Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Zoli nem ért az elektromossághoz,deaz ebay-hez igen.Szóval ez megtetszett,így ez lett.Általában nagy pontszámra ég 98% megbízhatóságra megyek.
Meg a keresőszavakra.Így lett ebből kettő,de még veszek kettőt-hármat.
Tetszett hogy látom a pakkot hogy van lehegesztve a cink szalag.Így nem kell totózni mit hova.

3S 12V 25A BMS PCB Protection Board 18650 Li-ion Lithium Battery Cell Balance

https://www.ebay.com/itm/3S-12...
Igy érthetö, és rendezett defélresiklottunk az olom akku mentén
Enyém is sharp. Nekem 7.2 a beépitett de 6.5-6.6 se télen se nyáron nem ment.
Ja van még a lítium titanát akku, de ezt tuti nem vett a Zoli, mert nincs annyi pénze
Ezeknek valami 2.4V a névleges feszültségük, elég gyenge az energia sűrűség, de szó szerint 5perc alatt tölthetőek, kisüthetőek, és örök élet+2 nap az élettartam.
Kb. 10ezer adnak meg rájuk, de szerintem nem igazán tudja senki mennyit bírnak
LiFe, Lilon, LiPo, LiHv
Ennyi féle lítium alapú akku van.
A LiFe ami gyökeresen eltér és alacsonyabb feszültségű.
LiIon és LiPo töltése ugyan az, a LiHv meg csak ezek magasabb feszültségű változata, pár tizeddel több feszkót bír.
Szóval Zoli beütötte, hogy LiIon és ilyen BMS-t vett.

A cella kapacitása, belsőellenállása lényegtelen.
A töltőn beállítod az áramot, esetleg a feszültséget, ha kímélni akarod és 4.2 helyett 4.1V-ra töltöd, aztán ennyi.
Jah,de ingyé lenne.
Csak ez ordít meg nem negyed liter benzint eszik óránként
Ennyi.
Ja laptop tápra válaszoltam.
Lítium ion töltő nem túl kompolikált.
Nem kell tudnia.
Konstarns áramra és feszültség re tölt. A feszültség a legtöbb lítiumos cellánál 4.2V, de állítható tág határok között amit Zoli vett.
Balansz meg mindegyiknél ugyan úgy működik.
Mert ez Sharp.
A teljesítmény eltérés garancia +5%, -0% vagyis több lehet, de kevesebb nem, és általában ezt a +5%-ot tudja inkább.
Kollégának is rendszeresen jön le nagyobb teljesítmény mint a névleges.
Át is kellett szerveznie a kiosztást, mert a túlfeszültség védő így őszi/tavaszi viszonylatban rendszeresen lecsapta neki, pedig névlegesen nem kellett volna.

Nálam is szerintem az lehetett, hogy jött egy zápor, lehűlt a napelem, és amikor elment a felhő éppen optimális volt a beesési szög is, ami a hideg, optimális hőmérsékletű, frissen lemosott napelemet, tiszta levegőn keresztül érte. (meg lehet volt közben egy napkitörés is )
Így a 8*275W 2200W-os rendszerről lejött egy rövid ideig a ~2480W.
Nem nézegetem állandóan, meg nincs távfelügyelet benne, de ránéztem a naplóra és ez a csúcsérték volt benne.
Majd teszek bele memóriát, aztán rögzíti az adatokat, elemezheted ha akarod.
Gondolom tól-ig van benne.
De kiderül.
A töltésvezérlő már kézbesítésre van adva,a pakkok alakulnak csak sok időt vesz igénybe a töltés-szortírozás-pihentetés hogy melyik cellának mennyi a feszültség esése.
Nem vagyok úgy felkészölve mint laci.A tudásom is hiányos.
És a hegesztőt is el kell készíteni amivel a cellákat összekötöm.
Meg kell egy olcsó gagyi kínai napelem.
Szerintem decemberre kiderül működik e.Vagy kuka.
Erre gondoltam én is de egy bogyó által felvetett sima savas olom akku semmit nem.árul el magárol
Ha benzines generátort akarnék egy szegélyníró meg autó generátor akadna itthon ingyen.

http://youtu.be/H0Yp2GmM2qM
Erre irtam a két fajta cellánál nem ugyanaz semmise paramétereiben. A pontosan 12 V az nem tölti egyiket se.
Van benne egy digitális azonosító és átküldi a vezetéken. Ha nincs meg a jel, akkor nem hajlandó indulni.
Szoptam ilyennel én is. Ráadásul ki sem írta, csak nem indult a töltés. Egy időben divat volt ez.
De kibasztam velük. A rossz gyáriból kiberheltem az áramkört és rátettem a noname töltőre, egyből működött.
Nem kell tudnia,csak egyszerűen a programozott értékeken tartja.Gondolom.
Ami gombokért van az annyit is ér.
A Honda aggregátorok akkorák mint a retikül és csendesek, de az meg egy vagyon, és azért az sem olyan csendes mint a napelem.
Nem vetted még észre hogy minden ami az övé az sokkal sokkal jobb mint ami másoknak van ?
Az hogy lehet? Nekem de az ismerösöknek.se tudta még egy pillanatra se kitermelni a beépitett teljesitményt. Alatta 10-15%. Éves szinten jó, de csucsba nem adja le
Na jó,de honnan tudja mit tölt?
A Dell el sem indul HP töltővel. Kiírja, hogy nem gyári Dell töltő húzd ki.
Kicsi benzines aggregát gombokért devecseri piacról
Aztán nem kell baszakodni a napelemmel a túrán
Vannak ezek a mini teljesítményű vackokat akkora mint egy közepes női retikül meg hanga is alig van
Légipostánál problémás, de földinél nem szórakoztak soha.
Ez szabvány méret.