Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nagyváradon valamikor volt ilyen klub asszem most is van , az egyik hülye haver bevitt egyszer ott álltunk bőrdzsekibe majd kiesik kezünkből a sör .... alig bírtuk meginni , talán még a jálomálom lomálomnál is szarabb
és jobb is lesz, mert így minduntalan csak összevesznek hogy ki a magyar, ki a román ? ki a néger ki a cigány?
Rákerestem, de elég a vikipédiás cikk belehallgatni nem mertem, gyáva vagyok na. 😬
Pedig ez a terv.......egyforma multnélküli droidokat létrehozni, mindenféle identitás nélkül.
miért szerinted nem tanulnak ukránul kiskoruk óta ? biztos nem kell a hivatalban tolmács de ha nagy arányú a helységben a magyar anyanyelvű lakosság elvárható hogy a hivatalnokok is tudjanak magyarul .... nem is tudom te milyen nemzettel szimpatizálsz ? vagy internacionalista vagy ? bedarálni mindent ne legyenek nemzetek legyen egy nagy barna katyvasz éljen az új világrend ! 😆 baszkok skótok katalánok darálóba elzászba németül beszélsz ? kötél ! holland nyelv nincs is elfekvőbe ! stb stb na végülis ez is egy vélemény .
nem a puliszka román nemzeti eledel , székelyföldön nem terem rendesen a tengeri túl hideg van , olténiából viszik fel és cserélik krumplira meg fára , különben jól csinálják a székelyek is
Hát én nem gondolom hogy egy nem magam által választott hodito nép.nyelvét és szokásait kell felvennem az enyémet meg megszüntetni.
Hát, szerintem egy ujabb trianon esetében szép.számmal.lennének magyarságukat megtagadok, söt segitenének.szopatni a megszálloknak.
Ez.nem igy müködik, mint ahogy te se igy tennél adott esetben ha holnaptol romániához tartozna ahol élsz.
Ráadásul az elcsatolt területeken módszeresen szopatták és irtották a magyarokat (is). Azért nem tudom hogy holnaptol abban a környezetben ahol létezel hogy beszélnétek románul minden házon kivüli helyen, megtagadnád a hagyományaid a családod szokásait, és akik maradnak határon tul örökre elfelejted. Közben atrocitások tömkelege, lelkiterror, fizikai bántalmazás. Mert hát rád más vonatkozik. Végülis trianonkor is rengeteg szekértolo akadt akiket ugyanugy lenéztek csak hagyták élni öket.
http://youtu.be/Y1JvEH7LCeY

lemaradt a zenei remekmű
hang nélkül nem is olyan rossz
fasza plasztik cicák vannak benne 😁
én nem vagyok jó sehová sem, max gátőrnek a csatorna partjára

de a matyók a svábok a tótok meg az összes többi megtanult magyarul, aztán úgy éltek mint a magyarok, suliban se vigéckedtek hogy nekik kell 2 tannyelv meg ilyesmi
persze voltak nemzetiségi iskolák meg egyéb nemzetiségi rendezvények, még a mai napig is vannak nálunk is , de attól még full magyarok voltak......
rákereshetsz a jútubon de ha jót akarsz inkább ne 😆
na de miért huszadrangú az ukrajnai magyar? nem azért mert szarik arra amit elvárnak tőle? ha már egyszer ott él akkor tanulja meg a nyelvet, alkalmazza is aztán otthon úgy beszélhetnek magyarul meg úgy viselkedhet ahogy csak akar
nálunk a puruttya 60as iq-val rendelkező 10 éves cigó gyerek is tud cigányul is meg magyarul is ha kell kombinálja is a kettőt akár egy mondaton belül, de ugye a magyarnak derogál megtanulni az állampolgársága nyelvét, de anyázni tud hogy a hivatalban nem értik meg meg
bár szerintem a nagy magyarkodásnak hamarosan vége lesz, a kintiek mindig mondják hogy egyre több a vegyes házasság és utána már a magyar se lesz magyar

amúgy a puliszka nem tősgyökeres erdélyi(magyar) kaja? a népmesékben is mindig azt ették a szegények
Belöled jo amerikai állampolgár lesz mire ideérnek a szomszédba az usákok 😁
az hogy az öltözködésben követi a divatot és.nem.hord már rakott szoknyát sokat nem jelent. Gyerekkoromban rengeteg rokonomhoz jártunk mezökövedre. Sok matyó viseletet láttam, annak megfelelö házakat, udvarokat. Ma már szinte semennyit. Mégis matyók maradtak.
nem írtam hogy tagadja meg, szépen lassan el fog tűnni
pl amikor még sulis voltam teli volt kiskőrös a nagy szoknyás tót(szlovák) asszonyokkal mióost meg max akkor látni ilyen öltözéket ha valami fesztivál van
szóval előbb utóbb minden nemzetiség beleolvad a többi közé, csak ugye a magyarok sosem akartak a bőrükbe beleférni......aztán sok esetben még direkt szopatják is őket pluszban
amúgy akiket ismerek azok úgy jöttek ide hogy kint eladtak mindent és itt vettek házat-földet bármit
volt aki suszter volt volt aki virágokat termesztett, de van olyan is aki a lidlben dolgozik, vagy épp maradt a vasútnál
volt olyan nő aki perfekt beszélt ukrán-orosz és magyar nyelven, de csak a vasúthoz tudott elmenni dolgozni mert külföldiként csak ide vették fel, letette az állampolgársági vizsgát és megpattant tolmácsnak
Lehet hogy nemzeti érzelem az nem attól függ hogy hol lakik Magyarság 1000 éve volt Nagy Magyarország területén
Mert most per pillanat más hol vannak a ország határok úgy hogy a ház nem ment sehova egy métert se .
De akkor nagy mázli hogy török hódoltság alatt nem lettünk iszlamista a törökök pedig így utólag tudni 150 évig voltak . Nekem is nagy sértés lenne a lerománoznának mert Erdélybe élek magyarként + ők de körbe körbe jobban ragaszkodnak a identitásukhoz , mint itt "mi" ami nekünk természetes .
Mi a bánat az a manele?
nem azzal van gond hogy köteles vagy adót fizetni vagy ha kell elmész katonának de ott arányaiban többeket visznek el , fenyegetőznek megvernek embereket mert nem nagyukrán nem tanulhatnak magyarul meg van ezekből elég nagy lista az meg a másik hogy nem boldogan löveted le magad ha huszadrangú állampolgár vagy .
állampolgárságom román és ? mostmár felejtsem el a nyelvemet egyek pulickát egész nap , hallgassak manelét ? viseljek bocskort ? bakker gondolkozni is csak magyarul tudok, mondanak valamit lefordítom magyarra gondolkozok mi legyen a válasz lefordítom románra és válaszolok néha kevesebb akcentussal néha többel
Minden hülye ezekere a leopardokra fog vandászni aki elbir egy Kornet-konkurs- kilövőt.
A világ legvédettebb Merkawa 4-esre 23 ilyet lőttek,a 24. megtalálta azt a helyet ahol sérülhet.

http://youtu.be/gjo-TigRJaE

Amúgy a leopard 2 amennyire fényezik nem annyira jó.

https://magyarjelen.hu/a-leopa...
Határrevizioban már kevesen gondolkodnak. Akkor lehetett volna mikor bomlott csehszlovákia meg jugoszlávia. De reálisan akkor is csak a valoban magyar lakta területeken.
Magyarnak magyar a legnagyobb ellensége. Egy haverom kiment spanyolba dolgozni aztán ott is.ragadt, ott szedett össze vmi.csajt lehet azota is kint van. Eleinte azt se tudták merre hány méter hova induljanak. Gondolták a kinti magyarokra támaszkodhatnak. Aztán eljött az idö amikor h amagyar szót hallottak inkább átmentek azbut másik oldalára, annyiszor átbaszták öket.
Az elszigetelödés nem müködik egy véglegesnek tünö megoldás esetén. De a nemzetségét megtagadni.sem elvárható. Oda születtek, ott a házuk földjük mindenük, felmenöik.rokonaik, az otthonuk. Ma se menne könnyen legtöbbünknek börönddel.vonatra ülni és egy idegen közegben nullárol ukra kezdeni, pláne hogy a megélhetésük se bizositott.
A háború elött 7-8% aarányú volt a magyar,ez most lecsökken.
Trianon után annyi idő telt el hogy már tökmindegy.
Ahhoz hogy határrevízió legyen kurvára fel kéne fordulnia a világnak.
Mondjuk egy atomháború után 4-500 évvel.
ha nem jó neki ott akkor költözzön, ha jó neki akkor nem kell küöltözni de akkor nem kell hisztizni hogy az az állam ahol lakik az megkövetel tőle dolgokat
most persze te nem hisztizel, de ukrajnában ez megy
az állampolgárságod román(most tegyük félre hogy a vityusz a szavazatok miatt adott kettős állampolgárságot aki kérte) ezen nem tudsz változtatni egész addig amíg romániában élsz
amúgy mindenhol hasonlóképp elnyomták a magyarokat még az osztrákoknál is, sőt ott még jobban is ösztökélték a népet hogy tanuljon meg osztrákul beszélni mint bárhol máshol
miért költözzön el bárki a házából a falujából ahol még az üknagyapja hányta ki a ganét a disznó alól ? ki lehet menni külföldre is mosogatni ha már elindul valaki lehet több pénzt is keres ... utóbbi 100 évben kétszer tolták keresztül a fejünk felett a határt nagyapám dédnagyapám magyar állampolgár volt aztán román aztán magyar aztán megint román , a falumba kiskoromba román szót se hallottam mostmár talán van 20% román , magyarnyelvű oviba jártam elemibe szaksulit románul bukdácsoltam át mostmár van magyarul is, bénául beszélek románul és ez már nem is fog változni szóval szerinted akkor én nem vagyok magyar ? a románok szerint nem vagyok román se akkor ? szép hazafias hozzáállás, tagadd le a másikat mert kívül esett a meghúzott határokon ? érdekes hozzáállás de semmi meglepő nincs benne , mindig voltak ilyen emberek meg lesznek is
😃 👍️