Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a ruszkik már motiválják a katonáikathttps://www.bitcoinbazis.hu/eg...
belegondolsz ez az ország érdeke, az hogy ez magyarként meglehetősen kellemetlen az egy dolog, de egy országban sincs olyan hogy x számú ember csinál egy közösséget és ott teljesen elszigetelődnek az adott országtól
a vasúthoz rengeteg román-ukrán állampolgárságú magyar jött dolgozni, kaptak "külföldi személyit" aztán elvoltak , és egy idő után lehettek állampolgárok is
Inikém,ha te egyik nap úgy ébrednél hogy kiskőrös a román oldalon lenne,azonnal román lennél aki tud magyarul?
sok kárpátaljai jár ide, most már csak nők leginkább, csempészni/üzletelni cigivel, üzemanyaggal, fával,vassal élelmiszerrel, nagyjából mindennel, de eszükbe sem volt ide költözni. náluk a korrupció min a tízszerese a mienknek, sokkal faszábban keres, aki üzletre adja a fejét
Há mondom én Ini....ne feszegesd. 😁
Erről párszor pár évente volt itt polémia........mondjuk inkább a nyugatra költözöttek viszonylatában, de nem jössz ki ebből jól ha feszegeted. 🙂
Pedig magyar. Épp ez a baj hogy egy részük hamarabb aszimiláodott mint kellene mert a komcsi rendszer konkrétan megtagadta öket. Némely magyarabb mint az itt élök.némelyike.
Sajnos az elcsatolt területeken tettek.érte hogy keverdjen és.szünjön a magyarság, tüzzal vassal irtották és cigányositották a magyar területeket.
Amennyiben orosz befolyás alá kerül kárpátalja akkor simán, de ha ukrán marad akkor életükben már sosem.
úgy gondolom elég idejük lett volna az óhazába költözni, ha meg nem költöztek sajnos evvel együtt kell élni
ha mi háborúskodnánk valakivel akkor mi is sírnánk hogy csatába kell menni....

amúgy ezen sokat agyaltam mennyire magyar az aki külföldön él, mert szerintem az nem magyar, csak magyar nyelvű ukrán-román-stb, anyanyelvűnek se mondanám azt aki az elcsatolás után született
de nálunk se német aki x évtizede itt él, kurva sok sváb van a környékben, de senki sem tekint rájuk németnek, igaz ők kicsit régebbóta élnek itt
Milyen érdekes . Éldegél szépen az ember így vagy úgy ,egyszer csak mintha valaki azt mondaná bocs de sajnos most te meg döglesz . Majd meg emlékezünk rólad . Persze a embernek nincs kedve ki fingani . De hát az nem érdeklik őket .... pekk azt ennyi 😔
Szerintem minden magyarnak.
Na jo, de ha az összes magyar férfit kilövik fronton ugyan ez lesz. A kövezkezö generácio már nem magyar lesz. Ezek.meg talán egyszer visszamehetnek
És kinek lenne érdektelen?
És kinek lenne rossz?
Nem segít itt semmi , még ha nőnek őztől az se 😂
mint nem rég kiderült
Különben ezért raktam a nevetős fejet ,nem azért mert a téma vicces hanem mert kivitelezés az
Na igen, ezért teoretikus maga a felvetés is. 😒
Szerintem tökmindegy,pucér seggel rohangál akkoris mindenki lelövi.
ez király(meghajlós) csak valami stratégiát kell kidolgozni erre(gondolkodós) ha ukrán katonai ruhába szaladgál át a kárpátaljai magyar az orosz frontra lelövik az oroszok. Ha fehér zászlót lengetve szalad át lelövik az ukránok 😅 Ez olyan róka fogta csuka 😅 Ti milyen stratégiát javasolnátok a kivitelezéshez?(kérdőjeles)
Erről már volt a háború elején is pár érdekes kérdés nevezetesen, hogy ugye segítsük a háború elől elmenekült magyarokat és települjenek le itt hisz ez jó cselekedet valóban (eltekintve attól, hogy kárpátaljának a közelében sem járt a háború és egész idáig a sorozás is egy adott korosztályt érintett, de annak is kis számát persze akit érintett annak ez a legtöbb volt) és akkor jött az érdekes felvetés pl. hírtv-n egy paptól, hogy jó jó mert elmenekülnek, de ha mind vagy túl sokan eljönnek onnan akkor még az a kis létszámú magát magyarnak valló is eltűnik és akkor ugye nem marad ott magyar és akkor megszűnik ősi magyar földnek lenni. Ennek emlegetése persze hamar abbamaradt bár nem tudni miért mert hát igaz, ahol nincs magyar az mitől magyar föld? Tehát ha a sorozott magyarok tömegei idekerülnek katonaszökevényként akik amíg az ott ukrán terület nem mehetnek haza és nem sokasodhatnak akkor kiürül a magyarok lakta rész. Ez végül is kinek lenne jó? 🤔
Na meg lehet adni magunkat eldőlt a (fórum) kérdés 😂
https://www.elemi.hu/gesztuser...
lehet nem tudom nem én osztom szét a lajvét(fetrengős) ha én osztanám szét magamnak is jutna a ti 2 ezretekből 😅
Bár szerintem ebbe a tankönyv meg egyéb ingyen iskolai dolog is benne van.
erről fogalmam sincs nem is a dolgom. De erre szedték.(kezeit széttáró)
Gondolod megkapták?
na megnézegettem szóval 3700 állami finanszirozású iskola van az országban. Szóval 8 milliárdot elosztjuk akkor iskolánként 2,2 millió ft jutott havonta csak a szkhj-ből. szerény véleményem szerint az energiahiszti előtti időkben ez vígan állta egy intézmény rezsiköltségét és felújítási alapját (gondolkodós)