Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mindben van, 5 centis nikecell van a külsö felében.
Na mi van éjjel hajnalba senki nem kell fel hugyozni 😂 😂
prosztata uno
Anno egy marha nagy fa kidőlt a szomszédos lakótelepen és bezúzta a falat. Abban szalma vagy nád volt belül.
amúgy a panel külső felében nem volt gyárilag hungarocell?
én úgy tudom valamennyi volt abban
én ehhez nem értek, azt se tudom mit és hogy véstek csak annyit hogy keményen levették zsetonnal
a másik 2 szobában fel lett ragasztva a mennyezetre az mmfal majd hungarocell lett felragasztva aztán nem látszik a kábel
na akkor pont akkora a falvastagság 😅
mert nincs parkszájdod(kezeit széttáró) a fekete parkim viszi mint a szar annyi lyukat fúrhatnék akár az ementáli sajtba minden megerőltetés nélkül(fetrengős) A cimborád jobban járt volna ha nem vésegeti a mennyezetet az mmfalnak sem, hanem egy gusztusos vékony kábelcsatornával elmegy a lámpáig. ha nagyon igényeskedni akar van a plafonon illesztési hézag abba a vékony vezeték ami a ledesnek elég elfér oszt ráglettel. Jó szerencsével általában pont középütt fut a lámpatest vonalába. Nem az egy cm vésés a lényeg, hanem amit kawa mond. Megbontod a struktúráját. Statikailag megváltozik a teherbírás aztán lehet, hogy hülyén hangzik de attól az egy cm véséstől összeomolhat a mennyezet egyszerűen berobban. persze a hülyék ellen acélhálóval védve van mondjuk attól még kavicsméretre robbanhat az egész.
A födém is husz felett van.
45 mm
na erről pont találtam fotót(gondolkodós) A fürdőblokkon keresztül húztuk át a vellanyt a konyháig(kezeit széttáró)
na pont ezért is mondták, hogy a panelt leszigetelni egy zsákutca. Pedig az országban a panelprogram keretein belül már egy csomót szigeteltek. Állítólag szépen a szigetelés miatt elmállanak a vas tartó szerkezetek a betonba(gondolkodós)
hát szerintem 5 cm a szerelődoboz nem? Majd megnézem. Amikor a csempét leverem akkor a kapcsolódoboz hátulja mindig kifigyel 😅 Minden esetre nagyon figyelek amikor a fürdőszoba szekrényt vagy a konyhaszekrény felső sorát rakom fel, volt már, hogy a túloldalt az új csempét leküldtem a fúrószárral 😂
födém lett vésve az nem tudom mennyi centi, mmfal meg elfér egy centiben, oldalt volt doboz onnan vésték a szoba közepéig
én a panelba eddig összesen fúrtam 8 lyukat, de a tököm kivolt mire végeztünk a fos praktikeres ütvefúróval, a szomszédban zörögtek a dísztányérok a falon 😂
10emeletesben a 2 emeleten volt a középső lakásban
szerintem az vastag fal lehetett mert ilyen 7-8 centis tiplit fúrtunk bele, és nem esett le a fal a másik oldalon, a konyhaszekrényt elbírta
hát a villanyt mi is a fürdő blokk fugán keresztül húztuk a kapcsolótáblától a konyháig. Megnyitjuk vésővel, van akkora hely, hogy a 20-as gége simán átmegy rajta. Így jutnak földeléshez meg kettőfeles vezetékekhez a konyhai berendezések(kezeit széttáró)
egyébként a fal reped még a 4-ken is. levertem a csempét aztán kb. a válaszfalak mindenhol elejétől végéig át vannak repedve(kezeit széttáró) Az obis csempe meg a csemperagasztó összetartja, úgy, hogy nem aggódok 😅
Azí jól birjak a kalibr motyot,csak az adott lepcsház dűl ossze.
Leirtam a falakat, de jol gondolod. Az 5 centist szétrombolhatod az amugy is csak négy centi, de az egy doboz alja teteje oldala van a panellakásban, egybe emelték be a helyére. Semmit nem.tart csak önmagát. A 12 centis.már tart, olyan mint a kártya vár csak négy sarka be van hegesztve a többi panelba. Ha kitakaritanád az illesztési hézagokat láthatnád hogy igazából alig tartja össze valami, pár hegesztett hajliott betonacél darab.
Nem lehet. Illetve tilos. Kb olyan mint amikor az üveget megkarcolod. Egy külső behatásra pl földrengés robbanás stb elpattan. Ha meg az acélt is.kivágják belőle pláne fasza. A főfal 23-25 centi két réteg vasháló, közfalba van tartó ami 12 centi egy réteg vas, meg a vizes blokk 4 centi, na annak mindegy.mert az egybe van beemelve a lakásba semmit nem tart. Statikus ugy enged falhoz nyulni hogy a lehfelső szinten kb bármit kiszedhetsz vagy vághatsz nagyobb nyilást a falba de ahogy haladsz lefelé egyre kevésbé nyulhatsz hozzá.
Egyszer az egyik.panelban az alsó lakó rámhivta a statikust mert szerinte a furástól reped az ő fala, meg hogy szétvéssük a házat. Isteni szerencse hogy semmit nem véstünk ami a falat érintette. Amugyse fehérembernek való mert a külső 2-3 centi gőzölt beton olyan mint az acél. Nagyon kevés korong viszi, de vésni se egyszerű.
hát mamlasz arra gondolt, hogy azért nem lehet ezeket keresztbe kasul vésni, mert a blokkok kivételével tartószerkezet minden. Ha végigvésed a falat ami válaszfal egyébként is 5 cm akkor szarrá gyöngíted kettéroppan kidől az egész. ezen megfontolásból se vésünk plafont se ugye. Gondold el a földszinti lakó felújítja a lakását mire végeznek a mesterek összedől a toronyház 😂
lehet vésni de centikbe mérik és már 15 éve is elég drága volt
havernak a nagy szobába bevésték többibe hungarocell alatt megy
Ez is egy baromság.
Értem az gebasz.
panelba nem nagyon akarsz te bevésni semmit(fetrengős) az a gőzölt beton olyan kemény, hogy a vídiának is feladja a leckét. A villanyvezetékek is vastag kábelcsatornába futnak, egyik helységből a másikba meg a blokk fugán keresztül megy a vezeték. A kapcsolóknak gyárilag van vésve a dobozhely. A konektoroknak is csak abból annak idején mindenhol keveset terveztek az utólagosan felszerelt az már csak falra szerelhető aljzat mindenhol. Beszarnál ha látnád de a szobákba a villany úgy van "gyárilag" megoldva, hogy van a mennyezet alatt pár centivel konektor, persze földelés nélküli. A lámpatestből meg kijön a dugvillás kábel és be van dugva a kapcsoló meg a konektort kapcsolgatja 😂 Ezeket módjával átalakítom. na mondjuk nem bonyolítom túl a konektort kiveszem wagóval összekötöm a kapcsolószálat rakok rá egy 65-ös doboztetőt a lámpatestig meg egy kis vékony kábelcsatornával eljövök. A szobákon kívüli helységekben, folyosó, fürdő, wc, konyha meg nincs a plafonon lápatest(ujjával nemet mutató) Csak falra szerelt lámpák vannak ezekben a helységekben. természetesen én átalakítom a ledesek mennek a helységek közepére a wc kivételével. De ezeket kábelcsatornával viszem nincs vésés faragás(ujjával nemet mutató) Csak a leg szükségesebb van. A fürdőszobai kádtöltő csaptelep a szerelőaknán keresztül történik. Csak át kell fúrni a falat 5cm a vastagsága. Ez a szerelőakna mindig a fürdő és a wc mellett van. A kádtöltő csaptelep meg a kád alatt vezetődik el és kiállok vele majd a kád oldala úgy is fel lesz falazva meg csempézve.(kezeit széttáró)
Vamot es afat kell fizetnem,es lusta dog lassu banda.
Mért? Irányjelző?
Kitűnő, én is lődörögtem...