Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De igen. Mi a kérdés?
Ökölszabályként éves szinten 1200 órát üzemel átlagban egy napelem névleges teljesítményen. (volt olyan év amikor 1400, volt amikor, csak 1100-at)
Tehát egy 1,4kW teljesítményű napelem 1680kWh-t fog termelni 1 év alatt.
Ha nem ideális a tájolás, természetesen azzal is fel kell szorozni.
mivel van sok felesleges pénzed ne számolgass, csináltasd meg a maximumra, ami felfér a tetőre annyit
ne kelljen ismét evvel szarozni 4-5-6 év múlva
plusz egy hőszivattyús kazánt is betehetsz a rendszerbe, sokkal jobb hatásfok mint a fűtőszálas megoldások
épp egyik nap nézegettem ilyen kis pénzes barkács megoldásokat a fűtésre
Esze is annyi 😅
a 900 eurójával nem keres annyit(ujjával nemet mutató)
mondtam ezt már én is,annyit keres mint egy segédmunkás
140 kw*12 hónap az nem 1680?
szerintem erről pofázok 1 éve (fejét fogó)
Most, este 10, nyitott ablak, a faszkalap motoros, kiherelt kipufogoval fel-ala, remelem a jo kurva anyjanak es a rohadasban levo fattyanak a gyogyszereert kozlekedik, de elkesik amire hazaer veluk.
Hogy szakadna le a ket keze, amivel ilyen szart csinalt es amivel a gazt huzza.
Ja arra nem válaszoltam.
Ha tengerszint környékén normál légköri nyomáson nézzük, akkor a tiszta víz lesz nehezebb.
Mert ugye a szóda vízben ott vannak a CO2 buborékok, aminek a tömege ugyan úgy beleszámít az 1kg-ba, de a térfogatot növeli, így a levegőben az eltérő felhajtó erő miatt, a súlya kisebb lesz.
1,4kW, de nem baj, ha 1,7kW körül bővítesz, azaz még 6 táblát felraksz.
Szerintem a jövőben növekedni fog a fogyasztás. Elektromos fűtés, még egy villanyautó, szóval viccesen fog kinézni a sok különböző napelem a háztetőn ha egyenként bővítesz 😁

A kapitány 42 éves.
Hát persze, mert a kapitalizmus ilyen, de szerencsére én okos vagyok, és megoldom okosba 😁
bővíteni akarod a rendszert?
mert ha nem akkor nem tökmindegy hova megy el az áram?
sokkal jobb 😂
Azért 100 szúrást te már nem élnél meg, neked elég lett volna (fetrengős)
hát az nagyon nem(szemeit körbeforgató) ellenkezik az elveimmel(kezeit széttáró)
azért, hogy az autótöltés is beleférjen a keretbe(óranézegetős)
Vagy a szódavizesre gondoltál?
Most éppen kilencszáz - de már nem sokáig......
Most pont azon gondolkozok, hogy a burkoló mellett az a segéd akinek annyi a dolga, hogy naponta megkever 15 vödör anyagot az lényegesen jobban keres mint te 😅 szombat-vasárnap nem bírod munkára csábítani olyan szar pénzért nem hajlandó megemelni a seggét hétvégén(fetrengős)
1,5 milla nem sok kurvára elég
amúgy ennyiért lett volna fasza gumi csónak motorral
már kicsit bánom.
nekünk már nem kell(kezeit széttáró) Szerencsére mi hívő fideszesek megszedtük magunkat az elmúlt 12 évben,(óranézegetős) hogy nekünk már mind1 is mennyi az energia az élelmiszer a benzin(legyintős) Akit ez érint azok legfeljebb a 800 eurós mérnökök 😂
csak azt nem értem miért nem qrváztad inkább el? A te életedben már semmi nem megtérülő az idő rövidsége miatt(óranézegetős)
Rúgd ki az asszonyt a p.csába azt hordjad haza a konzum hölgyeket. Ennyi jár ilyen sok ledolgozott év után 😂
Mert 1600 Ft-ot ki kellett fizetni 4.5 hónapra, az egy évre több, mint négyezer forint. Az nem ingyen van, botrány :D
Az uj sim kártyás villanyórák már tudják ezt. És nem véletlen van benne sim
Most még csak leolvassák távolról de tudják vezérelni is.
azt magyarázd el ez a számítás miért kell neked...
4 db 400W körüli. Nyilván tájolástól is függ, de ennyi már összehozza azt kis biztonsági tartalékkal, ha jó feé néznek.