Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

köszi lacám a kimerítő segítséget (meghajlós)
Na akkor mondom a tapasztalataimat.(kezeit széttáró) Fellelkesülve azon, hogy mindenféle telefon meg applikáció nélkül is van lehetőség tölteni felkerekedtünk hát egy családi kirándulásra a dákóval 😅
Nos:4404 km-t mutatott a számláló 100% töltöttséggel indultunk itthonról. Cél: Margitsziget(meghajlós) Odafelé nem mertem feszengeni autópályán mondom előbb kezdjünk csak simán a főúttal(kezeit széttáró) 5-ös főúton mentünk nkőrös,lajosmizse,örkény, dabas,Alsónémedi, budapest vonalon. A számláló tanúsága szerint kerek 100 km van a házunk udvarától a Margitsziget parkoló(meghajlós) Az utat eco módban tettem meg ami egy ilyen csökkentett energiafelhasználású verzió(kezeit széttáró) 80-95 közötti tempót tudtam menni külterületen budapesten hétvégét megszégyenítő rég nem látott araszolás volt kb. hétfő reggel csúcs(fejét fogó) 57%-nál álltam be a sziget parkolójába.4504 km óra állásnál (gondolkodós)
Van még hova fejlődni hogy sokunknak jó legyen
https://www.google.com/url?sa=... a motoros találkozó Győrújbarát
Jaj, ne vergődj már. Smarttal sem vontatsz . ModelX vontatási kapacitás 2250kg, és hatótáv is van bőven. Pont leszarja a tömeget, mert fékenergiát visszatermeli.
Tényleg fasza meg mimden, de csak ha nem.kell messzire menni az.is leginkább településen belül. 120-nál.nem.enged gyorsabban menni, mondjuk ez orvosolhato. De egy pest padlogázzal a fieste motorral.is nyolc liter feletti fogyasztás. Akkor meg minek. Vonohorog nem lehet, gari ugrik. Az emelögép több mint két tonna, a 125 lo is gondolkodik ha huzni kell. Ugyhogy marad a dizel változat csak 170 loerövel.......és kevesebbet fogyaszt egy pest odavisszán....
Ma volt Győrújbaráton a motoros fesztivál , a felvonuláson megúsztam az esőt ,és a városba megálltam , és még azt is megvártam hogy felszáradjon az út, és csak akkor mentem vissza a találkozóra !
👍️
Én.még idén nem mentem annyit, a kawán.meg még nem is ültem. Amikor mentem volna mindig esett.....
Nagyon jó , meg szép egy lakóautó , dehogy qrva drága , és másra nem tudod használni az is tutibiztos ! 😙
Nekem is ez a bajom, persze elténfergek vele helyben aztán ha nyaralás van vagy utánfutó tréler, menjen le vele görögországba, megnézném hogy oldja meg, de nem is igazán látni elektromos autókat az úton.
Mondjuk azt a lakokocsit sose tudnam elkepzelni.
Inkabb egy ttenyleges lakoautot,nem a vontatott lakokocsit.
Az celra telepites es punnyadasra valo.
Jobban kene egy barmikor mobilizalhato rendes lakoauto.
Ha lehet inkabb feltunesmentes sima feher furgon kinezettel.
És akkor mit csináljak méregessem a fékbetétet tolómérővel? Ja, igaz olajcsere, +10ezer ft., a 8-900ezres spórolást 30ezer alatt még így sem adja ki.
Te Zoli ! Még képzeld utána a 6m-es lakómat , akkor lenne ám csuda ! Meddig menne vele ? 😆
Bar a Kasler Andi a szivem csucske,de errol az autorol mindig is a nyomi bohocauto megnevezes jut eszembe.

http://youtu.be/OGztXvhwXls
Laci ! 1000 km a Kawába ! Eszméletlen a vas , imádom ! 😊
Pedig igaza van......bár helyi használatra tökéletes, a többi kompromisszumos......
Nyomorult bohócautó ! Ezen beszartam Zoli ! 😉
Egyenlore a legnagyobb baj hogy gecidraga,ha meg olcso valamennyire kompromisszumos nyomorult bohocauto.
A minap lattam ID.3-at,az mar komolyan lehet venni atlagnak,de 20 milla feletti,mocskosdraga.
Amíg akkuba nem tudnak újat, ilyen esetben el kell felejteni az összes elektromos szemetet , mert csak odafosna aszerelvény alá és a töltésért rimánkodna az ember 5percenként ! 😉
Na, hát nekem is ez az egyik problémám a villany tranzittal. A másiknaz autópálya.
Szép és jó az a környezet tudatos elektromos mizéria amiről írtok , de mikor összeakasztok szerelvénybe , 1500kg-os lakóval , mi az anyámat csinálnák egy elektromos szemétdombbal az olasz alpokba ? 10 percenként tölteném ,vagy lapátolnám az urániumot a fluxus kondenzátorba ? ⁉️
A 750-be beleszámoltad az olajcseréket is ? Illetve hogy a villanyoson sokkal kevésbé kopik a fék…
Eléggé elcsúsztak a számok. Az el{bb még azt írtad hogy "elindulsz a 300 km-es útra és tudod hogy vakamikor meg kell állni" most akkor 300 vagy 600?aztán a másik hogy a 30ezer km nálam 750 ezer ft. A tisztánlátás végett az elektromos sem 0ft, ugye?és akkor adjuk hozzá a kettő autóbérlést. Szóval az az általad emlegetett megspórolt 800-900ezer csak fikció.
Neeeeem, csak nem érted... nekünk se 300 km alatt kell megállni, hanem 300 km alatt az első megtett 300 km után... vagyis 600 km alatt 1x. Ne mondd, hogy neked mindennapos eset, hogy 600 km alatt nem állsz meg. 😅
Évente 2x? ütemezze úgy az utat, hogy meg tudjon állni. Kérjen kölcsön másik autót. Béreljen... és közben gondoljon arra, hogy a többi időben évi 30 ekm alatt megspórolt 800-900 eFt-ot.
Kolcsonoz arra a ket alkalomra masikat,valszeg sokba kerul.
Ket autot ezert fenntartani hulyeseg.
Vagy bevallalja a kotott toltessel jaro szivast arra a ket alkalmra.
De mé nem.inverteren keresztül, hisz az ugy is kell
Nem kell kapcsolgatni a dc-t.