Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ezt csak úgy http://youtu.be/i05gKtHWjGY;feature=youtu.be
Nagyon kemény.anyagot szivhattál már akkor is......
állítólag ezek a néhány köbcentis makett repülők, hajók autók kis motorja ilyen elven működik. Mondjuk nem is benzinnel megy hanem valami speckó valamivel meg ricinus olaj ami ken
hát én azt nem tudom de kb. vagy 30 évvel ezelőtt amikor az ukrán benyából tankoltunk(fele forma árban árulgatták itt háznál mint a kúton)
Volt olyan,hogy a waRTHBURGBA BETÖLTÖM. Hazaérek vele, beállok az udvarra. Aztán beindítom egyszer csak felpörög a motorja csutkán pedig a gázpedálhoz hozzá sem értem. Kikapom belőle a gyújtáskulcsot, semmi nem változik Voltam kb. 17 éves nem tudtam, hogy mi van be voltam szarva a wartyogó csumán ordít, miközben a gyújtáskulcsot lóbászom a kezembe hát nem értettem hirtelen ötlettől vezérelve felpattintottam a motorháztetőt és lekapkodtam róla a gyertyapipákat az összeset(mind a 3-at)
Semmi nem változott Akkor már nagyon meg voltam ijedve, mondom ebbe az ördög bújt bele hát, hogy megy ez még mindég Már majd meg süketülök visszaüllök a kormány mögé azt arra gondolok,hogy berakom 4-be egyik lábammal nyomom a féket a másikkal óvatosan rányomom a kuplungot, hogy lefullasszam Na eddig nem érkeztem el, mert véletlenül ráléptem a gázpedálra azt ahogy megnyomtam azonnal leállt Később okosok elmondták, hogy mi történt Én ekkor hallottam előszőr az öngyulladásról. Állítólag a gázpedállal ahogy üzemanyagot jutattam be az elhűtöte a gyertyákat és ezért állt le
na végre
hát tuti nem érdemelték meg
Csak dőzsöltek belőle, vettek havi két pogácsát a szemközti pékségbe
Rátok tukmálták B+!! Hallatlan!
Jelenleg 3 eves a csereperiodus, meg nem aggodok, csak evvegere.
Rabizzam e a szervizre vagy ne.
Én féldecis állatorvosi fecskendővel húzom át a fékolajat.Így egyedül is megy a légtelenítés és a feltöltés.
Én mostanában visszafelé megnyomom óvatosan fecskendőből aztán pumpálom de nem zárom el a szelepet, csak öntöm bele a folyadékot.
A hátsó fékemben van egy hurok és ha elzárogatom az az idő alatt a buborék visszamegy oda, leszedni lusta vagyok
Átpumpálok 2tartállyal és fasza, ha elzárogatom akkor egész szezonban ott nyomogathatnám.
Nem rohanok ki mert köcsög egy fagyos idő van és csúszik a vizes-fagyott járólap a lépcsőn.
Ha mar itt tartok, nem hord valaki katonai bakancsot? Van most katonaképző osztály és a fiataloknak tök vagány cipőjük van, erdőt járni jó lenne
De amúgy igazad van, mazda új motorjai ilyenek.
A legjobb akkor volt amikor semmi folyadek nem volt benne, ha van csak at kell nyomni nem gond.
Lehet, eddig még szerencsém volt eddigi motorjaimmal, azokon hamar ment. Idén lehet kéne cserélni a varán is, az nem tudom okoz-e majd meglepetést. A dual miatt biztos hosszabb lesz, épp ezért kérdezem mert nem nagy pénz érte.
A robin pl maig pumpalhattam volna akkor sem ertem volna a vegere, majd ket meter mire hatraer, de a sima elson is nagysagrendel elobb vegigmegy az anyag.
Miért?
Én csak pipinek hiszek, mert ő sokszor leirta, nála ez egyébként is bevett gyakorlat. Addig ismételgeti és hosszasan fejtegeti, hogy csak úgy lehet
Igen.
Milyet?
Baziregota hasznalok kompresszorra kotheto vakumost. A 8500 at megerte mar.
Ha a Tasi is robbanomotort mond akkor az robbano motor.

Amugymeg sokszor tenyleg felrobban.
Érdemes megvenni arra a ritka alkalmakra, mint simán lelégteleniteni, netán van amelyik rendszer igényli akár az abs vagy bármi más szabályzó egység miatt?
Én nem kötekedek, de a kopogásos égés nem az öngyulladástól következik be, ami végülis robbanás? De ha irányitott folyamatként megy végbe, nevezetesen szikra, befecskendezési idő okánál történik, attól változik valami? Ugyanaz a folyamat, csak az egyik esetben véletlenszerűen következik be, másodszor amikor pontosan szükséges.
Csak kérdezek, mielőtt kirohannál
Mindig valamin szőrszálhasogatsz
Robbanáskor (kinetikai égés) az égés sebessége rendkivül nagy, 10-20 m/s-tól több száz m/s-ig terjedhet, a nagy fűtőértékű anyag gyors elégése következtében rendkivül nagy a hőfejlődés és rövid idő alatt nagy mennyiségű égéstermék gáz keletkezik.
Előkerestem egy régebbi tankönyvem a kedvedért:))
Most már elhiszem! És igaza van annak aki mondja, hogy robbanó motor van a motorjában
mármedig robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor
robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor
robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor
robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor
robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor,robbanó motor, robbanó motor