Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm az infókat. 👍️ Most már értem.
Akkor nálatok nem is használnak 3 fázisú motort?
Bele gondolva máshoz nincs is nagyon értelme, de valamiért itt nagyon erőltetik. Régebben a fénycsöves lámpatestek is 3 fázisról mentek, így küszöbölték ki a 100Hz-es vibrálást, de manapság már LED van mindenhol.
Nekünk havi 1300 kwh a fogyasztás ami nyaron lesz kb 1500-1700 kwh amiben már az autó töltés is benne van. Az kb 500 kwh havonta. Az ár most 13 cent per kwh (48 ft)
hagyományos szárító itt is pazarol
Szárító 4kw a klíma (fűtés 10kw) 60 A megszakítóval
Így működik az usában a betáp: van egy trafó a ház előtt ami 7200V-tal van meghajtva. Ez a trafó kb 200KW teljesítményt tud. Azaz a szekunder oldalon ami 240V kb 1000A-ral lehet terhelni. Ez a 240V középen (szelunder tekercs) meg van felezve es földelve van és ez egyben a nulla ami a házba bejön a 2 (fázissal) együtt. Szal 4 vezeték jön be: 2 fázis a nulla és a föld ami ugye össze van kötve. A házba mi már a fázis és nulla közti áramot használjuk ami 120 V de a sütő, szárító, klíma, fűtés már 2 fázist használ ami 240V. Az autó töltés is 240V
Szinte semmi. Tracon is kinában gyártat. Kérdés hogy a végnyomásnál mindkettö elengedi vagy nem. Nem mindegyik szelepes, aztán addig nyomod amig birod.
autó
nekem van egy astra szerelési könyv, annak az útmutatása szerint szedtem szét atomjaira, aztán még mindig megy
a vízkőtelenítés is egyszerű dolog, csak mocskos, igazság szerint el sem lehet rontanim azt könyv nélkül meg tudtam csinálni
legtöbb munka nagyon egyszerű csak gyakorlattal még könnyebb, és ha vannak "rejtett" fogások annak az ismerete nem árt
pl régi xbox szétszedése, ha nincs youtube akkor sosem tudtam volna meg melyik lyukon kell benyúlni a patentig, hanem jó eséllyel eltörtem volna a picsába
kíváncsi lennék a 2 eszköz közti különbségre
magyarban árult: https://elektrikstore.hu/Traco...
aliexpressz(2. van nekem) https://www.aliexpress.com/ite...

most nézem lejjebb mehetett a dollár mert nekem majd 25 ezer volt, most meg csak 22
Most gondolj bele, csak hidraulikus prést vagy öt-hat készletet összetudnék szedni itthon 😁 és a legolcsobb is 60-70 ezres. Akkus csak azé nem.veszek majd egy milláért mert sose keresné vissza az árát amilyen gyakran kell.....
Én nem vagyok ezeknek ellene, amíg nem rajtam csinálják.
De mondom, ahogy voltak- és lesznek önjelölt motor/autószerelők, bojlervízkőtelenítők, orvosok... Ja, a virológusokről el ne feledkezzem. Végül is a legtöbb esetben a hülyéket éri majd baleset.
én húztam ki már fogamat 😂
nem azért mert drága volt mert akkoriban(bár a helyi most is) ingyen volt, csak szombaron elkezdett fájni aztán hiába ettem bármit kurvára fájt
horgász fonott zsinór több soron ráhurkolva a fogra, egy darab sínre a másik végét, aztán ledobtam, csak úgy pattant ki a helyéről a szemfog melletti fog
operálni nem próbáltam még, de biztos menne, csak előtte szemüveget kell csináltatni mert egyre szarabbul látok
belegondolsz a háborúban elég puritán környezetben és technikai feltételek mellett rengeteget operáltak minimális szakképesítéssel, és többsége túl is élte
Gondold vissza a minapi "Pisti szerel" részt, ahol a hülyéje a menetes hüvelyt akarta beleerőltetni abba a lemezbe.
szerintem evvel szelektálja a munka mennyiségét, de így is sokszor heteket kell rá várni
ha kifizetnek érte 20 ezret miért csinálja meg 10 ért? bőr van elég vastag, simán elbírja
de látványosan gazdagodik is: új kocsik, baszott sok napelem, meg ami nem látszik.......
Érdekes módon az anyját meg a gyerekét senki nem operálja meg, talán még a fogát sem húzza ki.

Fura dolgok ezek.
a youtube ami mostanában egyre gázabb, olyan szereléseket feltesznek néha hogy a hajam égnek áll és kb semmihez sem értek de látom hogy az szar
pl napelemet felteszi a homlokzatra tetőléc+5ös pozdorjacsavar felfogatással, én meg szarakodok a saválló zártszelvénnyel hogy véletlen se essen le.......
Ezt már mondtad régebben, én akkor is sokallottam az órabért, nálunk ezért olcsóbbak. Kis munkánál szerintem nem is nagyon lehet érvényesíteni a magas órabért.
egy szóval sem mondtam miért ennyi, csak azt hogy egy átlag órabér lehet 2000ft, és ha az ember 2 napi munka árát elkéri pár órás melóért akkor inkább megcsinálja majd magának
nekem is fel kéne tenni egy lakáselosztót, fi relét se ártana ár tenni a rendszerbe meg rendbe tenni a földelést de ezen az áron nem lesz megcsinálva

amúgy tényleg drága minden, egy hidraulikus saruprés 25 ezer volt az aliról(itthon ugyanez duplája) aztán 2 saruhoz kell meg 10 érvéghüvelyhez
Jelen vannak, jelen is voltak, csak most itt van segítségül a google, fogy a szerelőkre szánt pénz, de viszont fordított arányban nő az ego és az önbizalom.
én kivágtam legalább 120 ázsa fát, felkugliztam, kb 5x rántottam ki a konnektorból
gallyazáskor tud kényelmetlen lenni, de gyorsan meg lehet szokni
nekünk is van egy stihl, örökké csak a szopás volt vele, kb 3 láncot használtunk el rajta, de minden egyes indítás egy nagy szopás volt mert kb évente 2x volt indítva, karbi felújhtó készletek 2 évente, szerintem most a főtengely szimering lehet oda mert csak maxigázon hajlandó menni
szóval a villanyos jobb az ilyen használatra, és a 40 centis rönköket is gyorsan vágta
Sajnos ez van. Bár huszezernél még nem.tartok, sőt felénél is alig ha villanyszerelést kell számolni, viszont kurvára szerszám igényes, a minöségi munkához drága a szerszám, szinte minden öt vagy hat számjegyü. Ha.csak nagyjábol akarom összeszámolni a saját szerszámaim értékét, egy közepes auto ára kijönne.
ne is csodálkozz, nálunk a villany mester 20 ezres órabérben szerel
belép a lakásba megnézi az órát ráírja a munkalapra aztán jegyzetel, nézelődik stb, aztán amikor végzett kihordja a szerszámokat a kocsiba utána leírja a záró időpontot és számol
már elfelejtettem mennyi pénzt mondott ismerős egy konektor cserére meg egy izzó aljzat felszereléshez(vezeték cserével) de szörnyen sok volt
🤣 na ezért nem adom el
add el gyorsan
nekem a villanyos oregon hihetetlen fasza, nem gondoltam hogy ilyen hatékony, és nem rohad bele a benzin ha nem használod hónapokig
igaz majd 10 kiló a 70 méter hosszabbító amit csináltam hozzá, majd leszakad a kezem mire feltekerem
szét is akarom szedni egy 30 meg egy 40 méteresre
Ezek mind a mai napig most is jelen vannak és tapasztalhatok. Erre még rátett egy lapáttal a villanyszerelös okj képzés, de lassan már mindegyis. Elfogynak a szakemberek minden területen.
Á, én véletlenül se akarok belefolyni a favágás rejtelmeibe 😄 Tavaly.vettem egy sthilt mer néha kell az udvari rendrakáshoz, de még be se inditottam 😆