Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sanyi ! Csak nem KAFÉV-os voltál te is a seregben ?! 😏
Hegyekben állt a kerozin meg a tiszta szesz igaz azt inkább megittuk 😆 de a keróval égett az olajkályha mint állat, kettő szezont nem bírt ki tejfehéren izzott, volt is meleg.
mi már ott is keményen loptunk
ki volt adva körletenként 10 kiló szén/nap fűteni, ugye egy átlagos körlet 12-20ember volt 1 kályhával
nekünk meg volt 80 ember 4 kályhával baszott nagy térrel mivel a könyvtárban voltunk
mi mindent is loptunk ami égett a fékolajtól kezdve a gumipapucsig a stoki ülőkén át
Melegben tényleg jobb, mint hidegben.
Akkoriban? Mikor a katonaság csak bolhacirkusz volt amit a gyengeelméjűeken kívül mindenki utált? Abba belefért, magam ugyan nem ittam, de nem zavat ha mások igen és pusztán jószolgálati tevékenység olt őket ellátni boldogságuk tárgyával. 😁
szóval a lopás nem fér el, ellenben a csempészet, és a szabályok megszegése igen
Hááát, nem én választottam, akkoriban jó kapcsolat kellett egy jobb helyhez, nekem csak egész kicsi jutott így annyi volt, hogy az akkori hagyományokkal ellentétben közel volt a laktanya Bp.-hez így kimaradáskor is hazajutottam míg az átlag általában elkerült az ország másik végébe, ennek ez volt az ára, de gumi és öregként vételezős kocsin voltam sofőr ahol mindenki békén hagyott mert a piát be tudtam vinni bárkinek a kaja között. 😁
hát igen, nekünk ez sokkal egyszerűbb
halaknak egész sekély gyorsan felmelegedő víz kell ehhez
Én minden parton tudnék Ívni, ha akarok.
Nyilván.
Azé' kissé szíven üthetett a dolog ha ennyit foglalkozol vele. 😬
a csatorna nem nagyon alkalmas az ívásra túl meredek a part
Jól gondolod, ha bármiben tehetséges lennék akkor.........hát nem is tudom mit csinálnék, mondjuk akkor sem lopnék. 😁
Meg kellett volna várni, amíg azok a gizda halak megnőnek, kúrnak és megsokasodnak.
régebben kifogtam hazahoztam aztán valaki elfogyasztotta, végülis a sült halat megeszem, halászlé se annyira rossz hogy ne egyem meg
egy intenzíven telepített tóban nem dobálnám vissza az ennivaló halat, max a nagyokat, de a dvcs más itt alig van hal pl idén a 100+km hosszú csatornába telepítettek 600 kiló halat ha gizda fél kilós a hal akkor is ez összesen 1200 kisponty
Spk minden egyebbel az elveid is valtoznanak. Igaz, masnak is, nekem is.
Megennem amit elem raknak.
Megennm amit elem raknak.
nem azért nem eszem meg mert urizálok, hanem mert ilyen ökobioterézanya vagyok
ha éhes lennék szerintem több halat is fognék és meg is enném mindet
mert most pl a csatornában lévő 0,5% halra pecázunk, ilyen meg van benne kb 20km távonként egy
Ő repetázna is, de veled mi lenne a kefíred nélkül nélkül? 😂
bolond voltál ilyen emberekkel dolgoztál szinte ingyen
Oswieczimben megennéd.
Még kérnél is repetát, ha lehetne.
- Kérem, herr Obersturmführerführer, esetleg még egy adagot kérhetnék?
nem eszem meg a halat
évek óta megy vissza minden
csak a geci törpe nem
Ja,nálatok nem reklamáltak hogy miért hajnalba mikor mindenki alszik volt a tűz?Meg hogy úgy egyáltalán miért hívtátok őket?