket a korlátokat.
Azért ha alaposan szétnézel biztos találsz olyan dt vagy más motort aminek a megfelelő a papírja!
Köszi a gyors választ! Hát akkor külföldi papírosat keresek, mert átiratás biztos nem olcsó, meg hát igen amit írtál hogy nagyobb a lebukás esélye, mivel a vázszám benne van a rendszerben. Még egyszer köszi!
Át kell iratnod 15 napon belűl ha megveszed. Különben büntit kapsz. Egy már rendszámos motorral még nagyobb a lebukás esélye mint ha rendszám nélkülit vennél, könnyebben utánnanézhetnek.
Nem vezetheted sajnos.
Max. 124cc és max 11kw lehet. Eggyik se lehet több se cc se kw. Pl. ha 124cc és 12kw akkor már nem vezetheted. Úgyhogy valami 125-ös robogót, kínai 4t motort vagy Mz-t és hasonló szoci motort vezethetsz csak.
Hali Mindenki.Lenne egy kérdésem.Van ez az új jogsi kiegészitő B125.Na most az a kérdésem,hogy ez korlátozva van,hogy csak 11KW-ig,vagyis max 15 lóig érvényes a mocikra.Én egy Yamaha DT 125 R-et szeretnék venni,de azoknál a 15 ló kétszerese van 99%ban.Ha megveszek egy rendszámosat és több ló szerepel a forgalmijában,akkor azt nem is vezethetem a B125-el?Ha igen,akkor egy b.romságnak tartom,h megadják h csak 15lovas vasat vezethetünk vele.Akkor minek a ccm-es kikötés?Miért nem B15LÓ josgit csináltatnak?Valaki érti ennek az értelmét?Röviden B125ös jogsival nem vezethetsz minden 125ccmes mocit?15 ló sztem a robikapákban van kb.....
Sziasztok!
Kinéztem egy eladó 125-ös motort, magyar rendszámos, de lejárt a műszakija. Kereskedésben van, és onnan venném. A kérdés az lenne hogy jelenleg M-es jogsim van, 125/50-el használnám, de nemsoká letenném az A korlátozott jogsit, és hogy megy ilyenkor az ügyintézés? Mit kell csinálni? Arra értem, hogy át kell iratni a motort? De 125/50ben szeretném jelenleg használni. Vagy ráér akkor foglalkozni a papírjaival, amikor már le szeretném papíroztatni?
Előre is kösz!
Üdv.