Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszi :) Amúgy kicsit utána jártam. Állítólag füstöl a moci mielőtt ilyen történik, mert az elvékonyodott hüvelyfal miatt zabálja az olajat. Ez egy minimális füstöt sem tol magából és az olaj is gyönyörű benne. Remélem nem lesz vele gáz, de ha igen akkor az lesz amit írtatok. Megfúratom a picsába és kész.
ha dől belőle a füst az nem normális dolog ....
igen ....
Kb 50 volt a gépműhely + olaj,szűrők,tömítések....
saját munkám nem számolom ...olyan 80 körül megáll mint ahogy előttem írták ...

a bontott blokk akkoriban 150 körül mozgott , de volt aki 220-at mondott rá....
Sziasztok... Februárban vettem egy 2000évj R6-t mondanom sem kell hogy ugye átvertek : ( . A segitségetek kérem blokkcsere után vagyok éppen a motor szépen jár , megy , nem tudom hogy az előző tulaj a kartergáz csővel mit mókolt de ebben a melegben üzemi hőmérsékleten mondhatom hogy dől belőle a füst . a levegőszűrőm csont száraz ..van valamennyi kartergáz ezeknél a motoroknál? illetve szokás ezt kivezetni ?
R6Pityu-Egy kicsit meg nyugtatlak,DE CSAK EGY KICSIT!Az első ilyen R6 -omat 60e km-el adtam el,azóta már második tulaja van,de tudtommal még megy!Na de a második meg 57e-nél megadta magát,(ne fessük az ördögöt a falra) kapott egy 2004es blokkot.Am aya-nak igaza van,meg kell fúratni és kész(kb. 80e-ből megvan)
Gondolom így olcsóbban jöttél ki, mint egy bontott blokkal?
nem tudom...
az igazság az , hogy ezen évjáratok hibájáról sem tudtam (tudnak az emberek) , csak amikor megtörtént a baj és elrepedt az egyik hengerben a hüvely és lekezdtem alkatrészeket keresni , akkor derült ki , hogy a bontott blokkok nagy részének ugyanez a problémája ....

így nem is foglalkoztam másik blokkal , hanem kifúrattam az elrepedt hüvelyt és tetettem bele másikat...
Későbbi típusoknál is vannak hasonlóan súlyos széria meghibásodások?
az a baj , hogy olyan előjelei vannak , amiből nem erre gondolsz először ...
pl... ingadozó alapjárat....vagy leáll a piros lámpánál ...stb ... ezekből először a karbiszinkronra gondolsz , majd a szelepekre ...aztán a gyertyákra , és sorolhatnám ...

kompressziómérés segíthet....
És mi az előjele?
van előjele ...
Én is végigcsináltam 99-es R6-ossal ...
Jézus..... Vettem egy időzített bombát? Vért izzadtam érte és bármikor megtörténhet? Ha megtörténik mit lehet tenni ? Van valami előjele ennek?
Szia!
Sajnos igaz ez az R6-ra és az R1-re is.Elrepednek a hengerek,túlságosan elvékonyították a hengerfalat.Én az R1-el sajnos már végigjátszottam.
Sziasztok.

Pár napja vettem egy 2001.12 havi R6-t. Gyönyörű hangja van a blokknak és a motor is nagyon egyben van. Feltettem egy videót és valaki beszaratott egy kommentel, hogy az összes 99 és 2002 között gyártott R6-nak széttörnek a hengerfuratai és adjam el amíg még megy. Az enyémben 45 ezer km van. A kommentelőnek 44 ezernél törtek szét. Valóban ez az összes akkoriban gyártott r6nak a sorsa?
Sziasztok!

Yamaha R6-R RJ11-t keresek megvételre.
- 2006, 2007-es évjárat
- 1.5 millió Ft. környékén

Az adásvételiket áttúrtam, nem sok sikerrel. Ha esetleg tudtok valamit, megköszönném az infót.

Üdv!
Dani
sztem úgy lődd be h a 400m végén kb a negyedik végét forgja le... de ezt ki kell kísérletezni ... nincs ilyen egyszerű varázs szám...
1/4 mérföldet akartam írni
Sziasztok!Szerintetek milyen áttételezés lenne jó 14 mérföldes gyorsulásra?!jelenleg -1+2 van,az elején nagyot megy,de az utolsó 100-150 méteren....,meg 10 km/h oda!
Helló!Cseréltünk lapkákat és már nem áll le,de még nem raktam vissza a kartergáz csövet épp ma akartam,de hétvégén lesz belőle valami.
Megoldódott a problem ?
Szeva "noger" ! Pár hónapja beszéltünk itt...! Hogy szuperál a mocid ? Cseréltetek szelephézagoló lapkát a gépben ? Vagy elég volt a kartergázt kivezetni ? Most fogják cserélni a lapkákat az enyémben,remélem megszűnik a melegedés utáni leállás...!
Sziasztok! motor vásárlás előtt állok.
r6 2001-el szemezgetek Erről a tipúsról mi a véleményetek tipúshibái mire érdemes odafigyelni.
Sziasztok!
Érdekelne egy sebváltó kar , állítórúd nélkül .
YAMAHA R6 2004 es hez .
" Ami látványos a az 1-es ha ráhúzod a gázt akkor 18 és 97 között változik az érték."
Lehet hogy félre értettem valamit . Ezt csak úgy tudtam meg nézni ha a motorra csak a gyújtás van rá adva , vagyis nincs beindítva . Ilyenkor hiába húzom a gázt az érték nem változik.
Valamit rosszul csinálok. Help pls !
Enyém 6 éves és 12 ezer van benne :D