Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szabolcs megyébe az összes általam megkérdezett autós iskolába azt a választ kaptam ha 1 évnél idősebb az A1 vagy AK kategória akkor újra kell az egészet csinálni teljes áron! Felhívtam a NKH-t és ott is ezt mondták!
de lehet már nem várok.. kergetőztem én már annyit rendőrrel h már beleuntam.. elmegyek és leteszem a gecibe csak az a kurva nyomkodós ne lenne.. :S
Klassz, ahány ember annyi válasz...:S Ha megtudsz valami biztosat akkor ne tartsad majd magadban légyszi!:) Egy cipőben járunk...
én 3 autósiskolát hívtam fel a múlt héten és nekem azt mondták hogy előröl kell kezdeni! nekem A1 van és 07. hónap legelején jár le a 2 év szal én is a különbözetire vártam egész eddig! de így hogy ezt most írtad én sem vágom h mi a kurva anyjuk van.. de jó lenne kideríteni minél hamarabb mert ha úgysem tehetek akkor elmegyek kezdem előröl, csak legyen meg.. :D
Sziasztok.
A héten beszéltem egy autósiskolás emberkével és arról kérdeztem, h 2 év rutin után elég-e csak a különbözeti, mert ha nem akkor már most meg akarom csinálni a kreszvizsgát, hogy mire lejár (kb 2 hónap múlva) a 2 évem, akkor még nem kelljen azzal szórakoznom, hanem mehessek egyből vezetni.
Erre ő azt mondta, hogy nem kell a kresz, elég csak a különbözet, de amúgy is ha akarnám sem csinálhatnám meg a kreszt, mert az "A" kreszt csak akkor csinálhatnám , ha már megvagyok 21.
Na akkor engem most az érdekelne hogy: mivel mindenhol azt hallom, h az egészet újra kell csinálni, ezért ha megcsinálom az Akorl kreszvizsgát(ami ugyan az mint az "A"), akkor az érvényes lesz-e arra, hogy megcsináljam A korlátlanból a vezetés részt, ha esetleg mégsem lenne igaza az ipsének, és a komplett oktatást kellene csinálnom?
Azt is hozzátette, hogy per pillanat 2 ember csinálja most náluk a KÜLÖNBÖZETET, és hogy nyugodtan aludjak, mert ha lejár júniusba a 2 évem, akkor csak simán egy különbözettel megszerezhetem a korlátlant, továbbá, hogy minden maradt a régi, és csak jövőre fog változni.
Kéérem szépen valaki, aki teljesen tisztában van ezekkel, és tud példát mondani az kérem írjon már valami okosat, mert ezek szerint, ha 2-en is csinálják náluk a különbözetet, akkor mégis csak lehet, nem?
Ez már kész röhej ami itt folyik, most már semmibe nem vagyok biztos.
A középkorban tized volt. Most tízből nyolcat az államnak adsz, a maradék kettőt meg mindenféle bírságokkal akarja lehúzni rólad.
Szia.rendor vagyok.azt az a4-es lapot amit az okmany iroda ad el szoktuk fogadni, de a jogszabaly okmanyt ir elo, ami a kartyat jelenti. Na nincs nalad akkor kisebbfoku birsag lehet ami jelenleg 5-50e ft lehet.eltiltas nem lehet,lehet figyelmeztetni is
En tavaj novemberen letettem az a korlatlant 40 ezer volt mert atkepzo kellett csak mivel 6 eve megvolt az a korlatozottam. Most akkor identol elorol kellett volna kezdenem mindent 100 e ft ert? Azt a lehuzast!
ez már az éven nem fog változni a különbözetinek annyi! mindenkinek ujra kell vizsgázni! köszönjük ezt is és azt hogy előre bejelentést mert ha tudom tuti nem csinálom meg a jogsit!

rohadjon el az összes akinek ilyen eszébe jut egyáltalán!
Csak egyszer fog ki valami okosabb rendőrt és bukta is van!
Sajnos tényleg kitörölheted vele. Nekem 6 éve van "AK" jogsim és most csináltam újra az egészet kresz tanfolyam,rutin és forgalmi vizsga. Sajnos ez így működik és nincs semmiféle jogszabály és kibúvó ezalól. Sőt a későbbiekben még szigorúbb lesz. Felemelik az "A" kategória korhatárt 24 éves korra és betesznek majd még egy kategóriát az "AK" és "A" közé. Állítólag mindet egymás után meg kell csinálni. Ausztriában már így működik egy ideje. Ezt az oktató haverom mondta. Őket is megszivatják,mert a nagy "A" kategóriát csak 600 cc-től lehet oktatni. A jelenlegi oktatómotorok 90 %-a 500-as és a 600-as motorok a forgalmiban is 597-598cc szerepelnek. Minden oktató vehet majd 650-750-est. Persze ezen motorok átírási illetéke az államnak megy,olyan csekken ami után már adózni kell. Nem semmi... Régen volt ilyen a középkorban amikor a paraszt megtermelte a búzát és a felét lehúzta a király.
mennyi a teljes ár?
Lehet menni 2 év a1el nagymotorra még idén, de teljes árat kell fizetni... új kreszvizsga stb.. !
Kitörölheted egész nyugodtan!
Szia!

Nyugodtan kitörölheted! Én is beszívtam.
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Sokan beszélik, hogy 2 év A1 után már nem lehet menni korlátlanra... van aki ezt- van aki azt irja.
Mi az igazság akkor? Hogy működik a dolog?

Több mint 2 éve van A1-em, szóval, kitörölhetem vele a seggem, vagy mehetek korlátlanra?
mutasd meg azt a jogszabályt...
nincs ilyen,felejtsétek már el!
Okmányirodában én is voltam, nem tudják vizsgalap nélkül beírni, pedig jogszabály alapján perpill tényleg lehetséges lenne.
Ha elkapnak ,akkor olyan büntetést kapsz amikor nincs nálad a jogosítványod,aszem 5-10 ezer forintos bírság!Az a lényeg amikor lekérdezik,akkor te már szerepelsz a nyílvántartásban,s az a lényeg!
nem lesz az még 2 hét sem
Ha volt előtte jogsid akkor az a papír amit kaptál egy "ideiglenes jogsi"amivel szabályosan vezethetsz, nem büntetnek érte szerintem. Úgy emlékszem hogy nekem így működött a dolog. A 140ezer pedig nagyon drága. Én kereken 100ezerért csinálom.
Sziasztok! Most csináltam "A" kat. jogsit. Már az összes vizsgám megvan és az okmányirodában is voltam. Állítólag egy hónap mire kész lesz a jogsim. Kaptam egy papírt amin rajta van az összes kategóriám, ha így vezetek gondolom nem teljesen szabályos. Tudja valaki milyen büntetést kaphatok ezért,ha elcsípnek? Esetleg el is tilthatnak,mert már nem bírom tovább... :) Nem elég,hogy 2006-óta van "AK" jogsim és most újra kellet kezdeni az egészet 140.000-ért különbözeti vizsga helyett,most még ezzel is szívatnak. Ha valaki tud valami konkrét dolgot mondani ezzel kapcsolatban, akkor előre is köszönöm!
elletve a 6.melléklet címe:

"Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei"

ennek az értelmezése az,hogy akkor írják csak bele a jogsidba az "A" kategóriát,ha elmúltál 18 éves és 2 éve van már a1 vagy a.korl jogsid,illetve van érvényes vizsgalapod "A" kategóriára!
autómatikusan nem kaphatod meg,tiszta logikátlan is egyébként...
ez hülyeség,hogy kötelessége átiratni!
szerzel egy a1,vagy a. korl. jogosítványt 65ezerért,2 év mulva meg átírják korlátlanra,ami meg 100ezer...akkor mindenki ezt csinállná!
ez olyan,mintha csinállnék egy b-jogsit,utána meg 2 évvel bemegyek az okmányirodába és beleírják a c-t is :D