Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a ház átlagos energia fogyasztása 6,5 kwh/nap
ezen felülit kell elpazarolni
Egy mai olcsó, 3,5kW-os, A++-os klímával nem fogsz tudni annyi áramot elbaxni szerintem - hacsak nem csinált fagyasztókamrát a lakásodból. Tavasszal-összel viszont ingyen fűthetnél vele...
idén én is beszerzek egyet legyen mit csinálni az ingyen árammal
el tudnék minden nap tékozolni 12-15 kw aztán nincs hova tenni
Én az enyém fogyasztását túl is becsültem, mindenütt - szándékosan - felfelé kerekítettem. Amúgy nem megy még ennyit sem, csak amikor tényleg nagyon meleg van bent. A ház is hűvös, kicsike is, és nejem nem szereti igazán a klímát. Én meg megdöglök nélküle...
ismerősnek 25-30 ezer plusz havonta a légkondi
1 gép 0-24megy 1 meg 8-10 óra/nap
Megmértem anno: 300 - 1100 W között vesz fel villanyt ez az inverteres izéke. Számoljunk 1 kW felvett vellannyal, az a napi 3-4 óra üzem mellett sacc per köbgyök 4 kWh, 160 forint / nap. Ja, és nyáron nem megy 30 - 40 napnál többet, fűtésre meg mondjuk 20 napot összesen ősszel-tavasszal. 60 nap x 160 = 10 ezer forint ÉVENTE, és ősszel-tavasszal ebből még megspórolok a gázon 5 ezret. Szóval? 😆
az hogy 12 a villanyszámla vagy 22 miatta az meg kit érdekel 😄
Ha laikus felhasználóként nem szembesülök a "hibáival", akkor pont lesz@rom hogy a klímaszerelő nem keres elég pénzt egy ilyen olcsó készüléken. 😆 Nekem megfelel, minden szempontból. Ha még ugyanennyit eldöcög, akkor meg pláne.
Rengeteg oka van. A lailus felhasználo szerencsére ritkán szembesül vele.
Hátbogyesz,ez nem kíválságműsor.Mariupol 3 hónapig tartott,az igen erős bástya szererodonyeck 1,5 hónap,a komolyan ellenálló liszicsanszk 1,5 hét.És ha jól mondják akkor sziverszkben már ottvannak a kozák-csecsen csapatok,Bahmutnál meg a wagner egerészik.
Uúgy tünik a kramatorszk-toretszk vonalat tákolják ezerrel az ukrik.A többi csak utóvéd.
A nagy gond hogy már így is kétségbeejtő volt a nehézfegyverek hiánya,az itt megfutó egységek meg max a kézifegyvert és pár tárat vittek el.
Ez azért kurvára fog hiányozni az előbb említett vonalon.
Amikor a politikus dönt a hadszintéren az mindig szar eredményhez vezet.Zselé is maradhatott volna a nyilatkozatoknál és már 1,5 hónapja kiüríthatték volna a katlanokat.

http://youtu.be/9qaQMHHslu0
Whirpoolt hirdettek most a tv-ben.
Négy éve nyúzzuk hűtésre-fűtésre, hiba nélkül. A beltéri szűrőjét évente egyszer takarítom, a kültérit idén először fúvattam ki sűrített levegővel.
Miért is sz@r?
Nem semmi. Ekkora mértékben egyik se drágult 😅 és még szar is 😆
Jóvolna már. De majd lesz helyette más amiért nem lesz minden a régi.
😍
Pici jó hír hogy az ukrik úgy tünik megzuhantak,szóval ha gyorsan végeznek a ruszkik enyhülhet az inflációs nyomás. 🤔
Nem kicsit drágultak ezek a sz@rok: https://www.arukereso.hu/klima...

4 éve 99-ért vettem ugyanezt, + 55 ezer volt a felszereltetése minden tartozékkal együtt, a márkaszervízzel (Kiskunhalasról jöttek, 2 óra melójuk volt vele).
Ja. Orion, whirlpool és társai. Plusz felszerelés ami 70-töl felfelé bármi lehet.
milyen klíma van 150ért felszerelve? valami bontott on-off?
Ja,majd csinaltatok masikat.
Ez fele,de nemaz a gond.
Mikorra szerelik be?
Mer 150e,oktoberben az kutyafasza.
Es kerdeses hogy az a 150 az joe?
csak most egy csomó mindent feléltünk
nem arról van szó hogy kivágtunk minden fát és majd kinő 300 év alatt
hanem egyes elemeket annyira szétszórtunk hogy lehetetlen újra kiválogatni
plusz temétdek szén van a levegőben amit az ipari forradalom óta tettünk oda
amin akkor se lehet változtatni ha holnaptól senki sem használ egy gramm fosszilist ezután
Hát Zoli, jó nagy balfasz üzletet csináltál. 150körül hirdetnek klímát.
az a szar benne hogy kifújja a forrót, de emiatt vákuum lesz bent így a kinti levegőt szívja be
szóval a hatásfok a béka segge alatt
Nemá! Sírnak a bébifókák.....
Ja kérem, aki gázolajszűrőt cseréltet a villanyautójában, attól minden kitelik.... 😆