Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Minden nap nyúzom a nyenyőcét...
http://www.oeconomus.hu/irasok...
itt van az egész, folyamatában. Kicsit hosszú, de elolvasva szépen össze lehet rakni, mi történt... de aki ez után is azt szajkózza, hogy "senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy felvegye" - na azokon nem lehet segíteni, sőt velük erről vitatkozni sem érdemes. Nem látják a teljes képet 🙁
Bogyó bandája rendesen benne volt, bár csak azt csinálták, amit azelőtt és azóta - a külföldi tőkének aszisztáltak... leginkább Simor, aki ellenzékiként gyengítette a 2010 utáni Fideszt, míg le nem tudták váltani.
Nem, nem buktam CHF alapún, mielőtt ez felmerül - viszont nagyon sok embert láttam, aki igen. Akkoriban elég aktív voltam, sok emberrel voltam kapcsolatban, meg érdekelt is a politika 😁
Dehogynem: az időt el kell baxni valamivel a motoros szezon kezdetéig! 😆
Nőgyógyásztól a fegyver kovácsig mindenhez is. 😂
De kérlek ne kovácsoljatok mert gechire nem fog sikerülni. 😇
Ja, hogy a nép a kapitalizmusból csak a jólétet szerette volna érezni, a csődbe menés intézményét nem annyira. Van ilyen...
még mindig nem akarod megérteni 😂

én értem mint írsz, azt is értem hogy az volt a hülye aki aláírt olyanokat amit fel sem fogott
de ez mind új dolog volt akkor, előtte ilyen nem volt
lakáshitel x ezek ell törlesztőd x forint 25 évre és ennyi
ezen nőt fel mindenki
aztán bejött a kapitalista szemlélet, és ehhez nem voltunk szokva, hiszen ilyen már sok évtizede nem volt
persze voltak okosabb/bizalmatlanabb emberek akik nem ugrottak egyből fejest a látszólag tuti dolgokba
Aki a bankban veled szemben ül, az a banki kereskedő 😂 3 nap tréning, minimálbérnél kicsit több + jutalék 😂
Az autószerelőnél látod, hogy dolgozik, ha nem tetszik elhozod az autódat, a butorboltosnál látod a kanapét és belefekszel, hogy elég kényelmes-e neked…
Én nem utólag lettem ilyen, mint olvashattad is korábban 😂 utólag itt ti mondjatok az okosat… 😂
ők azt gondolták a bankban szakemberek vannak
hiszen az autószerelő az autószereléshez ért a bútorboltos a bútorokhoz ért
ki gondolta volna hogy a bankban lévő dolgozók átbasznak?
hiszen addig az volt ha kölcsön kellett vagy volt sok pénzed feleslegben akkor elcsattogtál a bankba-takarékban és aki ott volat az azt mondta ez az xyz kölcsön ilyen, a wxz kölcsön meg olyan, vagy ha lekötöd a zseton 3 hónapra x% a kamat de ha egy évre akkor 2x% lesz a kamat
ez lázom számodra felfoghatatlan......
utólag könnyű okosnak lenni
pl a benzinkúton se méred le a benzint amikor tankolsz mert nem feltételezed hogy átkúrnak, de ha 2x átbasznak és 50 liter helyett 300 litert számláznak jobban odafigyelsz, vagy ha 20 litert töltesz a kút szerint és csak 8 liter csorog a tankba akkor átlátszó kannába tankolsz először.....
Á

M

E

N

!

😇
Nem nézem le a gyári munkásokat, de akinek nem megy, vannak szakemberek, akiktől segítséget lehet kérni és nem bank alkalmazott. Te úgy szoktál bármit is venni, hogy nem nézel utána? Érdekes, pl meg egy furogepet is úgy vesz az ember, hogy utána néz, de amikor sok milliós tartozásba veri magát, egyszerűen csak aláír mindent…
Én úgy szoktam, hogy amit nem értek, keresek hozzáértőt és kikérem a tanácsát… mit mondjak erre? Mindenkinek ugyanannyit er a szavazata, a felelőssége is ugyanakkora. Akkor a gyári munkás ne is szavazhasson, mert nem látja át szerinted? Mint mondtam, nincs kommunizmus, meg “jóságos vezér”… be kellene látni, hogy mindneki felelős a saját sorsáért. Miért van az, hogy az emberek a pénzügyi kérdésekben a legfelelotlenebbek? Amúgy én az iskolákban bevezetném a pénzügyi alapismeretek oktatását is, hátha….
Ez a forintosnál is így lett volna annyi különbséggel, hogy ez azonnal tudható volt.
Hm.....6-7 éve volt pár cikk, hogy vizsgálni kéne a svájci jegybank és kormányaik felelősségét abban ahogy az árfolyammal bántak és azt ahogy tukmálták a bankokra, hogy ahol lehet ott az ő valutájukat tolják a hitelt felvevőknek. Pár hétig volt ez hír nyugaton (nálunk nem akart ezzel senki foglalkozni), de oszt abbamaradt pedig azért kezdték mert kiderült, hogy svájc óriásit kaszált az ügyön.
ez így igaz
egy átlag embertől nem várható el hogy értsen mindenhez is, jogi műszaki orvosi stb szakszövegek értelmezése nem egyszerű dolog
pl a vasútnál is olyan körmonfont meghatározások voltak hogy 3x el kellett olvasni mire a negyedét megértette az ember 😵
Kilónyi farhátból finom csirkehús levest lehet főzni 😉
Pont ez a lényeg az emberek hülyék - ezért választanak maguknak vezetőt, hogy a fontos döntésekben helyettük döntsenek. Most viszont jól átbaszták őket
Szerinted el lehet várni egy gyári munkástól, hogy ezt átlássa?
Ez csak úgy....:
éljen az o1g 😆
engem eddig egy ember baszott át 10 ezerrel, bár az is haver miatt van mert annak az agyát fűzte ő 40ezerrel szállt be a buliba
aztán megszívtuk, bár amikor haver elmesélte végig a történetet akkor már mondtam is neki ezt a pénzt mi elbutuk, és úgy is lett

amúgy a kocsira sem volt bukó mert olyan meló lett amihez kellett a kombi kocsi, szóval ha az árát nem is de a kamatokat lazán vissza hozta
Tehát nem basztak át, jobban jártál a CHF alapúval, mint a Forintossal 😂
Volt köze a Frankhoz, mert a banknak Frankban kellett tartania a kihelyezett hitel egy részét, amire a megmondták, hogy kockázat számítás alapján hányszorosát lehet kihelyezni. Ez a trv a Fidesz alatt is érvényben volt 2001-ben, a bankok mindig is így működtek. A kockázati tőke alapnál nagyobb mennyiségű hitelt helyeznek ki. Ezt a betétekből és a befektetésekből, viszont hitelekből valamint hitel biztosításokból fedezik…
Amikor bevezette Járai Zsigmond, a Főni lakáscélú kedvezményes hitelkamatot vezetett be, ezért lett ezekre alacsonyabb a hiteldíj mutató. Ekkor indult el a lakáshitel deviza alapú felvétele nagyüzemben, ekkor japan jen alapon, ez akkor qrva sok ember utcát kezeléséhez vezetett…
majd ezt követte a CHF alapú Feri alatt és megcsinálták ugyanezt, (csak ok nem szabtak kedvezményes kamatot sem, )amit a Főni korábban, ezért tudtak a kamatok is elmaszni…
így néz ki ez a történet…
ráadásul fasza felvezetéssel
amikor én vettem fel a hitelet 2003-ban akkor kellett 800 ezer forint ki tudtam izzadni 20-25 ezer közti pénzt havonta
chf kölcsönnel 23ezer volt, forint kölcsönnel 28 ezer volt egy 4 éves időtartamú kölcsön(3-5 év amire még nem olyan gáz a kamat)
szóval chf lett.
felvettem 5700chf visszafizettem 7680chf ez 277ezer(plusz az árfolyam változás) kamat
forintban meg lett volna 544ezer kamat fixen
ezek szerződéskötéskor számolt adatok kb 140 forintos frank mellett voltak, a törlesztőm havi 160 frank volt vége felé már néha megközelítette a 160 forintot is de többségében 140-150 közti volt

most jön a lényeg
ilyen fent vázolt kölcsön egy időben elég sok volt, innen indult ki a rafináltkodás hiszen az volt az emberekben ha frank akkor fasza ha forint az szar
csak ami utána jött "frank alapú" semmi köze nem volt a frankhoz csak egy számítási alap volt, a kamata sem az xyz svájci alapkamathoz (valami köze volt hozzá , nem emlékszem már) de szerződés kötéskor hasonlóan alacsony volt ennek is a kamata
majd amikor elég sok ember felvette ezt a típusú kölcsönt és elkezdett az árfolyam emelkedni kamatot emeltek
és lett a 20 ezres törlesztőből 60 ezer és hasonlók
amúgy vastagon benne volt mindenki
pl
Én is vettem fel 2005ben 5millát chf-ban,én akkor úgy kalkuláltam hogy ha bármi bebaszna és a duplájára emelkedne a törlesztő akkor sem okozzon gondot. Én pl jobban jártam mintha forintban vettem volna fel, ez első öt évben fix volt, kicsivel 40ezer alatt, aztán jött a válság akkor valami hatvan valahány aztán beavatkozott az állam akkor fizettem vissza, a forint hitel alapból annyi lett volna mint ez a válságnál, hatvan valamennyi,szóval már az első öt évben is ennyit fizettem volna. Sokan ott kúrták el hogy eleve kicentizték a havi törlesztőt, így amikor emelkedett már nem bírták.
egyszerű döntés kell.szabad e felvennem 30 évre milliókat,bazinagy betűvel odaírva hogy VÁLTOZÓ árfolyamú devizahitel.
Most nálam is kérdezik hogy majd nyáron kell cucc..............fog változni az ára?
hülye.Persze.
Pici gondolkodással eljuthat oda hogy 30 év alatt BÁRMI megváltozhat.
Főleg egy árfolyamhoz köthető hitel.
Kisebb összeg 3-5 évre,semmi gond.
Amúgyis a hitel annak való akinek VAN pénze.
Nem annak akinek SEMMI pénze nincs.
Értem hogy kell akkor kell.De akkor meg válassza a drágább de garantált törlesztőst.
Isten őrizz…. 😂 csak azzal tudok vitatkozni, akinek van fogalma arról, amiről beszél…. 😂
Ettől függetlenül, egyetértek, hogy segíteni kell azokat, akik bajban vannak, de ne mondjuk azt, hogy az emberek hülyesége nem tehet erről, mert tehet….
Persze mindneki benne volt, az emberek, a bankok, a Feri, a Főni… de, hogy semmiből nem tanul senki, az azért vicces….
Van egy klisé, de igaz: addig nyújtózkodj, amíg a takarod ér. Ha más takarojaval takarózol, annak meg ára van…
Rosszul is teszi, mert Pipinek van igaza... ez egy nagy volumenű csalás volt, politikai segítséggel 😕
Most te pipivel vitatkozol?
Bankugyekrol? 🤔