Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze, sok megoldás van. Ugyanakkor a Bükkbe, Mátrába stb. a legtöbben szórakozásból, hobbiból járunk ki, nem azért, mert ott az úticélunk. És ilyenkor szerintem egyszerűbb nekem az egyenesbe érve nem parasztból rátenni a gázt, és elengedni azt, aki engem utolért (szerencsére ilyenre is van azért példa), mintsem tőle elvárni, hogy álljon félre egy pár percre.
Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy sokszor egy egyszerű kis gesztussal, tettel egyszerűbbé lehet tenni egymás életét, helyzetét. Sokan valamiért mégis ódzkodnak attól, hogy ezt megtegyék. Pedig az együttműködésre elvileg az élet számos területén szükség van.
Te még sosem jártál úgy hogy az elötted lévő pont annyival volt lassabb hogy az zavaró? Én megértem a problémáját, egyenebe húzza neki mert hát ott mindenki tudja, kanyarba meg úgy lelassít mert ahhoz már nincs kellő tudás, és ezáltal téged is zavar.
Abban mondjuk igaza volt, hogy ha hülyével találkozok, inkább kerülöm, elengedem, nem versenyzek vele hogy ki a nagyobb hülye. Akkor előzöm meg ha nem veszélyes. De volt, hogy félreálltam és megvártam hogy elmenjen, így nekem tiszták voltak a kanyarok. Vagy egyenesben lemaradok, így megint csak nem zavar a kanyarban, egyenesben húzni amúg, is unalmas.
Ezt hivják közlekedésnek. Elmotorozhatnál a Mátrától távolabbra is. Mindenhol az van, hogy közlekednek az emberek, te meg alkalmazkodsz hozzájuk...Fenntartott két motoros? örülj neki hogy nem egy lakóautós a Dolomitokban, vagy a távolsági busz...
Mint a Pipi? Az is csak a végtelen nagy sugarú (=egyenes) íveket bírta. 😆
Akkor tényleg nagyon amatőrök voltak, ha nálad is lassabban kanyarodtal 😂 Amúgy nem mennél rosszul, csak pocsék iveket választasz.
Ez lenne a normális. De kezdők lehettek erős motorokkal, tapasztalat nélkül. Kanyarban nem szórakozunk, de egyenesben edzésen, palyán is elengedjük a gyorsabbat, aki utolért. Versenyen csak akkor ha leköröztek, de azt meg kék zászlóval jelzik.
Szépen lassan mindenki rájön hogy közúton haszontalan egy motor. Hétvégi motorosoknak meg megmaradnak mert szépek 🤷🏼‍♂️
Nyugi lassan úgyis kihal a sportmotorozás, sokáig nem kell őket kerülgetned. Akinek nem volt való vett már mást többnyire. Vagy vesz.
Motoros tezsvírem! 😍

Lásd be, hogy a lomha, lusta, dögnehéz ezredes V-Strom nem arra való, hogy e mindenféle 5-600-as nekedeket alázzál vele. 😆
Feldobozolva, hátsó ülésen a mamával lehet nyugisan 90-nel kirándulgatni vele. Erre találták ki. 😂
Ez rendszeres… amikor utolérem és látom hogy a kanyar előtt kezd kiülni, csúsztatja a lábtartón a lábát hogy termrszetellenes testtartással próbálja meg bevenni a kanyart, hát fel tudnak baszni.
Jófej vagyok, nem fékezem ki, nem megyek el mellette neccesen de a legtöbbször muszáj mert képtelen hátra nézni, annyira koncentrál.
Főleg ilyen oda-vissza szakaszokon vagy ha van egy jó tempós szakasz, a végén megvárom az én csapatomat mert mindig van aki lassabb, akkor ezek a csoda sportmotorosok még a fejüket is elfordítjàk, én vagyok a bunkó mert 10perc próbálkozás után elmegyek mellettük.
"ha valakit 5 perc után utolérsz azt kb egy gázhúzással leelőzöd"
Hát, ebben nagyot tévedsz. Azért nem álltak hozzám képest, csak a kanyarokban lassabbak voltak és az az út legalább annyi kanyarból áll, mint egyenes részből.
Ha kigyorsításnál rátekeri a gázt, akkor azért nem előzöd meg "lazán", ezt elhiheted.

De nem kell ezt túldramatizálni. Mint az előbb is leírtam, az egész sztorinak annyi lett volna a tanulsága, hogy lehetőleg legyünk előzékenyek egymással, figyeljünk oda egymásra, és - ami a legfontosabb - ne akadályozzuk a másikat szándékosan.
Ennyi, ez nem trollkodás.
Nem akartam versenyezni, ebben biztos lehetsz.
És persze, mindenre van alternatív megoldás is. Igen, ha zavar a magatartásuk illetve hogy nem tudok tőlük a nekem kellemes tempóban menni, akkor megtehettem volna, félreállok, várok pár percet majd megyek tovább.

De úgy gondolom, hogy sokszor egy apró kis gesztussal, tettel nagyban megkönnyíthetjük embertársaink dolgát. Ráadásul úgy, hogy nekünk kárunk nem is származik belőle. Sőt, jó érzéssel tölt majd el bennünket, hogy jól, kedvesen, okosan stb. cselekedtünk.

Az általam leírt konkrét helyzetben ez annyi lett volna, hogy a másik a kanyarból kijövet 1-2 másodpercig nem gyorsít rá, de legalább nem erőből. Neki semmibe nem kerül, nekem viszont megkönnyíti a dolgomat. Ennyi az egész.
Én legalábbis így teszek, ha engem valaki utolér egy szerpentinen.
Én jártam így. Kedvenc , ezerszer begyakorolt kanyargós úton mentem, nem versenyző tempóban, de annyival amennyit biztosan mertem ezen az ismert szakaszon. (Én úgy éreztem hogy nagyon megyek) Mint egy igazi ragadozó, a tükörbe bele sem néztem, mert nincs ami hátulról jöhetne :-) Aztán egy jobb ball kanyarkombináció közepén elment mellettem valami túramotor utassal és három kofferrel úgy érzésre 30-al gyorsabban :-)
Tök egyszerü. A technikás egynesek jól mennek nekik, így ott húzzák neki, a kanyarokban meg bénák, így lassúak. ha ügyes vagy meg tudod elözni, ha nem akkor meg türelem... Mész az egyenesekben lassan, a kanyarban meg ahogy tudsz.,..
jó sok melót fektettél a trollkodásba
ha valakit 5 perc után utolérsz azt kb egy gázhúzással leelőzöd
de én azt gondolom nem 2 idióta motoros volt a buliban hamem három
estetleg az esti csilisbab megfeküdte a gyomrod és ilyen küzdelmeset álmodtál 😂
...de mindenképp meg kellett előznöd mégis... ha gyorsított, akkor hagyhattad volna, hadd' menjen a faxba, ha meg annyival lassabb, mint te, hogy feltart, akkor hiába emberkedik, elkerülöd és kész.
Sztem te legalább annyira "versenyezni akartál" mint ő... a számadatokból, amit leírtam (ill. te leírtál) nekem ez jött ki - bocs.
De bevallom, szomorúsággal tölt el, hogy Te ezt szűrted le: "Versenyeztél egy másik ugyanolyan hülyével mint te - én ebben nem látok semmi rendkívülit... Te is biztosan valami fontos találkozóra siettél, hogy mindenképp muszály volt kanyar előtt kifékezned - gondolom, a KRESZ betartásával haladtál 😂"

Bocs, de szerintem nem az a normális, hogy ha engem utolér valaki, majd megpróbál megelőzni, akkor szándékosan rágyorsítok. És ez ugyanúgy igaz az autóval való közlekedésre is. Gondolom Te sem örülnél annak, ha valaki ezt tenné veled.
Főleg nem úgy, ha a másik ezt folyamatosan, többször, minden egyes előzési lehetőségnél teszi.
Sajnálom, hogy ezt olvasod ki a leírtakból. De értem, hogy így - anélkül hogy személyesen is ismernénk egymást - ilyen olvasata is lehet az általam leírtaknak.
De: nem siettem, ugyanúgy mentem, mint máskor. Aki ismer, az tudja, hogy igenis a motorosok/autósok szabálykövetőbb táborába tartozom.
Az, hogy jóval gyorsabb voltam náluk, az nem azért van, mert én olyan fasza gyerek vagyok, hanem valószínűleg azért, mert több, mint 10 éve járok a Bükkbe és az évi kb. 10 ezer kilométernek a nagy részét ott teszem meg. Ők meg lehet csak arra jártak éppen.

Aki ismeri a Bükköt az tudja, hogy nem olyan könnyű ott - biztonságosan és szabályosan - előzni, ha a másik nem akarja. Hiszen a kanyarban (ahol sokkal lasabban megy a másik), ott nyilván nem fogod megelőzni, hanem leköveted ugyanazzal a sebességgel. Utána az egyenes szakaszban megtehetnéd - HA a másik egy kicsit előzékeny lenne - DE nem tudod mégsem, mert nem én, hanem Ő elkezd "versenyezni" és szándékosan húzza neki, mint a bolond.
Éppen ezért nem tudod szabályosan megelőzni, mert ahhoz nekem még boldondabb módjára kell gyorsítanom, ami óhatatlanul még nagyobb sebességhez vezet ...

Szóval a mondanivalóm lényege annyi lett volna, hogy legyünk előzékenyek egymással és ne kockáztassuk tök feleslegesen egymás testi épségét.
Tényleg ennyit akartam csak.
Hat... tavol all tolem ez a fajta vezetesi stilus, de ha tenyleg balfek modjara emberkedtek a szerpentinen, siman benne van a pakliban, hogy oda se pillantott az MT-s csavo a tukorre, mert gorcsosen a mutatvanyara koncentralt. Lehet azt se tudta, hogy mogotte vagy. Ha meg igen, lehet a bizonyitasi kenyszer miatt probalt ellepni, csak ugye hiaba volt hozza lo, ha nem tudta megulni.
😆 😛
Te csak neszójjábe', te motoros akrobata! 😅
Áhh,ez a buzi bagós libsi simán rákapna.Lehet ő a fantom. 😂
Hát, ha megmutatnám - sírva kérnél itt nyilvánosan bocsánatot ezért a kijelentésért! 😂
A jelenséggel pont a mátrában én is találkoztam.Akkor valami két sportmotoros tag volt,szerintem 600-as,kanyarban szinkronban fagytak bele a levegőbe,majd egyenesben vinnyogva nyűglődtek.
Egy ideig követtem őket,nem vagyok egy penge,inkább csak hobbiszakkörös,de megelégeltem,előzni kellett,szűken kanyar előt,mert az idegesebb csakazért is hajszolta amikor látta előzök.
Az okát nem tudom,engem idegesít ha mögöttem tipródik valaki mert gyorsabb,így minden esetben félrehúzódom had menjen.