Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Valaki evett már osztrák alpingold nevezetű sajtot? Az asszony az aldiból hozta(gondolkodós) Valakinek tapasztalat?
szerintem sem az lehet a legjobb megoldás rá(gondolkodós)
Ez az ék püfölés nagyon energia igényes,ha már annyira szopós a fa hogy átfordítással sem hasad szét,akkor bevágom láncfűrésszel.De ezek rendszerint ilyen buzi csomós fák.
https://168.hu/itthon/hatalmas...
Inikém nem lesz raklaplábad(kezeit széttáró)
én meg jóárasíthatom a nyárfát oda a dabasi raktárkészlet(gondolkodós)
ez az ék+nagykalapács nekem mindig vélelmes (gondolkodós) Amikor fém a fémen találkozik akkor aztán lepattan belőle egy darab azt egy szemmel már is kevesebb(kezeit széttáró) Amikor meg szétpüfölted az éket tuti, nem rohansz leköszörülni a sorját na az előbb-utóbb biztos le fog pattanni egy nagy odabaxás következtében azt ki tudja merre repül(szemeit körbeforgató)
szerintem nem biztos, hogy veszi(gondolkodós) Pedig te tuti nem vagy kezdő a témában. 😅 Nálam ez úgy volt, hogy volt egy pár darab rönk ami nem fért be a hasító alá. Aztán próbáltam püfölni, de hát nem akart menni(fetrengős) Pont átjött a szomszéd csevegni azt kérdezi, hogy én mi a fszt csinálok? Mondom kínlódok ezzel a néhány szarral ezek nem fértek be a gép alá(kezeit széttáró) Azt mondja de hát nem úgy kell azt(kezeit széttáró) rábaszott egyet a fejszével a levegőbe megfordította már esett is ketté a rönk(hüledezős) Mondom baszki te világábajnok vagy(gondolkodós) Azt mondja, hogy nem egyszerűen csak ez a technikája(kezeit széttáró) Hát kipróbáltam, amivel előtte negyed órát kínlódtam pikk-pakk szétacsptam ezzel a módszerrel pedig nem vagyok erőembernek nevezhető 😅
ezt esetleg próbáld akkor ki szerintem meg fox lepődni(gondolkodós)
szerintem azok a felesleges munkák (gondolkodós)
na igen szóval ezek az utólagos dolgok azért mindig nagyon neccessek (kezeit széttáró) Mindenki nagyon jól tudja, hogy a szigetelés akkor jó ha a ház alapjától szigetelve van. Szóval utólag ezek azért elég kivitelezhetetlen dolgok. Én nem fogok ilyet csinálni mert utcafront eleve járda(kezeit széttáró) Ezt a békát el kell nyelni sajnos aztán bízunk abba, hogy nem lesz 1 méteres talajfagy ezen a környéken soha többé 😅 Szóval a ház föld feletti része lesz szigetelve(kezeit széttáró) Mivel egy 3/4 részben befejezett házat sikerült megvennem igaz, hogy 18 éve áll már a ház de annyi a szerencse, hogy nincs fent körbedszkázva így ki tudunk menni a szigeteléssel a koszorúig a tetőtérbe. A tető rendben van faszán le is van fóliázva, a födém szigetelés az olyan mórickás ahogy néztem de azt megoldom, mert fa födém van bent a mennyezet meg gipszkarton. Szóval nem nagy kunszt felszedegetem a deszkákat kibaxom belőle a 20 éves 10 cm kőzetgyapotot azt vissza megy 20 cm-s üveggyapot meg visszadeszkázom. A nyílászárók sem lesznek elbaszva, mert körbevágom az ablakoknál és megy bele homlokzati szigetelés a redőnyök, meg külső tokosak így azzal nincs gond. Szóval a tető és a nyílászárók nem lesznek elbaxva a homlokzat sem a lábazat szigetelés lesz csak a gebasz de ezzel együtt kell tudni élni(kezeit széttáró) Ott a frontoldal a necces, mert közvetlen utcafront járdával. A szomszéd felőli oldalon nincs szerencsére macskajárda mert nem készült el ha befér a bobket az tud menni a lábazatig. az egyik oldal mellé van egy kazánház építve ami nem fűtött de ott tuti lesz +10 fok meleg a legzordabb időben is tehát a ház alapjának a szigetelése ott nem mérvadó a kert felőli oldalon november környékén csináltunk egy 5 méter hosszú teraszt azt lábazatig elszigeteltük, ott marad meg egy 6 méterem ahol biztosan nem fogok 10 cm járdát felverni meg a front felőli 10 méterest sem(gondolkodós)
Itthon meg más a helyzet csak a lábazatot fogom elszigetelni. A teraszt leszigetelem a háztól azt mondjuk alapig a 2 erkélyt meg csak becsomagolom a szigetelővel arra nincs okosabb ötletem (kezeit széttáró) itthon azért nem nagy gond, hogy nem lesz az alapig leszigetelve,mert a padlófűtés miatt van aljzatszigetelés az egész ház alatt. ha a lábazat körbe a belső szint magasságig leszigetelődik a terasz elválik a házfaltól az xps-el a 2 erkély meg becsomagolódik szigetelő anyaggal úgy gondolom, hogy 20-25%-k fűtésiigényt is megspórolhatok a fűtésszezonban(gondolkodós) A padlást leszigeteltem ősszel, a ház kapott egy prém gázkazánt télire már most látható, hogy szerintem 7-800 m3 lefaragott a 3500-höz képest. Ha a többi is kész valszeg nem esek be a rezsicsökkentett szint alá de igen jól megközelíthetem azt(gondolkodós) nyáron meg kevésbé jön majd be a meleg(kezeit széttáró)
én ék+nagy kalapács vertem szét rengeteg rönköt, kibaszottul meg volt csavarodva jó sok törzs
ékkel széthasítani utána kisbaltával elcsapkodni a kis szálakat
Nem beszél hülyeséget.Elsőként,a balta egy kezes a fejsze két kezes.A második részben is igaza van,ha már annyira belement a fejsze hogy megszorúlt,de nem hasadt szét,akkor megemel menetközben átfordít és el fog hasadni.
Na ez teljes hülyeség… nem is csoda hogy nem tudsz fát hasogatni.
tető-padlástér, nyílászárók környéke 99% hogy szar lesz, ha a belső szintig szigeteled akkor meg 100% hogy szar lesz
amúgy lábazatnál le kell menni egy méter mélyre ha van járda azt is fel kell vágni hogy le tudd dugni a lapokat
na ilyeneket kb senki sem csinál "magától"
mondom keress egy szakértőt, még ha kér is érte egy kis pénzt megéri, nekem a szigetelés előtt mondják a tutit nem lett volna sokkal több pénz, de én se vágtam a betont se kint se a padláson se sehol sem, főleg hogy egy doboz penészölővel elvagyok egész télen, szigetelés előtt meg egy folt sem volt sehol sem még a fürdőben sem
amikor így érkezik a tőkére a fordított fejsze tetején a rönkkel szinte biztos, hogy kettéhasad a rönk. Fordítva gyepálhatod napestig. Az, hogy szar a fejsze az meg nem a rönknek meg a tőkének a hibája 😅
Túl sokat gondolkodsz.
nem is látni rajta a gesztenyét(gondolkodós) Egyébként szelíd vagy vadgesztenye torta? 😅
Vacsora utáni desszert, gesztenye torta.
hát köszönöm a jótanácsot inikém, kitavaszodik egy komplett házamat fogunk szigetelni én ugyan csak a segédmunkát adom. Az itthoni meg a belső szintmagasságig lesz szigetelve a padlófűtés miatt nem tudom mit lehet elbaszni a szigetelésen nekem nem tűnik agysebészetnek.
elég korszerű anyagok vannak már. Baszki fel kell ragasztani, be kell dűbelezni, le kell hálózni meg nemesvakolni ennyi a rétegrend(kezeit széttáró) Az ablakkávák is külön ki lesznek szigetelve és élvédőzve, meg alulra a csepegtető élvédők is lesznek az alja xps a homokzat meg 10-es eps 38-as porothermre itt nincs mit elbaszni csak csinálni kell 😂
én így törtem el egy fejszét
jó eséllyel valami szar kínai öntött fejsze volt nem kovácsolt aztán ahogy lecsaptam letört az egész éle, a nyélen maradt egy kis vas többi meg a fa rönkben
egy jó tanács mielőtt elkezdesz szigetelni:
keress egy szakembert aki ért is hozzá, ne kőművest, festőt, youtubert hanem aki evvel foglakólkozik
mi is szigeteltünk kb 15éve akkor még eléggé kezdetleges rendszerek voltak, elég sok helyen el is lett baszva, egyrészt nem értettünk hozzá másrészt nem is volt még akkor technológia elérhető árban hozzá(pl szórt pu hab)
na szóval találtam egy embert aki pár fénykép alapján meg a tervrajz alapján egyből írogatta a hibákat és a megoldásokat kb 5 éve lett volna kb 2 milla
ami fura hogy amikor a szembe szomszéd is szigetelt, meg a másik utcában egy ismerős azok is elkövették ugyanezeket a hibákat, és ők nem "ingyen" baszták el hanem eléggé borsos pénzért
hát nem is tudom(gondolkodós) A sör meg a pálinka combó rendben is lenne de a torta? Azt ivás előtt vagy után kell megenni valahogy nem passzolnak össze (gondolkodós) persze ha olyan a süti amiben egy kis vicceskedés is van akkor befér a sorba 😅
most normális méretű balta, vagy balta hosszú nyéllel, mert az meg a fejsze 😅 nem kell újracsapkodni a "rést" "Réssel" egész mást csinálunk azt tömögetni szoktuk 😅 ha fejszével jól rásuhintasz a rönkre az onnan már nem szabad, hogy kijöjjön(ujjával nemet mutató) Fel kell lendíteni a fejszét rajta a rönkkel, visszafelé megfordítani, hogy fokkal lefelé legyen a fejsze azt a lendülettől kettéhasítod. Ez a legbiztosabb módja bár ef levi szerint nem(gondolkodós) talán még nem is hallott róla inkább 5* csapkodja de azt legalább jó hülyén 🤣
hát én fröccsöztem ha a savankás rozét sok szódavízzel annak lehet nevezni 😅
hát akkor nem vagy menő(legyintős) H-tarifa meg gáz nem trendi(szemeit körbeforgató) Most 1 évig nekem sincs a fával gondom pedig napsütéses szép időben elfröccsözgettem hasítás közben tök jó volt csinálni(meghajlós) mInden nap nem csinálnám de ez az 1-2 nap ez tök jó kis program volt.(kezeit széttáró) Most az a terv, hogy a jövő fűtésszezont elkezdem gázzal kifűteni(kezeit széttáró) amikor elfogyott 1629m 3 gáz akkor leállok a gázzal 100 m3 marad tartaléknak és indítom a vegyest. Számításaim szerint elég lesz márciussal elkezdeni a fatüzelést. Márc-ápr-május az meg már laza lesz egy 1000-es puferrel. Áprilisba májusba elég lesz 2 naponta begyújtani(gondolkodós)
Aztán van 3 db hűtő-fűtő borda a házon(kezeit széttáró) Ezeket tervezem megszüntetni de még annyi más felújítani valót kell befejeznem, hogy jó ha jövőre érek a lakóházamba ezzel baszakodni. Van 1 nagy teraszom meg 2 erkélyem. A 80-as évek közepén épült a ház abban az időben ezeket nem nagyon szigetelték el a háztól. A terasz nem lesz akkora gond, mert felverem kb. fél méter szélesen kiásom az alapig kap egy 5 cm xps szigetelést. Bár, hogy milyen meglepetés fog érni azt még nem tudom, az ilyen teraszokat nem kerti löszös homokkal töltötték fel hanem ami sitt összejött az építkezésből azt mind belebaxták tuti, nem lesz kellemes kiszedni 😅 ezt onnan gondolom, most novemberben csináltunk egy teraszt az egyik pecónál még a döglött macskát meg a kiszáradt lószart is beletettük, hogy teljen a gödör 😅A 2 erkéllyel más a terv azt nem tudom már elszigetelni a házfaltól azt be fogom csomagolni körbe xps-sel. Rájöttem, nekem azért nagy a fűtésigényem, mert az 1 terasz és a 2 erkély húzza befelé a padlózatba a hideget. Aztán mivel padlófűtés van elhűti a keringő meleg vizet (szomorú) Aztán egy ütemben körbeszigetelem a külső részt a belső padlómagasságig(gondolkodós. Mondjuk azt csak földtől. A tuti az lenne, ha leásnék az alapig és az alaptól menne a szigetelés de ez már utólag megcsinálni szinte lehetetlen körbe beton az egész a ház egyik vége meg eleve garázsként fut tovább tuti nem fogok betont verni újrabetonozni. (szemeit körbeforgató)
az hogy okádék fosul néz ki