Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mégis melyikből?Kíváncsi vagyok.
Nem emlékszem hogy bármikor is leírtam volna itt a habsburg szót.Kicsit elragadott a történelem,nem?
A hsz.-edből.
Igaz, nem ezt mondtad hanem azt, hogy kár volt kirúgni a habsburgokat tehát jónak tartod ha újra elfoglalnának, 350 évig ők uralkodtak rajtunk.
Miféle beírások ezek?
Beirasaid.
Bárhova?Ezt miből gondolod?
Hogy hogy mit?Mondtam olyat hogy költözni szeretnék?Szerintem nem.
Mit keresel még itt?
Odáig mentek illetve tovább is csak az antant (franciák) utasítására vonultak vissza, Bp.-t is elfoglalták.
Ukranoktol? 😂
Nem volt kerdes hogy te par eurocentert barhova csatlakoznal.
Érdekes kérdés,mert ha én úgy ébrednék hogy a dunától nyugatra hirtelen ausztria lenne,egész nyugodtan lennék hirtelen osztrák.
bukarest mellett voltam katona, ronda nők fehér ember alig , láttunk egyszer egy jó nőt ribi volt az út szélén de biztos hozták valahonnan 😆
középiskola és főiskola is van magyarul nem is egy meg van pár elég komoly is és ez nem román pirospont hanem európai elvárás ( csak hogy ne menjünk vissza miket írtak alá gyulafehérvárnál mikor annektálták erdélyt) van asszimilálódás és képzeld fordítva is ! visszafordítani persze nem lehet de így hagyni se kell , azért kíváncsi lennék hogy mennyi nagyromán lenne hirtelen félig vagy teljesen magyar ha anyagi előnye lenne belőle .... szóval lehetne is játszani és folyik is a játék
közel 20 évig melóztam pesten, többet utaztam melóba mint amit te az egész életed során fogsz
de ha tudsz cserébe pesten egy 50nm körüli lakást amit a házamra el tudnék cserélni akkor megfontolom, van egy csomó ismerős tudnék melót is szerezni
azt kell hogy mondjam a románoknak több eszük volt mint nekünk.
nekünk valahogy a felső polcon sok ideje olyan emberek vannak/voltak/lesznek akik leszarják a népet
ha jöttek volna a dunáig akkor most miccset sütnék a csatorna parton meg újrómaiul makognék a jogsi hosszabbításkor
nem kell létrehozni saját magunkat tesszük droiddá
vesszük a sok fiszfasz okos cuccot(közben a probléma megoldó képességünk 0), vágyakozunk mindenféle felesleges szarokra ami miatt mindent is beáldozunk, idő, egészség, kapcsolatok,
és örülünk neki, de amikor szemünkbe mondják az hogy ez nem jó dolog egyből alusapkás lesz a "nagy megmondó" mi meg nagyon meg tudunk sértődni 😁
De neked nincs feleséged aki eltartson 😆
Végülis kurva rendesek voltak ezek a románok 😂 Hogy mé nem a dunáig mentek, csak jól jártunk volan velük 😆
Azt en se..... 😆
én igazándiból senkivel sem szimpatizálok, túl kis pont vagyok ahhoz hogy bárkivel is barátkozzak/hadakozzak
én csak azt látom hogy ha már egyszer visszafordíthatatlanul megtörtént egy változás, akkor a lehető legtöbbet kell kihozni belőle, vagy másképp mondva a lehető legkevesebb szívással kell túlélni
ezt meg csak úgy lehet ha minél jobban asszimilálódik az ember
persze nem kell a szokásokat a nyelvet vagy bármit ami magyarrá tesz elfelejteni, de sajnos román közösségben románul kell viselkedni
pl van olyan tanítónő ismerős aki romániában magyar iskolában magyarul tanítja a magyar nyelvű gyerekeket, de neki minden kimutatást meg minden egyéb dolgot románul kell elkészíteni
gondolhatnánk ez mekkora geciség hiszen magyarul folyik minden, de ha belegondolunk a román ellenőrző szervektől miért kellene megkövetelni azt hogy értsenek magyarul is?
szerintem ez inkább egy kurva nagy piros pont a románoktól hogy hagyják a magyart magyarul tanulni, bár én még mindig a 2 tannyelvű mellett tenném le a voksot hiszen fősuli már csak román lesz, (vagy magyarországra jön tanulni) és akkor érheti némi hátrány
Nagyon durva.....ott mindenki cigány, vagy csak akik a popsikerek felé törnek?
Melózni se akar, akkor minek költözne? 😂
Baszki ini te pestre nem akarsz koltozni jobb meloert........ 🤔