Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez hosszu,nem olvasom végig de nincs mindenben igazad. Pléne ebben a nyelv dologban ebben a formában. Amennyire kell mond tud románul. Ettöl többet nem kéne elvárni.
Én pont nem,pont ezért nem foglalkozok ezzel az egész dologgal Pont ezért írtam hogy ha holnaptól a dunától nyugatra ausztria lesz az sem érdekel.Én családomért felelek és magamért,én magamtól várom ennek biztosítását nem egy országtól,nem érdekel hogy ahol élek azt minek hívják,annyi érdekel hogy legyen lehetőségem előteremteni amit elő kell.
150 év az 150 év ez kétségtelen
persze hogy hagy nyomot
de ha meg nézed Kossuth címert tüzetesen akkor ki fog tűnni kikel éltünk együtt 1000 éven keresztül egy királyság alatt 😊 jó bogarászást ( Horvátok nem ér túl nyilvánvaló ) 😂 😂
ha magyarországhoz most visszakerülne erdély szerinted mi maradna belőle? Februárban magyarorszá(óranézegetős) Március 15-ig vityáék elmagánosítanák az egészet ezt az erdélyiek tudják eszük ágában sincs ide csatlakozni 😆
Na ugye a vélemény is olyan mint a segglyuk ...... A kommunizmus pár évtizede utána a hirtelen jött demokráciának nevezett fasság megtette a hatását az emberek fejében , egy kis egészséges nacionalizmus kötelező lenne mindenkinek, nem nincs nagymagyarországos tetkóm nem szeretem ha valaki fullba nyomja a kretént bármelyik irányba de azért már jó lenne ha tudnánk honnan jöttünk meg merre tartunk .... Ja Pipi képzeld el nem azzal volt a baj hogy valaki nem beszélte az ország nyelvét hanem ha megszülettél már románra írták a neved teljesen magyarlakta településekre költöztettek sültrománokat ingyen lakás, támogatás komplett román faluk a semmiből stb etnikai arányok megváltoztatása, 60-as években is több magyar volt Nagyváradon Kolozsváron mint román, könnyű kicsapkodni hogy há a nyomik nem tudnak megtanúúni rományul e azért ez kicsit komplikáltabb , ami realitás lenne hogy Erdély független legyen és többnyelvű erre különben elé sok román is hajlana mert utálják a bukaresti cigányokat és van is miért , még mielőtt Pipi vagy Ini bemondaná többnyelvűség halva született nagymama vannak európában többnyelvű területek és szépen elvannak
Pipinek és más ez nem változik menjünk a gecibe embereknek 😂
http://youtu.be/0oCE99EmQQY
Folytatás várható 😉
Nem.Ez a "jaj szegény ott élő magyarok,jaj de rossz ott,bezzeg ha ott laknál nem ezt mondanád...."Jellegű mondatok nem megemlékezés hanem picsogás.
ja itt a nagy többség rengeteget olvas hisz ez a jellemző 😆 Olyan műveltebb faszi vagy belőled simán kinézem, hogy olvasgattál utána(meghajlós) Én jópár doksifilmet megnéztem na nem azért mert különösebben érdekelt a téma de ami szembejött azt láttam(meghajlós) Még trutykó kisfilmjét is láttam amikor kimentek és kikérték a békeditátumot megtekintésre és riportfilmet készítettek róla érdekes volt(meghajlós) Itt szerintem az a tévhit, hogy mindenki elkönyveli, hogy erdély magyarország és 20-ban ezt leválasztották. (kezeit széttáró) Nyilván felesleges az őskorig visszamenni de erdélyt is sokszor különböző népek telepítették be.(kezeit széttáró) Ami még maradhatott a köztudatban az a kangarok vagy csángók és székelyek benépesülése. Azért maradjunk annyiban, hogy a középiskolában szerzett történelmi ismereteim kicsit megkoptak már 😆 Még valami dereng homályosan, hogy több népcsoport is igényt tartott a területre. Árpa Attila Argó című kiváló történelmi művének ismeretében 😅 a dákok is éltek ott saját provinciaként kezelték a területet mikor egyszer csak a rómaiak erre ráuntak és decebált legyőzve elhajtották őket. Mi a modernkori történelembe már úgy emlékszünk rá, hogy magyarország része volt nyilván részben igaz is, hisz többször is és sokáig tartozott magyarországhoz erdély de általában különálló területként. (kezeit széttáró) Akkor is külön terület volt amikor fejedelemség volt 3 részre szakadt magyarországon meg akkor is amikor önálló királyság volt. (kezeit széttáró) Honfoglaláskor a 900-as években pl. magyarországhoz tartozott majd elkerült tőlünk itt se volt könnyű minket is leigáztak majd a kiegyezés környékén mint unió része ismét ide került aztán jöttek a 20-as évek ami felállította a jelenlegi határokat bár ez sem pontosan mert északerdély egy darabig még hozzánk tartozott. Szóval mivel a filmet kb. 2 hónapja láttam abból több dereng még(kezeit széttáró) Nos ott arról volt szó, hogy nagyon lepusztult volt az ország az sem volt egyértelmű ki a vezetés a két vh között óriási volt a szegénység és sokkal nagyobb volt a nemzetségi megoszlás ezen a területen(kezeit széttáró) nem csak a leszakadt területeken volt szar hanem itt is vastagon(kezeit széttáró) Az átlag népnek kb. mindegy volt már, hogy milyen uralom alatt volt, lett szar neki(kezeit széttáró) Régebben láttam riportfilmet egy történész faszi mesélt benne, hogy erdélynek esze ágában sem volt magyaországhoz tartozni mindig is arra törekedett, hogy önálló és független legyen. Ez a történelem során volt, hogy sikerült, volt, hogy csapódnia kellett valahová. Aztán legtöbbször hozzánk mert talán ez volt a legkisebb rossz. De sose szívjóságból(ujjával nemet mutató)
Elfelejtjük azt, hogy itthon is hasonlóan szar volt az élet(kezeit széttáró) Az az érdekes, hogy azért egyikőtök sem sírdogál, hogy az 50 es években nagyapámat kisemmizték, minden ingatlanját egy pofonnal elvették a földjeit és az egzisztenciáját(kezeit széttáró) 3 kiskorú gyerekével és feleségével/nagyanyámmal/ 1 bőrönddel lovaskocsi stoppal jöttek át kecsóról kőrösre a rokonokhoz ahol már egy picsányi házban 10-en éltek(kezeit széttáró) A "szerencse" az volt, hogy a rokonok egy jó részét kulákságra hivatkozva elvitték nyaralni a Hortobágyra így több lett a hely.(kezeit széttáró) Aztán nem ezen picsogunk 3 generáció óta, továbbléptünk mentünk előre(kezeit széttáró) A másik nagyapámnál sem volt könnyebb a helyzet aki 1900 előtt született és mind a 2 vh-t megjárta majd után jött kb. egy évtized málenki robot oroszországban(kezeit széttáró) Nem írtam én semmi mást csak annyit, ha a leszakadt területeken lévők saját érdekükben megtanulják az ottani nyelvet, elfogadják a változásokat és alkalmazkodnak a helyi törvényekhez és rendelkezésekhez könnyebb lenne az életük. (kezeit széttáró) Azt sem írtam, hogy ez olyan könnyű dolog vagy egyszerű de 102 év telt már el(óranézegetős)
azért a török idők nem egy nemzetközileg eldöntött egyezményen alapult amit a magyarok is aláírtak....
inkább gyarmatként voltunk kezelve mint törökország egy részeként
amúgy kurva sok török dns-hordoz a magyar nép, szóval részben törökök is vagyunk
plusz rengeteg török szó is a tarsolyunkban maradt
Az a gond hogy részetekröl csak az elvárás van egy ország, népcsoport, köuösség részéröl. Ha valamiböl nincs hasznotok akkor inkább másokat hibáztattok a dolgok menete miatt.
Vesd ki magadból merjünk kicsik lenni gondolatot ............... mondjad távoz tőlem 😂
Az egyik a ( mi részünkről ) nem picsogás hanem emlékezés
A másik meg jó biznisz is
nagy különbség
Hát,az elmúlt 100 évben nem sok okot látok rá.
Ne rőhőgtes már mindig ezzel a meg változtathatatlannal ,jó ég áldjon meg szerinted minden köbe van vésve
ÍROM MÉG EGYSZER Török 150 év ................................mivel magyarázod 😎 akkor még lehetett változtatni most nem
Kedves Pipi még akár mi lehet vissza is kaphatunk mindet mehetünk a levesbe is de nem álladó semmi se tuti
Nézd meg Rómát 😂
Ja és magadnak tudsz ellent mondani rendesen Szerinted Székelyek miért tudnak most függetlenségért küzdeni ??????????????? Biztos azért mert 1-2 év alatt felvették a szokásokat nyelvet és össze vissza házasodtak románokkal semmi köze hogy több mint 100éve dacolnak a dologgal és zárt közösséget alkotnak
Hát,nektek semmire 🙂
Pont ennek a nagyhatalomnak a bomlasztása lett a célja szinte az egész europának. A monarchia szétválása már számolhato volt, bedöltünk a körülöttünk lévök ármánykodásának.
Mert nincs rá okom.
Akkor mire is kéne most büszkének lenni?Az őseinkre max,aztán jött egy nagy zuhanás ami még most is tart.
A kiegyezes utani orszag eleg jol elkarcolt,europaban nagyhatalom lett.Az elso vilaghaboru meg elore rendezett csalik es a hulye uralkodok faszkodasa volt,szar helyzetbe sakkoztak a monarhiat.
Pont mint most,parhuzamok megvannak.
Ebben igazad van.
Na ez pont az embereken mult. Ha most lenne trianon semmi.nem maradna az országbol, azon menne a veszekedés hogy ki melyik ország seggnyaloja legyen
én úgy gondolom az ezeréves múltra nem lehet az büszke aki a magyar nemzetért nem tesz semmit
és itt most nem a fotel lázadozásról beszélek
1849 után nem nagyon akar tenni senki semmit a hazáért
Látod, azért szopatnak mindig, mert ilyen hülyeségeket írsz. 😟
Miert ne kene elmenned?
Miért kéne elmennem?