Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

remélem vettél fel hozzá kölcsönt a providentől 😅
talán ennyi felújítás beruházás még beleférhet 3x-os áron is bár kétségtelen egy hinta láb fixálási projekt nem egyforma megterhelést jelent háztartásonként 😅
én most betonozom le a hinta lábait, elmúlt években lusta vagyok most meg 3x annyiba van a zsák cement mint 3 éve lett volna 😫
én nem is kezdenék bele semmi féle építkezésbe(gondolkodós) Már akkorák a számok, hogy kimondani is nehéz. 5-6 éve 186 ezer Ft/négyzetméter áron terveztettem egy 150 nm házat kulcsra kész kivitelezéssel. Meg is vettem egymás mellett 2 telket, összevonattam, megcsináltattam a szükséges talajvizsgálatokat. (meghajlós) Eltelt fél év mire odaértem, hogy aláírom a kivitelezővel a szerződést, hozzátéve, hogy az ő késlekedése okán. Azt mondták, hogy közbe sajnos felmentek a négyzetméter árak már csak 225 ezer ft/négyzetméter áron tudunk aláírni szerződést. De itt és itt nagyon gyorsan írjam alá, mert ez mindig csak több lesz. Fél év alatt 6 millió Ft-al ment fel az építés ára 2017-ben Ekkor azt mondtam, hogy köszönöm szépen keresek a pénzemnek más helyet.(szemeit körbeforgató) Mérgemben az építkezésre szánt pénzemet átváltottam lakásokra. Így kezdődött 😅 Kellett hozzá a sors keze.(meghajlós) Végül is mi a fasznak nekem egy új ház? Az csak viszi a pénzt a lakások meg hozzák 😂 Egyáltalán azt sem tudom bárkinekis minek kell az új ház(gondolkodós) Haver kért árajánlatot. Fiának akar építtetni 110 nm családi házat. 89 milliós árajánlatot kapott 😁 Ez csak szüzen a ház. Ebbe nincs benne a porta, a kerítés, melléképület vagy egy négyzetméter térkő sem. Úgy dobálóznak már a 100 milliókkal, mintha az emberek java része nem nettó 200 alatti fizetésből élne(gondolkodós)
egy családi ház építésnél már nem jelent túl nagy pluszt egy 6-8 kw rendszer kiépítése
persze csak papíron, valóságban kb addigra szokott a pénz elfogyni mire ezek az "extrák" jönnének
főleg a mai zavart világban ahol egy költségvetési terv kb 3 napig helytálló
havernak is az 30 milla körüli költségvetési terv helyett 50+ lett mire befejezte, és ráadásul a szigetelés is lemaradt
egyenlőre új építésekre lenne kötelező. Nem lenne ördögtől való. Bár pont az ukrán háború miatt is az új építések várhatóan be fognak lassulni.(szemeit körbeforgató)
Nálunk 1 nm 6-800 ezer Ft. Kecsón ugyanez 800-1000 m Ft. Pesten 1000-1500 Ft. Belső kerületekben új építésű lakásoknál már van, hogy 2 milló Ft-ot is fizet a boldog új tulaj 1 négyzetméterért(meghajlós)
Azokkal a tkc70-esekkel olyan tempóban motoroznak az advokkal hogy szinte hihetetlen. Ha nem látom, én sem hinném.
Nem tudom. Mostanában olyan gumit veszünk amit lehet kapni 😅
Ha lehetne akkor bridgestone, mindegy mi, jó a t30-31 vagy vt016-s20-21-22.
Na majd megnézem a borsodi lakosságot hogy kötelezi.
https://168.hu/penz/napelem-eu...
Milyen lesz a következő?
Aaaaa.
Mind ami kell megvan,es tök jóóó. 😆
Tiedröl gyárilag le van.huzva....
saccra 7-8000 km-nel tartok.
meg boven van rajta.
szihopata modban nem kene menni.
huzz le egy gyertyapipat. 😆
ez volt rajta gyárilag, full új volt, szerintem a 390esen nyugiban közlekedve 30 ezer meglett volna
Az akkor bakelit 😄
Ami.nem kopik az nem is tapad 🙂
tkc70 ment vagy 8-10 ezret aztán nem is nagyon látszódott a kopás
igaz a 390 elég visszafogottan gyorsult
Kurvajó ez a road5… még június sincs azt vehetem az új szettet. Van benne egy horvát meg egy szlovák kör meg pár kisebb motorozás itthon, 5000km max és még van talán 1,5mm a kopásjelzőig.
Végülis nekem 4 db sorbakötve kiadja a 12,8-at.Az 280Ah.
Bőven elég egy lakóautónak.
ha tudsz nagyobb összeget utalni ilyesmi típuson gondolkozz
https://www.alibaba.com/produc...
vannak ettől jóval kisebbek is csak ez volt a könyvjelzők között
állítólag akár egy évig is megőrzik a töltést, egy jó bms-el 20 éves időtartam se lehetetlen
sajnos nem tudok utalni zsetont, aztán az alibaba bukó
32700 asokat neztem,12v os rendszert eleg jol ossze lehet belole hozni olcson.
Nem pecakocsi,es nem is haz.
Lakoauto projekt elmeleti szinten egy vagy ket napelemhez.
én mindig azt mondtam nem éri meg
ez most sincs másképp
csak valahova kellett tenni a sok felesleges pénzt
pecakocsi csak vitte volna.....
igazándiból a te szarodtól annyival másabb hogy az inverter más típusú
amúgy lazán kezeli a közüzemi hálózatot és ha nincs nap átvált
szóval ha sokat baszakodnak az akkuval veszek (csinálok ceruza akkuból) egy 15-20ah akkut csak azért hogy ha épp valami felhő a nap elé ugrik 10 percre ne álljon le a mosógép aztán még drága se lesz
Nem ini az a fura, hogy 2 milliót elbaszol faszságokra eddig bennünket, okosokat győzködtél, hogy ilyen nem kell neked.(gondolkodós)
Ha akkor hallgatsz ránk akkor ennyi pénzből nem egy ilyen tákolt szarod van, hanem egy rendes rendszer(kezeit széttáró)
Gondolom most is valami hozzátartozó halálán nyerészkedtetek(szemeit körbeforgató) ki vele mennyit kaszáltatok? (kérdőjeles)
azért a google fordító letérdel ha valami összetettebb dolgot kell fordítani minimális műszaki tartalommal:
A napenergia energiát biztosít a
betöltése elsődleges prioritás.
Ha a napenergia nem elegendő ahhoz
táplálja az összes csatlakoztatott terhelést, akkumulátort
energia látja el árammal a
egyszerre tölt be.
A segédprogram tápellátást biztosít a terheléseknek
csak akkor, ha az akkumulátor feszültsége a
vagy alacsony szintű figyelmeztető feszültség, vagy
a beállítási pont a 12-es programban

ezen röhögök már vagy 10 perce, mint amikor először erdélyben voltam, szinte mindent értek de fogalmam nincs mit is akarnak
Nalam is, 19:45-kor meg 27W kijott belole :D
az is fura hogy elketyegett fél 8ig igaz csak egy laptop ment róla, ami kb 30w, na de napfénynek a nyoma sem volt már, igaz fent volt még de egy erdő választotta el a napelemtől meg a háta mögött volt amúgy is