Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vén?Gyors mint az agár,szívós mint a bőrszíj és erős akár a Krupp acél.
Az nem csimma -hanem a vén rozzant ízületeid Té !
Ha tudnád milyen gyalogtúrákat megcsináltam már ebben a speed csizmában csak ámulnál. Pölö a szlovák paradicsomnak nevezett hegyi mászókát is végigjártam benne fel-le.Rohadt nagy hibája,hogy úgy nyikorog a bokamerevítő szalagja mit egy rozsdás terminátoré.
Tervben van:)
Annyi h ide győrbe nem vonattal, hanem motorral jövök fel
Fúú milyen fillérbasszó vagy máár !
Csizma hozzászólás:

Én a jó öreg pénzügyőr gyakorló bakancsban motorozok.
Bőr, tartja a bokám, gyorsfűzős, magasszárú.
És nem került egy fillérbe sem.

Tavaly asszem összesen talán ezer km-t motoroztam. Ennyiért fillérbaszó vagyok és nem veszek drága cuccot. Meg nincs is rá pénzem.
Szia Bokkon!

Örülök, hogy elő kerültél! Remélhetőleg jövő hónapban találkozunk Veletek is!?!
Jó persze- meg a gerinc protektro is stb mennyit véd -és a bőrruha. Aztán ha mindezt rárakod magadddal együtt az Er5-re össze is roskad a sok szar alatt
Nehogy azt hidd.Egy szarabb esésnél az acélbetét levághatja a lábad felét.(olvastam valahol)Jpbb a kompozit.Könnyű erős és nem fém.
Kedves Fisikém !
Azért ez a "nem rohad meg bent a lábad" kicsit erős túlzás....:D
Anno én is abba nyomtam..szerintem ugyan úgy befülled bent a lábad.
A sétálgatás meg csizmája válogatja. Ha veszel 1 sportcsizmát, abba 100m is bőven elég, ha nem sajnálod a pénzt és veszel egy valamit érő úgymond túracsizmát(Én ilyet vettem), teszem azt pont passzol rád. Nem szorít nem tág épp felveszi a lábad formáját akkor az órás sétálgatás és a "hegymászás" sem okoz gondot.
De lehet nekem volt ekkora szerencsém a véttellel, vagy ennyire nem érzem a lábam

@ de rég írtam ide. Bocsánat h eltűntem nehezen, de próbálom követni az eseményeket.
Legjobb az acélbetkós bakancs! Nyáron nem rohad meg a lábad benne- jól tartja a bokát, ha megérkezl egy talira- nem kell levetned. Nem rohadsz meg benne. Plusz a koncerteken is jól jön, mert nem lépnek a lábadra rá, meg pogózhatsz is vele. És nem utolsó sorban jól pofán lehet rúgni vele a cigányokat!
Szia !

Nekem egy 98-as er-5-öm van, ami szintén fojtott változat volt. Membrán hiba miatt vásároltam egy bontott karbit, ami tuti egy 37 kw-os gépből származott. A fojtott karbiban a suber két helyen ki volt fúrva, csökkentve ezzel a vákum képződés nagyságát, valamint a tű is vastagabb volt a vásárolt karbiból kiszerelthez képest. A fojtottban 105-ös főfúvóka volt, a bontottban 102-es, ezt viszont nem cseréltem ki. A moci "megtáltosodott" a fenti dolgok cseréje után, most már tudja a 180-as végsebességet, és sokkal nyomatékosabb is.
A fojtásról ennyi az én tapasztalatom, remélem tudtam segíteni. Csatolok egy képet a megfúrt suberről, ami a fojtott karbiban volt.
Ez sajnos igaz, mint minden motoros cuccra. Ha az ember jó cuccot akar olcsón, kb. két megoldás van: vagy használtan vesz, próbál kifogni egy újszerűt, nem lehetetlen, és jóval olcsóbban adják... Vagy vadászik az akciókra. Tavasszal talán a székesfehérvári Kawa bolt hirdetett itt akciót, emlékszem volt Kawa túracsizma 42.300-ról leértékelve 14.900-ra! Az azért igen jó, a feleségemnek egyből megvettem volna, ha elérhető közelségben lenne. (Na majd ha nyáron megyünk haza, hátha meglesz még. :))
A Dainese csizmámat is úgy vettem, hogy utolsó darab volt a boltban, nagy mázli, hogy pont a méretemben. Így is 30e körül volt, ha jól emlékszem, vagy huszonpár... (eredetileg meg a duplája).

Viszont a drága minőségi cuccok talán tartósak is. Az ominózus csizmát már 3. éve hordom napi szinten, és még mindig újnak néz ki (kivéve ahol leért az orra az aszfaltra - ha választhatnék, most már orrkoptatós csizmát vennék). Egy tíz év napi használatot minimum kinézek belőle, de szerintem simán több is lesz... Majd meglátjuk. Így már talán nem olyan drága.

(Zárójelben: haver anno tudott szerezni nagyon komoly német munkavédelmi bakancsot anno 8000 Ft-ért, és nincs kétségem, hogy az is nagyon tartós. Hát ezzel az árral a motoros cuccok nem tudnak versenyezni.)
Csak hát az ára...Egy munkavédelmi bakancs kompozit talpal,kaplival,stb 10 ből kijön.(hozzáteszem szerintem egy túracsizma se véd többet sőt)Egy normálatlan motoros csizma meg 20 a normális meg több.
Ilyet én is csináltam, egy egész napos út reggelén leszakadt az ég, a csizmám csurig megtelt, és estig abba motoroztam. Na azóta hosszabb úton mindig kívülre húzom a nadrágot. (Szerencsére én választhatok, hogy a csizmán kívül vagy belül hordjam a nadrágot.)

Egyébként egyetértek, cipő felejtős, igaz a csizmában kicsit nehézkesebb a mozgás, drágább, büdösebb stb., de a lényeg, hogy nem engedi elfordulni a lábfejed. Ez egy baleset után döntő lehet, hogy motorra ülsz vissza, vagy tolószékbe.

És szerintem is inkább motoros, mint munkavédelmi. Teljesen mástól kell védeni az egyiknek, mint a másiknak. Azon belül is ha nem tervezel sokat gyalogolni a csizmában, akkor inkább a "sport"(-osabb) csizmák közül válogatnék, általában sokkal jobb a védelmük, mint a "túra" (-ásabb) csizmáknak, főleg az olcsóknak, amik gyakran csak sima bőrcsizmák, szinte protektor nélkül.
Az ihajt megerősítem. Ha fáj valamid, egyből visznek Röntgenre, ha nem fáj, akkor meg azért, mert gyanús vagy. És egy Röntgen (+kötelező apróságok: fájdalomcsillapítás, fertőtlenítés, orvos díja, nővérke mosolya, fekhely bérlés stb.) már hatszámjegyű összeg lesz saját zsebből Ft-ban... És ekkor még nem történt semmi bajod szinte.
Csizma !A munkavédelmi az pótmegoldásnak jó.Pont egész másra van tervezve.Nem okoskodni akarok csak megvizsgáltam a kérdést.Ennek ellenére én is rossz kombót választottam mert a bűrgatyóm szára ugye nem húzható rá a sportcsizmámra hanem már az első esőcseppeket is gondosan egyenként bevezeti a zoknimba.Kidobni drága volna és amúgy elég profi cucc védelmi és egyéb szempontból is.
Valóban a fékfolyadék csere sokkoló változást hozott nálam is.Csak javasolni tudom.
A cipőt felejtsd el én is abba nyomom fosok is egy eséstől.Vagy csizma vagy egy jó munkavédelmi bakancs.(van olyan ami tudja azt amit egy motoros bakancs fele annyiért)
Akkor csak reménykedhetek,hogy csak kosz került oda,bár kicsi az eséje neki,mert szabályosan ömlik a benzin belőle!
Mindenesetre köszi az infót,elkezdek gyűjteni az a biztos!
Az én csapomba a membrán szart be a javítókészletbe az nincs külön nem lehet venni csak komplett csappal együtt ami kb 30eFt.
Nincs mit!
Addígra biztosan elkészül!
Mégegyszer köszönöm a segítséget!
Nem baj- a tali meg júni 20- 23- addig csak elkészül. Csapot nézzétek át lehet kosz is benne- de lehet tényleg a membrán szrta csak el magát. Sajna nem megfelelő használat eredményezheti a membrán idő előtti elhalálozását!
Köszönöm!
2006-os ,szerelő ismerősöm csak tippelte,hogy 30.000.- körül van,de nem tudta biztosan!Ez jó hír,hogy kicsit olcsóbb!
Már régebb óta olvasom a fórumot,sok hasznos információt találtam már!
Kicsit segített is benne,hogy ilyen motort vegyek!
Remélem,hogy a következő találkozótokra már meg lesz a motor,sikerül megjavíttatnom és részt tudok rajta venni!
Szerelőm csak juni.4.én tud vele foglalkozni sajnos!