Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nincs ebben semmi fura. A teljesitmény a lényeg
még du4 után is jött ki belőle 500w, néha kicsit ingadozik a hajszárító fordulata, de megy
azért egy 3000w pakknak ilyen éritőleges fénynél nem rossz
1 órára van állítva(kb déli irány) szóval 6 órát tud nyáron termelni, jobb mint amire számítottam, mert én csak 2+2 értékelhető órára gondoltam
A napelem alapvetően ilyen. Áramgenerátoros jellegű.
Az inverter optimalizálja az áram terhelést, mert ugye ha teljesen beterheli nagy áram alacsony feszültségre, akkor is alacsony a teljesítmény, meg ha magas a feszültség, de alapcsony az áram akkor is kicsi a kivett teljesítmény.
Így mindig a maximumot szedi ki belőle, amit adott körülmények között tud a napelem.
fura ez a napelem
a feszültség alig változik, ha már feljön a nap és full árnyékban vannak akkor is 290 volt van benne, ha rásüt ezerrel akkor meg 310
az üresjárati 320 nem éri el gondolom a kb 120 méter vezeték miatt
ellenben az amper nagyon szépen kocog felfelé igaz a 10 amper nincs meg sosem, az lehet csak egy direkt terheléskor lenne meg
inverter meg lekapcsol akku nélkül 2500w felett a 2400w még faszán viszi
valami amper mérőt kellene faragni a kimenő ac vezetékre abban jobban bíznék mint a inverter által kijelzett értékben
Jaj, ne álszenteskedjél már. Kivágod a fát önös érdekből mert a fos napelemednek útban van, a büdös életbe nem fogsz ültetni helyette másikat. És jó nagy hülyeséget beszélsz hogy oxigént a fiatal fejlődő fák termelnek, mi den egészséges fa termel oxigént aminek mértéke lombköbméterbe van megadva, azt meg ugye nem kelk részletezni hogy az 5 vagy a 25éves fának van nagyobb lombja.
veszélyes fát kivágni és újat ültetni helyette nem ugyanaz mint tarra vágni mindent a napelem miat....

most beszéltem épp egy klímással a gree 3,5 klímát meghozza 260ért feltenni nem hinném hogy nagy dolog lenne, állítólag wifis lehet távolról is kapcsolgatni
tavaszi őszi felesleges energia elhasználásra pont jó lesz
végén benne lesz 2 millába az energiatakarékossági projekt, most már be kell szereznem egy örökélet tablettát hogy még életemben legyen nullás az egyenleg 😂
Inkább kivágom mint rádőljön a házra.
Te ölelgetheted a fákat, de pont leszarom. Ültetek másikat, aztán megnő az is.
A képen látható fák is már ez a kategória ami inkább káros, mint hasznos.
Oxigént amúgy is a fiatal fejlődő fák termelnek főleg a vázszerkezetbe beépített szénnek köszönhetően.
bennem azért zavar támad az erőben amikor egy zöld projekt úgy kezdődik hogy vágjuk ki a fákat
persze minden fa egyszer ki lesz vágva de nem mindegy miért és hogyan, mert ha "rossz" helyen van és lesz helyette arréb másik vagy több másik az teljesen rendben van
de amikor le van csupaszítva minden a napelem miatt azért az bizarr
áram kell de oxigén nem 😳
😆
Persze az is lehet hogy a fákat még nem engedték kivágni.
Én is ősszel akarom megcsinálni, mert a madarak ilyenkor fészkelnek, de attól még lehet telepíteni.
Egyszerű,ez a sötét energia..

https://hu.wikipedia.org/wiki/...
akartam én is olyat. Mondom letetetem a pincébe ne a tetőt rondítsa(kezeit széttáró) De sokallottam az árát(kezeit széttáró)
Ugy nezem mar van ami sötetböl allit elö energiat…
nem állok mindig előtte
akku nélküli teszt üzem
Ha otthon vagy ráérsz te kapcsolgatni a vellanyokat....
nekem nincs helyem több, full zöldövezet mindenhol fák vannak, esetleg a mostani sorok folytatásában elférne 1-2 de majd télen látom az árnyékokon meddig ér
úgy meg nem akarom kezdeni a zöld energiázást hogy kivágok fákat, hiszen az mindentől zöldebb
szóval nemigen lesz fejlesztés, inkább energiafelhasználás okosítása, termelt áram szerint plusz fogyasztók ki-be kapcsolása
várvehhezbmeg kell némi okos elektronikai háttér ami jelenleg nincs sehol sem
aha. vágom. Elméletileg ideális a tájolás(meghajlós)
Haver is csinált ilyet, de a vizes hőszivattyúnak más a paraméterezése és a tartóssága mint egy klímának.
Nyilván hozzád hasonlóan csak álmodozok, és soha nem fogom megcsinálni, majd készen megveszek valami márkásat több milláért.
DE azon filóztam hogy ezek a kompresszorok, meg társaik nem olyan komplikált gépek. Simán le lehet egyedileg gyártani. Anyag, CNC, gépmunka, felületkezelések is elérhetőek, nem drágák. Villanymotor is akad itthon. Hőcserélők sem nagy kihívás.
A mostani hőszivattyúk legnagyobb baja, hogy folyadék-gáz fázisváltással dolgoznak ezért szűk tartományban működnek jól, az expanziós szelep miatt azonban erre szükség van, mert sima nitrogénnel nem működne hatékonyan.
Ezért stirling motort kell csinálni. Ott nincs fázisváltás, hatékony, és működik, zárt rendszerű. Fogsz egy V90°-os motort és felpumpálod akár levegővel. Két hengert összekötöd egy csővel, megforgatod, az egyik melegedni a másik hűlni fog bármilyen hőmérséklet tartományban. Ha a forgattyús házat is nyomás alá helyezed, akkor a gyűrűket is elhagyhatod, nem lesz jelentősége.

Na szóval egy ilyet akarok próbaképen összerakni 50-50ccm-es hengerekkel dugattyúval, 1kW-os motorral megforgatva.
Aztán fejlesztés képen lehet a nyomást növelni, meg a tömítéseket ferrofludosra megcsinálni, hogy kisebb legyen a súrlódás.
Ha meg van a recept, akkor meg 1millióból 10-et legyártasz.
Hát azé egy jól méretezett hőcserélő.is veri a százat. Az meg nem kerül a lomok között.
a spórolás mindig kompromisszummal jár
de még mindig jobb mint a klímás fűtés és nem sokkal több pénz ha az ember otthon meg tudja csinálni
Ez a hőszivattyúnál is igy van csökkenő hőmérsékletnél nő az energia felhazsnálás. Fizika.
Meg azért minden téren erősen korlátozott vagy kompromisszumos a klimával alakitott vizes fűtés.
a video szerint évek óta működik
igaz kicsit több árammal mint a hipiszupi újak és volt valamennyi hőmérséklet korlát is ami után egyre kevésbé gazdaságos
Pont most csinálok egy ilyet. Csak ez medencét fog fűteni.
De ha ez ilyen egyszerü lenne lakásfűtésre is akkor nem kéne a sokmilliós hőszivattyú.
láttam olyat hogy egy on-off klíma volt átalakítva és egy nagyobb bojler tartályt fűtött
ha lenne sok áram felesleg simán megcsinálnám a nappali+konyha részre 2-3 radiátorral
csak 3kw napelem ehhez kevés, max a fürdővízre lenne elég
Elég drága egy rendes hőszivattyús fűtés. 1,4milliótól indulnak az olcsók, és 5millió a teteje ami nekem a 9-10kW fűtési teljesítményhez kellene.
Épp azt nézegetem, hogy lehetne házilag hőszivattyút gyártani. 😆