Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ugye-ugye(meghajlós) gondoltam, hogy nem a sarokba van neki támasztva nálatok a 30tonnás hasító,na szóval ahogy megmondtam nektek nincs de az enyém az meg szar (szemeit körbeforgató)te bogyó kettő(fetrengő) Én mondtam olyat,hogy favágómester lettem??? Leírtam, hogy nem sok közöm van a fahasogatáshoz, aki fillérbaszó mint te az küszködjön a fejszével 😅 Úgye én vagyok a fillérbaszó de ti igényeltétek az olcsó fát az állami erdészetből ezt is jól tudom? Bár szerintem édesapád megcsinálta ha jól sejtem te még olyan fiatal ficsúr vagy, hogy otthon lax a szülőkkel(gondolkodós) Ezt is jól gondolom?
Ezekre nem muszáj ám feltétlenül válaszolnod ezek olyan kérdések amire egyébként tudom a választ ez szarkazmus(kezeit széttáró)
Ezekre nem tudok mit reagálni. El kell fogadni hogy te az az igazi fillerbaszó balfasz vagy aki most hirtelen, hogy drága lett a gáz. Berakatott egy vegyeskazánt pufferral és azt hiszed, favágó mester lettél.
Tökéletesen leírtad hogy annyira balfasz vagy, el sem találod a kuglit a fejszével 🤷🏼‍♂️
Igen, a rönkhasító egy erdészé aki családtag. Hihetetlen…
Szárad itt rendesen a fa?
olyan még nem volt de én nem is nagyon akarok hadonászni fejszével azt meg hagyom ef levinek ő szereti szopatni magát vele 😅
jól tudod nem vagy okos(kezeit széttáró) Nem kicsi a kazánajtóm, de nincs disznóólajtó méretű se. Ha nem hasogatom fel a 20-25-ös átmérőjűeket akkor nem tudom agyig rakni a kazánt mert jó esetbe bemegy kettő belőle és elfoglalja a hasznos helyet a kazántérbe. neked, nem, hogy hasítód nincs szerintem fejszéd se nagyon. A 30 tonnás ipari hasító nem szaladgál általánosan minden háztartásban , mint ahogy én sem tartok kcr-es ifát, hogy tudjak behozni az erdőből fát(kezeit széttáró) Neked azt jó pénzért elhasogatták akik fával foglalkoznak, mert másnak nincs ilyen hasítója csak aki üzletszerűen fával foglalkozik(kezeit széttáró) De ha valami haverodé az is tuti biztos fával foglalkozik egyébként mi a fasznak lenne neki 30 tonnás ipari hasítója(kérdőjeles) Abba is biztos vagyok akár milyen jó koma is neked ez akkor se volt ingyen(fetrengős) ha aktuálisan nem is fizettél a melóért na ezek a haveri ingyen melók lesznek a végén a legdrágábbak 🤣 Tuti valami olyan szar melóval kell majd visszasegítened, hogy meg fog fordulni a fejedbe bár csak a munka végeztével kifizettem volna kesbe mindegy mennyit kért(fetrengős) Te az akácrönköket nem nagyon ütögeted szét egy csapással még a kisebbeket se(ujjával nemet mutató) Nekem nincsenek méter átmérőjű rönkjeim mert a saját rezsicsökkentett akácaim a saját erdőmből nem nőnek akkorára a fafajta tulajdonságai miatt 😅 De úgy szarozod a zsír új 185 ezres gépemet, hogy nincs egy jobbkezes baltád 😅 Ez olyan bogyó fél szint, amikor fikázta a garázsomat ami közvetlenül benyílik a házba úgy, hogy a narancssárga szarjával meg a filagória alatt parkolt 😂 Ha állványzat nélkül hasítanék akkor nem kellene felemelgetnem a rönköket, hanem térdvédővel a lábamon kuksolhatnék mellette na az volna ám a fasza az én gerincemmel(fetrengős) Én azt mondom neked az a fa amit ott bent látsz a tárolómba 100-120 mázsa az 2 laza nap a hasítómmal, helyére bepakolva, vagy egy nagyon húzós nap. Azért szívesen megnézegetnélek téged meg a fejszédet mikorra végeznétek 😂
Igen,igen,Sejtettem hogy legalább egy ilyen sztori, van.De vártam volna még a tuskó széléről lehasadó darabot amint lebassza az autó tükrét.
csak ha nagyon muszáj 😅
Egyszer nagyon-nagyon rég főiskoláról hazafelé beszaladtam édesapámhoz, eldicsekedni,hogy sikerült a vizsgám. (meghajlós) faszaán felöltözve voltam mint szaros pista jézus nevenapján, öltöny, nyakkendő díszzsebkendő makkos cipő, meg ami kell 😆 Pont fát hasigatott az öreg az udvaron. Mondom megpróbálnám én is(kezeit széttáró) Azt mondja a papa tessék fiam itt a fejsze, majd ellépet a tökétől oldalra. Beleköptem a tenyerembe mint a nagyok, meglendítettem a fejszét a fejem fölé, csapok lefelé a tőkén lévő rönkre aztán csak a legszélét találtam el 😅 A lendülettől félkör ívben kaszáltam egyet a fejszével úgy, hogy az még az erejéből nem vesztett,mivel a rönköt nem találtam el.(szemeit körbeforgató) Édesapámnak a melegítőjét sípcsont magasságában szétvágta a fejsze(szemeit körbeforgató) Ha csak 1 cm-vel közelebb áll a tőkéhez kiütök a sípcsontjából egy darabot(fejét fogó) Úgy,hogy én a fejszézést csak óvatosan kezelem nem mindenki tehetség benne, meg ha van attól kényelmesebb megoldás hát inkább azt alkalmazom ezért találták ám ki a rönkhasítót 😅
A meterest 3-4 be vagom,utana mar nem okoz gondot az emeles,a mostani ketmeteresek csak tobb darab lesz.
Na ha te így hasogatsz fát, nem is csoda hogy az a gép nagy segítsèg neked.
Nem a megfogás a gond,az emelés.A függőleges rönkhasító lényegesen felhasználó barátabb,nem kell felemelni csak állítani.
Tudom hogy nem vagy okos, ezeket a kis rönköket amiket te ezzel hasogattál mi kb egyben rakjuk be a kazánba. Ilyenekhez nem kell hasító.
Azt ne mondjàtok màr hogy jobb felemelni minden egyes darabot minthogy a 90centis fejszével felállítom a rönköt és egy laza ütèssel kettècsapom. Állva.
A nagy rönköket meg mindenképp ékkel szét kell üsd hogy fel tudd emelni a gépre mert nincs ember aki az 50cm hosszú és ennél nagyobb àtmérőjű rönköket fel tudja emelni. Ezek a hasítók ami Pipinél vannak szarok.
Az a jó hasító ami függőleges és nem kell felemeld magasra.
Elhiszem hogy bohóckodni el lehet velük de a munkádat érdemben nem könnyíti meg.
most ezt kb. a druszám úgy mondja mintha hasításkor nem kellene az összes darabot külön-külön megfogni, hanem egy csapásra 70 kuglit szétütne 😅 Rönköt meg fejszével gyepálhatja. Bebaszna ha én 5* szeretném csapkodni a kuglit a kazánmérethez(fetrengős) A hülyék a meg túloldalt vannak ugye 😅 2-3 db volt ami nem fért be a gépbe azt szétcsaptam. Ha a védőrácsot nem raktam volna fel akkor odafért volna azt is szétvitte volna mint a szart(meghajlós) Azért egy 30-40 cm kuglihoz minimum 2-3 csapás kell. az elsőnél megpróbálni eltalálni kb. a közepét a 2-ik csapásnál fellendíteni azt a 20 kg-os szart a fejünk fölé és a fejsze fokjával odaverni a tőkéhez jó esetben akkor ketté is hasad. De azt tornásszon ám vele az akinek elmentek otthonról 😂
Van egy olyan érzésem hogy jobb is ha te nem veszel fejszét a kezedbe.
hát fel(kezeit széttáró)Szárazon ezek a 20-25 cm átmérőjű darabkák nem olyan nagy súlya van. Ez nem nagyipari gép hanem csak egy háztáji(kezeit széttáró) Fejszével meg hasogasson az akinek 2 anyja van, mert, hogy fejszével hasogatni jó nagy szar 😂
Az ütött-kopott lidl-s 5 tonnás hasító már rég megdolgozta az idejét de fasza.Annál nem kell több.
Ha gond hogy le kell hajolni egy okj jediképzőt kell elvégezni.
Jó nagy szar az a rönkhasító is. Minden egyes darabot fel kell emelj. Egy 30tonnás volt nàlunk, ígyis úgyis fejszével szét kellett csapjam a kuglit hogy elbírjuk. Akkor màr nem sok erő az a plusz 5csapás és kazánméretre van csapkodva.
nekem így néz ki betárolva a fa ez már idén nem lesz bolygatva mert kifűtöm a maradék 650 m3 gázzal a szezont vidáman. 2 hónapot kellett vegyessel fűtenem az kb. 30-40 mázsa fa. Ez a készlet nagyjából 3 éves fűtésre elég ha kihasználom a rezsitámogatott 1729 m3(szemeit körbeforgató) Vettem egy ilyen rönkhasítót ez 7 tonnás. 25 cm átmérőig fér bele viszi, mint cigány fasza a gyöpet. Ez a kupac ami itt van kb. 10 óra munka ha magam csinálom az udvartól a tárolóig felhasítva berakva(meghajlós) Ha segít az asszony meg a gyerek(fejét fogó) akkor is megvan 15 óra alatt(szemeit körbeforgató) 😅
én úgy számolgatom, hogy a házam egész fűtése kijön 100 mázsa száraz akácból az eddigi tapasztaloatok alapján(gondolkodós) ha ezt 650000 ezerét kellene megvennem akkor is sokkal olcsóbban jövök ki, mint ha rezsiemelt gázzal fűtenék(gondolkodós) 3500m3-1729m3= 1771 m3*750 ft=1328250 Ft+ a rezsitámogatott 1729*110 Ft=190190 Ft szumma 1518440 Ft Lenne a fűtésem egy szezonra ha csak gázzal fűtenék a 650 ezerrel szemben ha vennem kellene a fát(gondolkodós) Most beszélgettem a klímás sráccal dobott megint fel nekem egy klímát azt mondta a fűtésre optimalizált klímák se olyan szerényen fogyasztanak ha nincs H tarifa akkor az sem gazdaságosabb mint bármi más. (kezeit széttáró)
Az osszes egyszerhasznalatos raklapom sima egyszeru szőrös puha fenyő.
van egy cég ahonnét néha tudok hozni préselt raklaplábakat, az kurva jól tartja a hőt, és nem is füstöl kb semmit sem, fel van baszva a víz maximumra, megrakva lábakkal, elzár aztán fél éjszaka izzik
83as a rendszer, nagyjából semmi értelme bármit módosítani rajta, ha 1x hozzányúlsz bármihez utána jönnak a gondok mindenfelé
nem a tipikus kádár kocka, minimálisan át van tervezve, de nagyjából azonosan energiapazarló ez már ilyen marad mindkét szülő 75+éves nekik már nincs kedv bármivel is szarakodni
A legrosszabb fűtési mód hogy simán rábasszák a kazánt közvetlen a házra egy váltó csappal.
Aztán mint a bolond megy a kazán.
Ettől olyan hogy csúcs működésnél gatyarohasztó meleg van,vagy a füstcsappantyúval lefolytja és csak körmol mint a barom.
Ha van puffer sokkal gazdaságosabb tud lenni.Kevesebb fával jóval nagyobb ideig van értelmezhető meleg a lakásban.
19-21 fok közt tartva egy napig is kitart.
Persze a szigetelés is fontos.
gáz vs fa
pl anyáméknak központi fűtés van aztán gázzal fáznak ha kint hidegebb van még akkor is ha 25+ fokra van állítva a termosztát( hőmérő is ennyit mér)
fával bedurrantanak felmegy a víz 80-90 fokra aztán nem fáznak
cirkónak meg azt hiszem ilyen 45-50 fok körüli a maximum vízhőfok
Ha nincs fizikum és nincs gáz vegyen egy kínai légkodit.Ne fát.
Egy kaloda kb 60e forint úgy keresve.Ha 10 ilyet használ föl abból kijön két légkondi és talán a távirányítót meg tudja emelni.
De ha valaki ilyen rozoga akkor azért ki kell menni a fáért,behrdani,hamuzni,rakni rá stb.
baszki
12 ezer lett volna egy normálisabb hasító fejsze
aztán inkább az egyik ékre hegesztettem egy vasrudat és 2 pálcából meglett a nagy fejsze
plusz ezt lehet verni is bőszen
amnyi göcsörtös fa van hogy jó ha 5 mázsát szét tudok verni egy nap alatt
És szerintem nem is sokkal olcsóbb ha megveszi m3-be aztán fizet még külön az összevágásért.