Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Miert vagy meg itt?
Pontosan így van.Nem így ment,de már így megy.Aki ezzel közvetlen be lett szopatva már nem is él.Aki pedig ott van,annak van választási lehetősége.Szerintem itt nem arról van szó hogy elfelejteni a történelmet,Csupán csak annyi hogy nincs értelme rágódni rajta.Nincs miért szégyenkezni?Hát ezzel sem teljesen értek egyet.Nézzük a nagy magyar történelmet,honnan hova jutottunk,hol tart most a magyar.......szerintem van min szégyenkezni.
Ez nem igy ment. Szerintem most sem tudnád igy eldönteni, teljesen más világot élünk. Nyitottak a határok, van ahol nincs is. Nagyobb a tolerancia, mások az életfeltételek. Eltelt száz év a globalizácio jegyében, innen nézve teljesen másként gondoljuk mik a lehetöségek.
Nem picsogás, csak.nem kéne elfelejteni. Elég szép, több mint ezer éves történelmünk van szemben jó néhány néppel akik azt a párszáz vagy tizen évet is másra akarják eröltetni a dicsöségük jegyében. Nekünk sincs miért szégyenkezni ezen a téren.
A zsidok teljesen más tészta, azt én is elitélem amit köré huznak.
Én sajnálom őket,nem lehetett egyszerű.De a kérdés,meddig akarunk még ezen picsogni a történelem során?Mi értelme?Ez így van és így is lesz,nem fog változni.Ez kb olyan mint a zsidók a vh után.Már 80 éve volt de még mindig az miatt sajnáltatják magukat és markolnak fel egy csomó pénzt.Nem a múlton kell siránkozni hanem jelenlegi helyzetben menni előre.Ja tudom....ha én lettem volna abban a helyzetben.Hát ha én lettem volna ott akkor vagy átköltöztem volna ide,ha ezt nem akartam volna akkor élnék azok a szabályok szerint hogy a gyerkeimet unokáimat ne szopassam.
Csak ami hirtelen a kezembe akadt. Felér egy dokumentum film megnézésével.
Mondjuk nemzetünk eláruloi pont igy gondolkodtak akkor is, most is. Némi kedvezményért, jobb létért az összes arrajáro seggét kinyalták és eladta akár a testvérét is. Gondolom az elsök közt tanultál volna meg románul a magyart meg el is felejtetted volna hogy a cigányhoz dörgölözhess némi.alamizsnáért aki épp ugy lehugyoz mint a többi magyart csak közben mosolyog rád, de ugyanugy hátrányban tart szándékosan a sajátjával szemben.
Szerintem ez szánalmas amit lemüvelsz. Az eu parlamentben pont ilyenek ülnek, akik könyörögnek hogy büntessék meg magyarországot hol ezért hol azért. Ti dolgotok, mindenki saját magával számol el ezügyben.
Te filmet néztél trianonrol, többen pedig rengeteget olvastunk könyveket, elemzéseket. Szerintem a teljes igazság még mindig nem derült ki, de hogy az elcsatolt területen kiirtani igyekeztek mindenhol az odakerült nemzetiségeket meg sem várva hogy nyelvet tanuljon az gondolom része az aszimilácionak.
Lásd szlovákia, ahol a benes dekrétumok a mai napig léteznek annak ellenére hogy az az ország is megszünt már amelyik beiktatta, vagy délvidék magyarellenes akcioi, a román már szóba került, most ukrajna van a porondon.
Nem akarlak meggyözni, mert ugysem lehet.
A nagymagyarország összetétele, céljai, nemzeti összetartozásai más.téma, azzal napokig lehetne polemozálni. Most nem erröl van.szó. Erdély anno is már külön fejedelemség volt, külön jogokkal. De ez igaz volt a déli részekre is a Monarchia idején.
nem csettintésről van szó baszod hanem száz évről ember.(óranézegetős) száz éve sír a magyar pedig nem vártak el tőle sokat(ujjával nemet mutató) Az erdélyi nem ment sehova? De úgy történt, hogy román része lett kb. megváltoztathatatlanul. 1000 év múlva is ezt hajtogatja még vagy néhány év alatt megtanulja azt a qrva nyelvet az a kutya nem vegzálja? Az a baj, hogy szerintem a trianon című kb. másfél órás dokumentum filmet amit nemrég adtak a mozikban szerintem egyedül én láttam közületek. Szolnokon térültem-fordultam lett egy kis időm beültem megnéztem. Szóval nem ennyire fekete vagy fehér ez a történet(kezeit széttáró) Ha a bárgyú baromságokon kívül másra is kíváncsiak lesztek esetleg érdemes megnézni egy kis művelődés céljából. A nagy magyarország idejében is feszengtek mindig az erdélyiek. Mindent akartak már csak magyarországhoz tartozni nem(kezeit széttáró) Aztán nyakukba kapták romániát na azt pláne nem akarták(kezeit széttáró) Nem akarnak Ők se románok, se magyarok lenni (legyintős) önálló állam akarnak lenni független mindenkitől. Én meg is értem Őket(meghajlós) A helyükben én sem akarnék egyikhez sem tartozni. Mindenük meglenne, hogy önálóak lehessenek, most épen azon küzdenek azt az idő eldönti, hogy sikerül e kiszabadulni a román szorításból. Hiú ábrándokat ne kergessetek ha sikerülne nekik ide biztos nem csatlakoznának(ujjával nemet mutató)
nem erről van szó(kezeit széttáró) Arról van szó, ha egy másik országban akarsz érvényesülni a leg alapvetőbb dolog, hogy megtanuld a nyelvét és elfogadd a normáit ez függetlenül attól, hogy te mentél el egy másik országba vagy a másik ország ment el hozzád. Ha ez nem megy egy-két év alatt belefér de, hogy 100 év alatt sem megy az már elég durva. Az a baj, hogy a halakat előbb megtanítom fingani (kezeit széttáró) Semmi mást nem írtam csak azt mint ini és minden szavával egyet értek csak attól zotya érdekes nem hány te meg ini írását nem veszed trolkodásnak na ez a kettős mérce 😂 Áhhh szánalmasak vagytok(legyintős)
hát engem a te hányásod egyáltalán nem zavar szerencsére elég messze lax ahhoz, hogy se ne lássam se ne érezzem(fetrengős)
Nem jó a példa
kínai jött ide akkor még szép hogy ha akar érvényesülni beszéljen valamilyen szinten pl magyarul
De a Erdélyiek nem mentek sehova nem akart máshol lenni érvényesülni de egy csetintésre vegye föl a beszédet népszokást ............................... 😂 mondom én ti szőnyegen imádkoznátok a török hódoltság alatt
Akkor miért nem 2000 környéki autód van?
rám ezt nem sütheted bazmeg 😆 ti lehet, hogy veszitek a sok okos cuccot, meg a mindenféle felesleges szarokat nálam nagyjából 2000 környékén megállt az idő(óranézegetős) és köszönöm jól érzem magamat(puszit küldő) én vagyok az az alusapkás nagy megmondó akit kiröhögtök mégis én röhögök rajtatok 😅 Bár ezt ti sosem fogjátok megérteni(legyintős)
ha tanulnak akkor jó szarul megy(gondolkodós) Ha4 emberöltő óta nem voltak képesek elsajátítani 😅 Lehet ezen rugózni de ez a helyzet. Ha már ennyi idő óta anyanyelvi szinten beszélnék a kutya nem foglalkozna vele, hogy ki milyen nemzetiségi. A nevén kívül semmi nem utalna rá.(kezeit széttáró) A kínai nincs itt 100 éve de beszéli a nyelvet. Ja mert érvényesülni akart. Aki meg ide született az már szebben beszéli nálam 😅 Szóval ennyi a titok a történelem meg az aktuális hétköznapi életet nem érdekli(kezeit széttáró)
nem kell megszüntetni. De az üzemszerű életviteledhez a saját érdeked minél hamarabb megtanulnod az új országod nyelvét és alkalmazkodni a szabályrendszeréhez. 1 év alatt intenzív tanulással elsajátítható egy nyelv egy átlag embernek neked mondjuk 2 (gondolkodós)
Nem tudom miért de valahogy ez pont ide illik 😂 😂 😂 😂 😂
http://youtu.be/Ifj9vGzsBzI
Hát jah.... tagadjuk meg öket és.magukat, multjukat szüleiket. Nyilván.logikus, ki kell irtani mindenkit aki.átkerült a határ másik oldalára. Mondjuk tették is és a hozzád hasonloak nagymértékben támogatták is. Lezuzni minden értékes alkotást, multat kitörölni. Vedd el multját és megszünik a nemzet. Nem.hinném hogy teher lenne bárkinek is a létük, kivéve pár agyonliberalizált ütődöttet. Szerintem másként gondolnád hamar ha részese lennél egy ilyen történésnek. Pont te, aki a jelen kor alapvetö dolgaihoz sem tud alkalmazkodni.
Bár ha szerencsénk van ez is csak egy szokásos trollkodás részedröl.
Blabla....
Ezt legalább le tudod írni.
Blabla...
Tőled már ez is nagy teljesítmény.
Blabla.
Bizonyíték?Mégis mi szükségem volna nekem ez esetben bizonyítékra?Leírtam egy fikciót és véleményeztem.Ti ezt a fikciót megragadva találtatok ki mindenféle baromságot.
tulajdon képen azok akik a határ másik oldalán maradtak nem tehetnek róla.(kezeit széttáró) De tudomásul kell venni, hogy így alakult. (kezeit széttáró) Ha már ottmaradtak akkor viszont azokat a játékszabályokat kell betartani amik oda érvényesek(kezeit széttáró) Azok a konfliktusok amik 100 éve mérgezik a jószomszédi kapcsolatokat meggyőződésem, hogy 90%-ban elkerülhetőek lett volna ha ha a kívűl maradt nép megtanulja az adott ország nyelvét. Ha már öregen és idősen ez nem akaródzott hát bányja kánya. De 4 generáció felnőtt azóta és az összes közül ha 10% volt hajlandó megtanulni a nyelvet. üzletekben, hivatalokban meg akárhol is nem egyszerűbb lenne az élet ha beszélné a nyelvet? 500 év múlva is arról szól, majd, hogy hát ez magyar terület volt? Én simán megkövetelném bármiféle munkavállalás feltételeként az adott ország nyelvének ismeretét. De vica-versa (kezeit széttáró)
Leirom meg egyszer,en tudok bizonyitekot,csak nem linkelem be neked.Pont.
Attol meg szar alak vagy.Kijelentes.
Pipikem,most azert hanyok toled,mint bloditol is.
De ne zavarjon.A te sarad.