Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez volt legelőször... utána lett a fémkapcsos, annak az a Baja, ha teljesen megköt a ragacs, 10-ből átlag 3-4-et nem tucc kivenni. Hamarabb kell kiszedni...
nekem az ékes jobban bejön, az egyből meg is adja stabilan a fuga méretét
meg aztán nem kell ott minden lapot szintezni csak ami nem sikerül
ha van tejes/húsos láda otthon akkor 2db pvc cső és máris megvan a fugázós láda
én ilyenből csináltam anno
https://www.gazdabolt.hu/T0912...
25*40 es hez fogom tenni. Minden sarokpontnál 4 db van, nem tudom miért számítana a lap mérete? Ha ezt használod nem lesz fűrészfogas mert az mert minden találkozási pontnál van szintező. Nézd meg a videót amit linkeltem 3 perc és meg is tanultál burkolni(meghajlós)
Hülye vagy ehhez is 😆
Amikor látod, hogy a csempére kenegetik a cuccot - na akkor kell elgondolkodni, hogy másnak kellett volna szólni... 😂
Ezzel is tudni kell dolgozni. A ragasztó nyúlik, az nem gond, viszont ha egyik sarkát felhúzod, az átulsó lemegy 😅 oda kell rá figyelni, hogy ne fűrészfog mintát rakjál 😅 Ezek a rögzítők nagy lapok alatt működnek jól - a 30*60 már inkább kicsinek számít.
Pont ezért kérdeztem. Legfeljebb 10 nm-t burkoltam életemben (azt is több kis részletben, több alkalommal), nem is lett valami szép. Csak amolyan javítgatások.
Látszik hogy nem értesz hozzá. Miért kéne alá ragasztó utána? Fogazott spaklival megy fel a ragasztó, ha te azt le rakod akkor azok a csíkok nyomás hatására terülnek, húzás hatására összehúzódni, nyugodtan mozgatható a szintezéshez, ugyanígy van a szélvédő ragasztásnál is, csak ott ráadásul ék alakban van felhordva a ragasztó.
inikém úgy vagyok vele, hogy ha már csak 1 helységet sikeresen leburkolok akkor megkerestem a szerszámok árát (fetrengős) Ebből a drótos csavarós szintező izéből 6000 ért adnak 100 db-ot. Két csomag kiszolgál egy fürdőszobai falat 1,75 magasan. Ennél többet egyszerre úgy sem tudnék burkolni akár mennyire belejövök is.(kezeit széttáró) Meg hát mi kell a burkoláshoz? azért oda olyan sok minden nem. A legnagyobb érték a csempevágó. 40 ezerért láttam olyan ami nekem jó. (kezeit széttáró) Fúrógépem van. Körkivágó szettet kell még venni hozzá. Glettvasaim vannak, még ilyen fugázós vödör kell esetleg az a görgős oszt csókolom. Ha valami lézeres szintező lenne elérhető áron azt lehet vennék a vizimérték helyett (gondolkodós)
hát nem, sajnos ezek az árak. (kezeit széttáró)
Azt meg,hogy a haverodra 1 évig kell várni meg téged minősít(fetrengős) ekkora haver vagy 😅
Volt 20 nm burkolni való a haverodnak. Azt is legócskább 1600 ft-os járólapból meg csempéből. Ezt egy szombat délután megrendezett grilezés közben meg kellett volna, hogy csinálja ingyen 😁 Egyébként amit befényképeztél egy igénytelen szar lett. (kezeit széttáró) De hát ezt akkor megbeszéltük. Remélem leverted már az egészet ahogy mondtam 😅 Nekem égne a pofám ha ilyet kellene albiba kiadnom(fetrengős) Ha kibaxtad a csempéket meg a járólapot és a helyszínre vannak szállítva az újak, ragasztóval, fugázóval én szívesen leburkolok nálad pusziból(meghajlós) Inkább nálad gyakoroljak be mint nálam. Ha nem sikerül én legfeljebb széttárom a kezem te meg levered azt is(legyintős) Abban már úgy is van gyakorlatod másra nem hiszem, hogy nagyon alkalmas lehetsz. 😂
a stiftes olcsó pénz, ha csak néha kell akkor nem sok értelme van dràga pénzt beletenni
ezért nem vettem csempevágót, el kellett vágni 10 csempét erre jó volt a körkivágó vídia éle is
mondjuk ha veszek egy profi vágót még mindig olcsóbb lett volna mintha mester teszi fel
Nézted mostanában az árakat? Minden építőipari fittyfene egymillióról indítja a legkisebb munkát is. Aztán onnan srófolják még felfelé.
Egy kecóra 3 milla teljesen általános.
Szerintem is átbaszás, de ha a te Tibi haverod értelmes áron dolgozik és vállal is munkát akkor már küldheted is a telefonszámát, mert lenne mit csinálni nálunk is.
Viszont van egy érzésem hogy ő sem ellensége a saját zsebének, ha nem ilyen Ini féle, balatonszeletért dolgozó ürge, szóval inkább magam megcsinálom a fürdőszobát.
Tibi barátom nem burkoló, hanem kőműves mester, kivitelező… nincs aktatáskája, de bekötött szemmel, hatra kötött kézzel bármikor szebb munkát csinál, mint amit te valaha is el tudsz sajátítani 😂 arról ne os beszéljünk, hogy szakmailag nagyon toppon van a srác…
ráadásul ha neked egy ilyen kis kecoba 3M munkadíjat számolnak, nagyon át vagy baszva 😂
Még egy 3-ik féle ami az elsőre hajaz de ez macerás. Itt eleve csemperakáskor kell betenni a stiftet utána kalapáccsal kiütni belőle. Szóval az 1-ő megoldást fogom választani a 3 közül az a leg értelmesebb(gondolkodós)
http://youtu.be/otBEVn0in-U
Itt meg az ini féle módszer de hát ez már történelem(legyintős)
http://youtu.be/rfZzJB7CfrI
Na meg is vagyunk (meghajlós)
http://youtu.be/T5QJpIdf_Ao
itt már csak az a kérdés, melyik ítéletet hajtják végre először(gondolkodós)
Én tudom, nem is én kérdeztem. Vágom, hogy egy valamire való csemperagasztó utánanyúlik. Csak Bogyó aggódik, hogy így levegős lesz alatta. :)
nem 2 cm diferenciákat kell kiegyenlíteni talán 1-2 milit 😂
? (kérdőjeles) Úgy, hogy a ragasztót is húzod a csempével és úgy köt meg.(kezeit széttáró)
na meg is vagyon (meghajlós)
Úgy érti, hogy mondjuk lepakolod a lapokat és akkor látod, hogy az egyik mélyebben van, mint a többi.
Akkor ha ki is húzod egy ilyen kis lófasszal, hogy szintben legyen, hogy nyomsz alá ragasztót utólag?
az a baj, hogy a kérdést sem értem bogyó. Felületesen utána néztem már a témának és mindenhol úgy láttam, hogy hozzávetőlegesen síma egyenes falra először felkenik a csempe-ragasztót egy fogas glettel/van aki a csempét keni meg. De semmikép nem úgy láttam,hogy először felteszik a csempét a falra majd utána kenik alá a csemperagasztót 😂
Úgy nem kunszt... 😂