Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

havernak ilyen a lakótelepen, igaz én nem fürdök heti 7 alkalommal ilyennel de nem volt zavaró amikor ott voltam
Nálunk a lakásban ilyen… borzasztó. Csak zuhanyzásnál is át kell nyúlni a csaphoz hogy tudd elzárni, csöpög a víz összevissza… nem jó. Legyen két külön csap.
Aztán milyen romantikus mikor osztozkodni kell rajta.
Ennyi. 😎
😅 👌 👍️
Szerintem meg nem, mi van ha fordítva ülnék a kádba? Inkább a fürdőben mindenhova kéne csap telep akár falanként kettő is sőt az ajtóra is, igen praktikus ha ott engedek vizet ahol akarok. 👍️
szerintem meg kurvára praktikus az a csaptelep módszer
nem kell baszakodni annyit a csövezéssel plusz egy csaptelep spórolás
akkor sem tudom mi köze van a nejed fürdési szokásainak ahhoz, hogy legyen a kádnál egy csap, ne a mosdó sarkából keljen kifordítani(gondolkodós)
Dolgozok. Ritka egy idióta vagy, de mind1is. 😆
halvány fogalmam sincs miket írsz(fejét fogó)
Szabadnapos vagy?
Tudom. A nejem szeret fürödni, ezért.
ahhoz a kádat nem is kell likvidálni.(ujjával nemet mutató) Csak a szemközti wc mögötti vízszerelvény aknából át kell jönni egy hideg-meleg ággal, vagy akár a fürdőkád melletti mosdószekrényből át lehet jönni vele, persze az egy kis bontással és újracsempézéssel jár(kezeit széttáró)
lehet félreolvastam(gondolkodós) Szóval ha 18 évesnek nagy az ALKarja az még nem tragédia(gondolkodós) Legfeljebb olyan mint popey. Ha nem azt és úgy csinálod ahogy mondja lekever egy vékony sort aztán rendőri segítségre neked lesz szükséged 😅
Nekünk tökéletes az a nyomi megoldás. Nejem nem engedte anno a kádat likvidálni. Így maradt, én meg zuhanyozok leginkább melóba ugye, meg otthol is e. 😁
veled? Az minimum be van drogozva de 100%-k, hogy valami tudatmódosító szer hatása alatt áll 😅
jaaaaaaaaaaaa 😂 azért nem értetem 😊mert hogy 18 éves nagyon alkarja én abból indultam ki 😂
2 kila??? Baszod még jó, hogy lehet kapni 😅 az a baj, hogy a látható helyeken a fasza krómozott dolgokat összekaristolgatják vele 😞
hát rézzel mifelénk csak fűtésrendszert csinálnak. Vizet meg ezzel a műanyag 5 rétegű csővel meg press idommal. Én már annyi régi 50-60 éves vízvezetéket bontottam ki ha mindent leadom a méhbe egy helikoptert vehettem volna az árából. 😆 Nekem az a meglátásom, hogy a falban lévő 50-60 éves vezetékéknek sincs semmi baja. Tök egészségesek nincsenek szédrohadva nemértek el (kezeit széttáró) Nekem annyi a bajom, hogy valami mindig szar helyen van (szemeit körbeforgató). Tuti, hogy a konyhába át kell variálnom, mert soxor berakták középre abba a lúfasz konyhába középre bazmeg(fejét fogó) a fürdőszobába olyan mint mosógépnek nyomóág meg sehol nincs.
A kádtöltő csaptelep is idióta helyen van. Felrakják 1 méter magasra a kád közepére, hogy ha épen nem fürdöl csak zuhanyzol biztos útba legyen.(fejét fogó) Vagy sok helyen nincs is kádtöltő csaptelep csak ez a nyomi megoldás, hogy a mosdókagyló széléről jön a zuhanyfej mint magicnál. Na azokat mind kibaxom a francba azt kap kádtöltő csaptelepet a kád(kezeit széttáró) Aztán a bojler sem mindig ott van ahol értelemszerű lenne. Szóval mindig hozzá kell nyúlni azt ha hozzányúl az ember inkább kicseréli az egészet, mert úgy is burkolni kell akkor már mind1(kezeit széttáró) Hát egy olyan lakás volt ahol tényleg minden a helyén volt utólagosan a mosógép nyomóágat is kihozták a kád alól hozzávetőleg szakisan, na ott pl. maradt minden a falban eredeti vascsővel. Na az az egy hely volt ahol a falfúrások előtt nem kellett elmondanom a miatyánkot 😅 A vascsövet a falfúró nem viszi jól(fetrengős) Meg inkább megfúrok 3* villanyvezetéket mint 1* vizet 😂
nem érted a mondandóm(kezeit széttáró) Mind1 ha 18 éves lehet akár 65 éves is ha nem akarja de ennek ellenére te még is megcsinálod onnan lesz probléma 😅
hát vízvezeték szerelőt én még nem láttam kulccsal dolgozni 😆 Vízpumpafogó, meg az a nagyobb svéd kulcs vagy mi a franc ilyen csőfogó(kezeit széttáró) Még azokat is azzal huzigálják aminek szépnek kéne maradni, mondjuk egy sarokszelep a fürdőszobába bojlernek mosógépnek , wc-nek, vagy a kádtöltő csaptelep hollandija stb.(fejét fogó) Pedig ha lenne náluk 17-től 30-ig kulcs, mindent is tudnának vele húzni-lazítani. Nem szeretnek ezek ilyesmivel vacakolni(kezeit széttáró) Látod nálad is csak azért volt szar, mert hanyag volt a mester nem konstrukciós hiba mint amit mamlasz mond, illetve mondtak neki. Bár nem értem, hogy egy vízvezeték szerelő minek dolgozik csavaros idommal, press idomot használ már mindenki. Az ilyen kulccsal csavarható idomot csak a házibarkácsok használnak, ha épp 20 év után megkotlott valami azt önjelőlt vízvezeték szerelőként kicseréli. Mert hát aki nem üzemszerűen űzi a szakmát annak nincs pressnyomója. Nekem is csak azért van, mert 35 ezret nem sajnáltam rá(kezeit széttár) Aztán nem tudom nálad ,hogy van a rendszer de nálam mindenhol minden cső a falban fut ha baj lenne azt legfeljebb onnan lehetne észrevenni, hogy izzadna a fal, vagy könnyezne a csempefugánál 😅 Meghúzni utólag meg úgy lehetne, hogy először ki kell bontani, hogy hozzá lehessen férni 😅 Most pont ilyeneket csinálok de én nyomáspróbázom a magam megnyugtatása kedvéért. Mivel bojler még nincs fent így flexicsővel összekötöm a hideg meleg ágat a falikorongokat meg eldugózom azzal a műanyag fél colos záróvéggel. Aztán szemlélődök.(gondolkodós) Általában 2-3 napig így van azt ha nem könnyezik sehol mehet rá a csemperagasztós glett(kezeit széttáró) Ma fejeztem be egy helyen délelőtt. Egész nap ott tevékenykedtem most jöttem este haza úgy néz ki minden a legnagyobb rendben.(meghajlós) Nyomás alatt hagytam éjszakára is reggel úgy is megyek. Azért remélem hajnal egykor nem a közös képviselő kelt, hogy ázik a földszinti lakó 😅
Voltam szomszédnál, hogy adja hamar oda a olajszűrő leszedő-megfogó lófaszt, mert kézzel nem bírtam letekerni, jött a kb. 90 éves nagymama és valamilyen megfoghatatlan ötlettől vezérelve fontosnak érezte, hogy koromsötétben a kis kapájával a virágágyásban valamit tevékenykedjen.
Nem volt jó ötlet, estében lerombolt maga körül mindent. Kicsit sajnáltam, a haverral felmertük a földről, kis sirdogálás után bevezettük, ahol amúgy is tartózkodnia kellett volna: a házba.
Aztán leszedtem az olajszűrőt.
És épp ez a baj, szerintem ezzel csak taknyolni lehet, nem érezni úgy a húzást mint egy arra való kulccsal, nálam is ilyennel szarakodott és rossz lett.
van ettől kisebb is
én láttam párat vizet szerelni ilyesmikkel csináltak mindig mindent
leszarja mi lesz azután ha elhagyta a telephelyet
...de ezzel is összebaxxa, mert a lapolt rész sokkal keskenyebb - magyarul ezzel is a hengert fogja meg. A villáskulcs sokkal kisebb helyen is elfér (sarokban, szekrényben, mosdó alatt, stb), szóval ezzel a bazi nagy fogóval magát szopatja 😀
a legolcsóbb a ppr műanyag , kell egy sütő kb 10000 volt az ára adtak hozzá csővágót is sitty sutty és kész, olcsók az idomok nem folyik sehol, nem kell csavargatni, forrasztgatni, még műhelybe levegővezetéknek is jó