Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És.hát a villanyt is sokan kicsit használják, de rengeteg ujgazdag lett oriási villanyfogyasztással. Na ezek lökik meg felfelé az átlagot.
Jol tudod,háromfázisu. Csak ök valamiért a kisebb feszültség nagyobb áram pártján vannak. Viszont rengeteg trafot alkalmaznak és igy a keresztmetszettel sincs sok gondjuk.
ja ezek a ksh adatok hát hova szarjak 😅
A ksh szerint az átlag fizetés is 600-700 ezer ft környékén van én még sem ismerek egy bérből és fizetésből élőt sem aki a közelében lenne pedig ez átlag szám a ksh szerint 😂
De minek a 3x32? Nekem mig nem volt höszivattyu 3x16 volt és minden villanytol ment a fütés kivételével. Akkor volt csak gond amikor a nej a fözés sütés mellett már elinditott mosogatogép után még rátolta a kétezer wattos vizforralot.
Most ezt kiküszöbölendö a höszivattyuval együtt stabilan megy a háztartás 25+25+20-rol
én pont a felét fogyasztom 1 villanyautóval mondjuk ebben a fűtés nincs benne. Ha a melegvíz a kazánról jönne akkor még ennek a fele lenne. Nekem a 150-es hajdú kiteszi a villanyfogyasztásom felét.
Okj-s...........
nem te észlény a hasítás után teleportálódik a talicskába(fejét fogó)TE megfogod a méteres 70 kg-os darab kuglidat tetejére állítod, majd 25 ütéssel qrva nagy energiabefektetéssel szétvered, utána még felpakolgatod a talicskádra. Eddig oké ugye?
Ehhez képest én megfogom a kiszáradt 8-10 kg os kuglimat beteszem a hasítógépbe a gép elhasítja, az elhasadt darabok meg egyenesen belehullanak a talicskába ami a kiadó végéhez van tolva(gondolkodós) Érted így? vagy csináljak róla fotót???
Józsi ! És milyen vastag az a bejövő vezeték. ? Földkábel ? 🤔
mihez kell 200 amper? 200 amper? Attól leégne még az itthoni nagyvíztorony is 😂 Valamit félreírt a srác(gondolkodós)
KSH adatai szerint 185 kWh a hazai háztartások átlaga. Ehhez képest tűnik soknak.

A tegnapi témára kicsit visszakanyarodva látszik az 1990-es adat is, az cirka 177 kWh.
azért mert a csatornadíjat beleszámolják amire 10 éve kötelező volt mindenkinek csatlakozni. A víz, most se lenne túl drága 600 ft/m3 lehetne ebből is a folyócskákat csinálni csak nálunk még 2* annyi a csatornadíj. Aztán ha bejelented, hogy van kerti strangod akkor adnak 10% kedvezményt vagy van rá valami lófasz könnyítés, hogy a fű locsolás kieresztett vize nem a csatornahálózatot terheli. Szóval nálunk aki locsol az kútból teszi onnan még mindig fillér forint a víz. Deportálni kéne a sivatagba jobb ára lehet 😅 Minden esetre hamarosan fúratok egy kutat az egyik kerteshez, mert ott lesz némi fű automata öntözőrendszerrel ne hálózati vízzel öntözgesse a leendő bérlő(gondolkodós)
nem is sok, bár gondolom ebben a rengeteg putris is benne van, a farmok meg nem
nekem olyan 200 felé van az átlagom, de ha lenne villany bojler az ismét lenne még 200, villanyos főzés tuti dobna rajta még 50-100 közti
szóval ha full villany lenne minden akkor 4-500 simán kihozható nálunk is + a fűtés/hűtés ami lazán lehet még 1000is havonta
nem
"On average, a typical household in the United States uses 920 kWh of electricity per month". (forrás: energy.gov)
920 kWh havonta az átlagos háztartási fogyasztás a jenkiknél. Azért az nem kevés.
Asszem a Medhi Sadaghdar beszélt erről a csatornáján. Úgy emlékszem a hálózat háromfázisú, de a fogyasztói becsatlakozásnál alapesetben egy fázisról történik, ami egy középcsapolású trafóra megy. Onnan kap a lakás/ház 3 vezetéken 2 x 120V-ot és a középcsapolt nullát. Így a nagy teljesítményigényű dolgok, pl. villantyűzhely, átfolyós zuhany a két 120V-os vezeték vonali fesztültségével üzemelnek 240V-on.
Gondolom a kugli az teleportálna földről a hasítóra 🤷🏼‍♂️
vagy csak nem olyan buzi a szolgáltató mint nálunk
nálunk már egy 3x25 amper is drága a 3x32 meg még drágább, és valljuk be: teljesen indokolatlanul
vannak már 10kw feletti főzőlapok is aztán csak egy sütő mellé és máris 15kw felett járunk ami azért már megkíván legalább 2x32 betápot
200 amperhez? Nagyon sok kell. Még akkor is ha itthon az csak 100.....
Sok kondi?
Az kevés hozzá.
amiből sok van és olcsó abból pazarol a nép
pl gyerekkoromban a víz fillérek voltak órákig locsolták minden este a vezetékes vízről, plusz sokszor avval játszottam hogy csináltam folyót, meg volt nyitva a kerti csap aztán több tíz méteren folyt a víz mint egy kis folyó lenne, kikapargattam jobbra balra kanyart tettem beke hidakat csináltam rajta stbstb
hetekig folyt a víz, de nem számított mert olcsó volt
ebben az a fura hogy ugyanaz az eszköz állomány van azóta is aztán mégsem olcsó....
Azt viszont régóta akartam kérdezni, hogy az USA-ban ezek szerint nem 3 fázisú a hálózat? Nem igazán értem hogy jön ki nektek a 110V hálózati feszültségből 240V fázis feszültség?
Florida,legkondi,fulltime.Gondolom.
Ebben a műhely is benne van? Vagy simán csak a lakás? Durva. 48kW teljesítmény nálunk csak a villanyautó töltőkhöz meg ipari létesítményekhez van bekötve. Lakossági áram maximum 22kW lehet, de nekem a 11kW bőségesen elegendő mindenre két villanyautóval együtt is. Mi a fenére tudtok elcseszni ennyi villanyt? Ennyire nagy a ház és pocsék a hőszigetelése? Azt hiszem tényleg nem nekünk kéne a CO2 kibocsájtást visszafogni itt Magyarországon, hanem az USA-t kéne nagyon bekorlátozni 🤣 és még csak nem is kellene az életszínvonalból leadni, csak nem elpazarolni azt a rengeteg energiát.
Kónya family-t ismered Kőrösön?