Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem gyakorlatilag nulla kompromisszumot kellene kötnöm, még közepes akkuval is. Az év 300 napján elég a napi 100km, 65 nap meg esetleg rá kellene dugnom egyszer-kétszer valahol töltőre, bár ez sem biztos mert abban a 65 napban is sok lenne ahol a 100 km esetleg nem elég egy de átlagosnak mondható 200-250 (hatótáv) már igen.
Vannak akik ennyiért hagyományos robogót vesznek. Az mennyivel jobb üzlet? Egy Vespa GTS 300 is 6500 Euró (de a 125-ös változatok is 6000 körül mennek). Az megy kb így és szinte biztos hogy magasabb a karbantartási költsége, így összesítve egy árban van ezzel.
itt mondta valaki, hogy 460 km-ert autózik el 1 töltésre a komájának a villanyosa.
Na azért 460 km egyben nem hagy sok kompromisszumot maga után úgy gondolom.
Ha nekem a furgon ennyit tudna egy töltésre ha elektromos volna, nekem nagy valószínűséggel soha nem kellene megállnom sehol tölteni, úgy hogy évente átlagosan 30 ezer km beleszalad(kezeit széttáró)
az emberek döntő többsége nem használja rendszeresen hosszabb távra az autóját. Még is mindenki a hatótávon vajúdik 😂
Kb. Csikós semmit sem tud értékelni ami modern, jó, drága vagy új...Eleve pikkel az elektromosra...
a vibrátor neked meddig bírja?
az éjszakai pecát tudja végig?
Ennyi. Nincs olyan hogy egy iparág veszteséges legyen, mert a kártyákat ök osztják...Bizonytalan az alkatrész beszállítás már évek óta? Még véletlenül sem a saját gyártást próbáljuk visszahozni, vagy lokális partnert keresni, á, inkább sírdogálunk hogy nincs chip meg kábelkorbács, aztán emelünk 50%-ot az áron, meg legyen hosszú várakozási lista, és az ügyfél még örül is hogy kap valamit, ugyan az az ügyfél aki 4-5 éve még az akciós árból is alkudozotott pár ezrest...Hogy ez nem lesz tartós? Túl jól müködik ahhoz a dolog, hogy ne legyen tartós. Kis beszállítói krízisre hivatkozva sok-sok ezerrel (Euro) drágábban ugyan azt az autót, mint a válság elött. Két éve vettem egy 3 éves Passatot, akkor nézegettem az árakat. 25.000-ért lehetett venni új Passatot Németországban akciósan, raktárról. Most meg várakozási lista és 33.000
a nagypolitika eldöntötte 2-3 éve, hogy a villanyos autó lesz a jövő. ez a folyamat zajlik már 1 ideje. Vannak országok ahol már konkrét időpontja van a hagyományos autók kitiltásának. Lehet azon vitatkozni, hogy mennyivel környezet barátabb egy villanyos mint egy hagyományos, de az a helyzet, hogy ez a környezetvédelem soha senkit nem érdekelt a politikában(kezeit széttáró)
szerintem kb. 10-20 éven belül átállunk elektromos hajtásra. Blődi hőzönghet de vagy nem lesz semmilyen autója vagy kénytelen lesz hitel felvenni elektromosra nagycsaládos kedvezménnyel(kezeit széttáró) Majd kötheti a kompromisszumait. (kajánul vigyorgós) Amikor eljön az ideje szerintem a hagyományos autókat akkora környezetterhelési adóval sújtják, hogy mindenki önként és dalolva szabadul meg tőle a bontóba(gondolkodós) Persze mire ez megvalósul akár több évtized is lehet. (óranézegetős) Mondjuk az elektromos cigi átállása sokkal gyorsabb (gondolkodós) Néhány éve kezdődött ez az ájkoszos marhaság és már tavaly a filip morisz bejelentette, hogy átbillent a mérleg az ájkosz javára. Tavaly már több elektromos cigit adtak el mint hagyományos cigarettát. Az én környezetembe is mindenki ájkoszt szív aki előtte azt a büdös szart pöfékelte amit én is 30 éven keresztül. (óranézegetős) Pedig ez is kompromisszumokkal jár(gondolkodós) Ha peca közben lemerül az akksija akkor nincs dohányzás(ujjával nemet mutató) Mondjuk a filip morisz már kb. 5 éve bejelentette,hogy fel fog hagyni a hagyományos vágott dohányból készített termékeivel. (kezei széttáró) Még abban az évben ki is vezette a mentolos termékeit a piacról. Szóval a dohánygyár jól áll az elektromos átállással. Még úgy is, hogy egy ilyen eszközt meg kell venni ahhoz, hogy használni lehessen a termékeit. Nem is olcsó darabja 25 pénz(dollárjeles) Na kb. ugyan ez lesz az elektromos autózással is. Lehet ellene hőzöngeni, de elkerülni nem 😂 Aki okkos mint én, az meg felkészült ingyen árammal a háztetőn és állami támogatási elektronyos autó. Mire ezeknek lesz adótartalma addigra már nekem ezek az eszközök ingyenbe lesznek(meghajlós) És minél később ébredeznek az emberek annál többe fog fájni az átállás(kezeit széttáró)
Mert kocsin kivul szinte minden helyhez kotott.megszoktuk.
A jarmu pont nem.
Barmikor barhova konnyen eljuthatunk vele szarazfoldon.
Csak lötybölni kell bele partiz liter budos folyadekot.
Ezt is megszoktuk.
A megszokast meg nehezen adja fel a ketlabu.
van rajtam körben akkora dzalonna réteg jogy a 45-50 kilós gizda yard nem tud akkorát ütni hogy egy kék folton kívül más bajom lenne
az a fura hogy a kocsin kívül minden téren teljesen elfogadottak az akkus dolgok
teljesen mindegy hogy fúrógép vagy vibrátor
fel sem tűnik az embereknek hogy itt is vannak kompromisszumok
a járműveknél meg csak az lebeg az ember szeme előtt hogy miben "nem jó"
És ez igy is van.......nagyon nem mindegy ki mire akarja használni.
de hát az elektromos autóval egy csomó kompromisszumot kell kötni(gondolkodós)
A tűzoltó megmondta, hogy azok szarok, mert 2 perc alatt nem töltenek fel 1000 km-re (gondolkodós) Minek akarsz akkor elektromosat venni?
20 éves merci jobb(meghajlós)
Majd szólnak a TEK-nek.
te el tudnád képzelni,hogy a 2 mázsás zsír disznót 😅 egy 45 kilós linda, meg egy 52 kg 20 éves tányérsapkás taknyos orrú gyerek megveri vagy bármiféle kényszerintézkedést tud vele szembe alkalmazni(gondolkodós)
Bár ha rájönnek a gyenge pontjára és a gumibottal kiütik a térdénél(gondolkodós) ini olyan lehet már mint páncéljára átfordult teknős, hogy nem tudna segítség nélkül felkelni(gondolkodós) Ha az együtt 100 kg-ót nyomó 2 rendőrbe van annyi erő, hogy meg tudja emelni legalább 2* a gumibotot még bármi is történhetne 😂
azért 7400eur árban egy egészen elfogadható új motort lehet venni nem egy villanyos sámlit aminek a használhatósága városon kívül eléggé korlátozott
szóval nem a lom olasz robogóval versenyztetve hanem egy új motorral is mindenben alulmarad
Nekem meg mindig az ara,es a hatotav,meg a futomu,es a teljesitmeny. 😆
"Neki vagy a hatótáv, vagy a teljesítmény, vagy az ár volt a baja."

- Szerintem mindannyian így vagyunk vele. 😆
Neki vagy a hatótáv, vagy a teljesítmény, vagy az ár volt a baja.
Őszintén szólva, a 2 milliós villanyroller után nem tud drága lenni egy eRobi.
És bazeg van aki védi hogy jó dolog egy olyan szarság 2millióért 11LE-al és 90km/h végsebességgel.
http://youtu.be/QgTmF6UMfEE
nem tudom, a gyökérnek mi nem tetszett a korszerű villany robeszokban. Itt van, amit a vasutasunk mutatott:
https://www.ray.eco/en/ray
Ez tuti lenyomja Csikós szaros Apriliáját, és elmegy 150 km-t... ja, biztos azért nyervogott ezekre, mert 7400 juró, nem 300 eFt, mint az olaszból hozott 10 éves robogója 😁
Részben így van.
Viszont törvényszerű ha valami túl jó bolt akkor többen ráállnak, és akkor meg a másik irányba lendül ki a piac a túlkínálattól, szóval ez nem lesz tartós.
https://villanyautosok.hu/2022...
Csikós ámokfutása nem érdekel. Be van oltva minden ellen ami jó, modern és működik...Én egy villanyrobogót próbáltam eddig , de nagyon jó volt. Ez meg igazából egyenértékű egy 250-300-as robogóval.
Lehet hogy megtartok egy füstös autót, aztán mellé meg egy ilyet.
Csikós kolléga elég jól összehozta a ma kapható elektromos kb 125-ös robogókkal párba állítható elektromos cuccok tulajdonságait-árát-saját követleményeit,és a döntése oda jutott marad egy aprilia sportcity mellett ami már a garázsában volt.
speedzone-on fenn van a teljes próbasorozat.
Talán 7-8 db volt ami ma kapható itthon.
Nagyon sok dolog miatt buktak el a robogógyöszök.
Pedig nagyon vágyott egy környezettudatos közlededőedényre.
Ray 7.7
Vmax 125km/ó
10,7kW, 290Nm, 7,7 kWh akku, 165 kg,
Ezt mesterségesen is generálják. Tudják hogy minden válság megugraszthatja az árakat, meg itt volt a Covid miatti teljesen felborult szállítási lánc...így hiányt idéznek elö, hogy a magas árakon kompenzálják azt hogy nem tudják kielégíteni a keresletet. Pl Németországban 1,29-röl 4,99-re ugrott az étolaj ára, csak úgy. Pedig ugye ezek már tavaly megtermelt olajok. Szóval pont annyi történt csak hogy átárazták a raktárkészletet, mert nem tudják, hogy idén kapna e az ukránoktól...
akku téren nagy cumi van
már a kínainál is hónapok a várakozás
én is szopok az akkuval mert nemigen van....