Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Koszonom.
Azert ez masabb,mint az egyel korabbi ER-6.
Az kicsit direktebb volt, ez meg olyan... simabb.
Az pont forditva van. Bár te szereted ha szivatnak és mimdent duplaáron adnak el neked fele fizetésért 😄
a tél mindig szar
néha 2-3 hétig ki sem süt a nap ilyenkor a 20as csomag kevés
a sziget üzemet mindig a téli felhasználásra kell tervezni akkor lesz megbízható a rendszer
ellenben nyáron rengeteg energia "elveszik" mert annyi lesz hogy lehetetlen hasznosítani
pl egyik ismerősöm szőlőt locsol nyáron 0-24- ben így is csomó áram van/lenne pluszban
nekem jó lenne egy egészen kicsi energiasűrűségű lúgos akku is van egy 4x1,2x1,7 méteres aknám, ide simán beférne bármilyen nagy csak olcsó legyen
kb sosem hozza vissza az árát
egyedül a napelem ami kibír 20-25 évet( ha nem veri el a jég)
a többi kacat jó ha 10 évet bír
10 év alatt nincs 800 ezer a villany számlám és egy olcsó akku+ inverter ettől több
ezt most hobbinak tekintem a motorozás helyett
nem vettem egy pecás 4x4- est hanem egy napelemes rendszert
ha értenék egy kicsit is hozzá sokkal többet ki tudnék hozni belőle
Lásd az egész EU-t is....
Ez nem számit, ingyen van 😅 a magyar hirhedten jol.tudja szivatni a másikat őnös érdekből 😁
Ja, a hülye tűzoltót meg bassza agyon az áram. Okos ötlet.éppen elég baj van a lopott áram és a napelem miatt már így is.
Én úgy számoltam hogy kb. 20kWh elég lenne kényelmesen.
Ezzel én is így vagyok, bár az akkujaim kezdenek megdögleni. Mondjuk ahhoz képest hogy 10 éves szünetmentesből selejtezett akkuk voltak egész jól bírták 😁 Lassan jó lenne ha megint selejteznének.
10db 12V/40Ah-s akku, már egész jól ellátja a házat, de én is arra várok hogy utánam dobják az LFP vagy nátrium akkukat, mert azzal nem lenne több gondom.
Fűtésre meg van fa, meg 20 liter gázolaj, ha a nap kevés lenne a hőszivattyúhoz, szóval most már jöhet az olajembargó.
Úgy kellett volna :-)
Igen, bár attól ezek még működnek, de túl sokat nem adnék érte.
Ahhoz képest, hogy nem éri meg, nagyon rákattantál erre a dologra 😆
Gratula. Van izlésed 😆
nem kell nagy dolgokra gondolni, kb olyanokra hogy ha süt a nap akkor kell működtetni a nagyobb energiaigényű gépeket
nem a csillárban lévő 5x5w led fogja az akkut leseggelni, meg nem is a 60w tv
nekem ez annyiban merül ki hogy néha nekem kell elindítani a mosást, ami azért nem feltétlen egyszerű tett mert ilyeneket én el szoktam felejteni
egy 30 napos hónapban legalább 25 nap van itthon valaki napközben szóval szerintem minden megoldható
ha fasza lesz a buli a 8 napelem ki lesz egészítve 12-re, ekkor már téli napokon is az esetek 3/4 részében fedezve lesz az áramunk, az már nem lesz se nagy összeg se megerőltető a bővítés
szerelőakna jó(meghajlós) Ha oda leteszed és ráállsz pont eléred az asztma alját szerelni. ha meg fel jön a víz nem lesz vizes a cipőd sem(meghajlós)
ininek mond, Ő akarja átalakítattni a családjával a szokásaikat 😅
szerintem a gazdag teszlásokat vedd célba, nagyobb akku, nagyobb tartalék energia (meghajlós)
hát ez itt valóban senkit nem érdekel(kezeit széttáró) Hülyeségeidről irkálj inkább a kawasaki fórumba, itt fontos dolgokról esik szó(kezeit széttáró)
Pontosan. "át KELL alakítani szokásainkat" szerintem ti a seggeteket sem törlitek mert pénzbe kerül a papír.
nincs pince, ellenben szerelőakna van, de le kellene betonozni mert néha feljön a víz, és egy tűzálló födémet gyártani, mert a deszka gyors elégne
igazándiból egy 5-6 kwh lifepo4 akkupakk lenne a megoldás, az kevésbé tüzes
de nincs.....
Le kell tenni a pincébe.
hosszútávú terv az hogy csinálok egy 2 rétegű vas szekrényt közte kerámiagyapot szigeteléssel
tartósan 0 fok felett csak a lakásban zárt terasz) tudom tartani
sajnos a kéményt elbontottam, pedig jó lett volna kivezetésnek
vagy veszek valami akkora kandallót használtan amiben elfér
előbb legyen meg az akku mert még azt se tudom mekkora lesz
Hova teszed ezt a tűzveszélyes akkut?
Ha kint van hidegben / melegben akkor sz@r a teljesítménye, ha meg a lakásban tartod az finoman szólva is necces szerintem....
kocsi akku kb 10 évig megy utána jó gyorsan letérdel, főleg sziget üzemben ahol minden nap van egy töltés-merítés ciklus
a lifepo4 egy jó töltés vezérlővel okos beállításokkal akár 15 évet is lazán kibír, vannak jóslások hogy akár 20 évet is, ekkor azért a 20-80% töltést-merítést szigorúan be kell tartani, meg különféle praktikákkal kondícionálni vagy mi a szart kell csinálni(egyes töltésvezérlők ezt is tudják alapból
amúgy ilyen akkut újonnan tudtam volna 300 körül szerezni:
https://e-cars.hu/2021/02/25/j...
sajnos nem 48 voltos, de pár cella kihagyásával meg lehetett volna oldani, de erre meg a töltésvezérlő valamiért bajos, plusz csinálni kell neki egy szekrényt mert sérülékeny stbstb
az a vicces ami a románoknál 600 ezer(ft átszámolva) az itt nálunk 800 és ráadásul nincs is
románoknál meg nem találtam megbízható embert aki intézné
Nem, nálunk a gyurcsányista ellenzéket hívják úgy 😂
A 65%-os már arányaiban olcsóbb (használtan, ugye) mint az új, ezért kötnek ki házi erőművekben az ilyen kibontott akkuk. Jópár évig elmegy még.