Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ja azok a tárcsa zárak nagyon jók(fetrengős) egyszer nekem is volt aztán kidobtam a faxba nem kínlódtam vele(fetrengős) A tárcsa zár kb. arra jó, hogy megszopassa magát vele az ember8fetrengős) Olyat már láttam,hogy leesett a kormányról a madzag a faszkalap meg elindult tárcsa lezárt motorral 😅 Úgy ahogy írod. ha el akarják lopni elfogják. Ezért kötünk rá biztosítást(kezeit széttáró)
elfárad?
én szeritem egy mázsa körül csapkodtam szét, de a THOR izmaimon érzem a nagykalapács hatását, kissé bedurranrak
összeszedem magam, ledobom a pizsamát és megmérem hány kilós az a kalapács, szerintem sokan meg sem tudják emelni egy kézzel nem hogy éket verjenek vele, sajnos már én is elég rozoga vagyok aztán kurva gyorsan kifáradok
én szerintem egyetlen akácot nem daraboltam fel.(gondolkodós) nekem ezt így kihozzák mert úgy van megbeszélve,hogy kazánméretre kérem 😅 A hasítást elnagyolják a nagy géppel(kezeit széttáró) Mondtam is hagyják a faxba a 25 cm darabok felett hasítsanak a többit megoldom. Abból meg nem sok van akácfánál(kezeit széttáró)
nem a hasítógépet azért vettem mert azt jól írod, hogy néhány mázsa fejszével történő csapkodás után elfárad az ember egy ilyen géppel játszi könnyedséggel eldolgozol kora reggeltől késő estig azt még csak bele se pilledtél max a fröccsözésbe 😅
Ezek az elméleti matematikai számításaid nem sok szart érnek. Pézike? Nem mindenkinek van olyan felesége aki vesz autót-motort a férjének aszisztensi munkájáért fizetést is ad 😅 + fenntartja komplett háztartást 😅 Amikor gurmé étterembe mentek ott hogy csináljátok? A feleséged adja oda a kártyát a pincérnek vagy odaadja neked az asztal alatt, hogy te add oda neki és te mondjad mennyi legyen a borravaló 😂 Ja ne válaszolj 😂
Jól van na... tudjuk hogy te észben közelebb állsz a favágóhoz, mint a fizikushoz, ezt nem kell bizonygatnod 🤣
Náluk az alkesz is erdész aki szedi a fát az erdőbe.
na az én rakásom az hajszál pontosan 17 m3 ami épen 10 erdei m3-nek felel meg. Ez mondjuk nem véletlen az osb lapokat úgy csavaroztam a falra amikor elkészült a tároló, hogy azt megpakolva ez a mennyiség jöjjön ki(kezeit széttáró) Na szóval megnézheted, mert meg akartad nézni így néz ki 10 erdei m3 30-40 cm darabokból felrakva(meghajlós) Mindent apudnak se higgy el meg az erdész rokonnak 😅
Apropó erdésznek mi a fasznak ipari rönkhasító? Én ismerek itt jó néhány erdészt de nem, hogy rönkhasítójuk még motor fűrészük sincs(kezeit széttáró) Ugyan is a soproni faegyetemet ha valagi elvégzi nem a fa darabolásával keresi a pénzt, hanem erdőtervezéssel, szakirányítással ahhoz meg nem kell semmiféle vágó és daraboló eszköz(kezeit széttáró) Nekem is van saját erdészem annak csak egy pax tolla van amivel aláír 😂
Hát igen,a jelek szerint van akinek ez gondot okoz.
Csodás levezetés,csak az a baj hogy szart se ér.Én a gyakorlatban hiszek nem a te számaidban.
nem bukott az ember semmiből ez pajti nem borul el táncoltam a tetején. 😆 A maradék bútorlapjaimat fel is teszem rá, ne legyen útban egy évig elfér rajta addig ehhez a rakáshoz úgy sem nyúlok hozzá. Az összes sor össze van kötve egyben áll mint a gecis bugyi 😂
az enyém eldőlt? 😂 Élettapasztalat? Szülőknél lakó 20 éves forma taknyos orrú kisfiúcska vagy milyen élettapasztalatról beszélsz.(gondolkodós) Nálad még az van, hogy amit"apu" ahogy csinálja az van és úgy van jól még önálló gondolattal sem rendelkezel az még majd csak később alakul ki(kezeit széttáró) Ők ezt így tudják és jól szarul tudják mert a 40 cm.s darabokat is sor végén bekötöd. Nekem minden sor kötve van a másikhoz + a zárósor minden sorhoz ez itt szét kéne robbantani mert eldönteni nem lehet és 40 cm-nél nincs nagyobb benne. Szóval apudék ezt rosszul tudják így te is rosszul tudod azért akkora az élettapasztalásotok, hogy 2 hónapja feltetted ide a kérdést, hogy mivel kezdjetek előbb kuglizással, vagy hasítással előkeressem?
Egyébként jól néz ki az a rakás fa kár, hogy tök feleslegesen 2* is dolgoztok vele, bár nem hiszem, hogy neked kell kínlódni vele apu úgy is megcsinálja ha jól gondolom nem sokkal idősebb nálam legfeljebb egy 10-essel még tuti jól tartja magát az én édesapám 80 évesen már nem csinálja(kezeit széttáró)
https://www.shox.hu/abus-detec...
nekünk ilyen riasztós tárcsafékzár van, megvan pár éve de még a riasztó részét sosem hasznátuk, csak azért lett a riasztós kivitel mert sokkal robusztusabb volt mint a nem riasztós kivitel(ott a bolti készletnél)
plusz van hátul is egy egész ütős kis lakat(akkus flexnek minimum 10 perc) a lánckeréken aztán ha viszik csak emelve tudják vinni, 200+ kils motorhoz meg kell 4 ember ehhez, aztán ha 4 ember terv szerűen odamegy a motorért tehetsz rá bármit akkor is el fogja vinni
ha tárcsafék akkor azt a rugalmas madzagot is vegyél hozzá, ha nem jár mellé. ha a következő 10 évben 1x megment a pofára eséstől akkor már megéri
Látom, megy itt a favágás 😃 ennyire nincs pézike gázra? 😃
Balta vagy fejsze, ezen rugózhattok, de nem ez a lényeg. Ismerem persze ezt a megfordítom módszert, de az elég fárasztó tud lenni... mikor már felhasogattál 5 mázsát, akkor már nem sok kedved van a fejed fölé emelgetni hosszú nyéllel 8-10 kilót ☹️ Ennyi a praktikus rész, nézzük a matekot!
A favágók (mivel favágók 😃) nem nagyon tudják az elméleti fizikát.
A fa akkor hasad el, ha bizonyos erővel belenyomsz egy éket (eddig OK?) Legyen a balta (fejsze 😃) 2 kg, a rönk 8 kg. Megsuhintod 2 m/s-al, az 4 Joule energia, ennyi fogja benyomni az ék alakot a fába (1/2mv2)
Ha megfordítod: nyilván a 10 kg tömeget nem tudod olyan sebességgel meghúzni, csak 1 m/s-al - és nini, ez is 4J lesz 😁 csak ez eseten 10 kg-t kellett a fejed fölé emelni, nem 2-t.
Szóval ha nem tudod meglendíteni a baltát (mert ügyetlen vagy, és akkor mellé ütsz) akkor emelgesd a fát a beleszorult baltával! 😅
... de legalább neked volt annyi önkritikád, hogy ez neked nem megy, ezért vettél egy hasító gépet 😀
Csak hogy motorozás is legyen.
Risztó! Riasztós tárcsafékzárak mennyire lehetnek jók? Van valakinek ? Persze ha ideállnak hárman és bedobják a buszba akkor mindegy, de talán ijesztő lehet ha elkezd vinnyogni.
(Gyári riasztó 120ezer, lakat kb 20)
Aha… tudom, te is profi vagy. Megnézném azért amikor 10köbméter fel van hasogatva, mennyire stabilan áll az itt megszokott 30-40centis darabokból. Mert hát ugye nem mindegyik fa mértani pontossággal nő.
A balfaszok azok akik nem tudják felpakolni a konyhakész fát.
Nekem még nem volt olyan ami ne hasadt volna szét.Persze az is igaz hogy pipihez hasonlóan én is értelmetlennek tartom méterbe hasogatva tárolni.Kugli,szétcsapkod aztán kész.Ha jó a fa,akkor meg szoktam szalagozni ,akkor egy tuskó egy hajolás.
Itt látszik is az első képen, geometriából bukott az ember. Ez így az első nagyobb szélben elborulna.
Ezt most csak itthagyom a balfaszok kedvéért. Egyszerű élettapasztalat, ha 40-re vágod, el fog dőlni, kell ami kötésben tartja.
Pipi az itt a nagy baj hogy segghülye vagy ehhez is. Egyszer feldaraboltál pár akácot és azthiszed favágó lettél. Fingod sincs mit miért. Nem is csoda… elmondtad milyen ügyesen bánsz a fejszével.
Nem fog. Ami kicsit is meg van tekeredve az nem fog engedni. Persze próbálom úgy válogatni hogy a szép egyenesből legyen a méter, Pipivel ellentétben én nem akarom szopatni magam. De van amikor egy nyílegyenesnek látszó is meg van tekeredve, akkor az biza nem fog elhasadni hiàba püfölöd. Sokkal okosabb az élet beleütni, az ad egy feszültséget és utàna pár kisebb csapással hasad.
én ezt nem is értem(gondolkodós) Mi a faxnak méteresre kugliztok? gondolom nem ipari a kazán 55 kw felett méteres fogadóval(kezeit széttáró) ott van az egész család. édesapád, apósod tesók, sógorok. Ha már nekiálltok nem lehet rögtön kazánméretre kuglizni, azt utána hasítani? Vagy hányszor kínlódtok szar 100 mázsa fával? Nem beszélve arról, hogy ha konyhakészre van csinálva jövőre már fűthettek is vele.
Azokon a fákon 2 hónapja még a rigók fütyültek 😅 Méteres darabba tartva 3 év múlva se lesz száraz 😅
Elkezdtek kuglizni méteresre(fejét fogó) Az ember esze megáll 😅 Ha már egyszer csináljátok ugyan annyi nekifutásra 40 cm-re is csinálhatnátok, hogy többé már ne kelljen hozzányúlni(fejét fogó) Azt akkor már nem 70 kg lenne darabja hanem csak 28 azt meg simán rakhatnátok a vertikális hasítóba(kezeit széttáró) De nem te fejszével odabaszol néhányat aztán ék aztán megint odabaszol néhányat aztán átfordít meg megint odabaszol néhányat aztán már is ketté van véve 1 db méteres rönk(fetrengős) na kb. 5 db-nál eltelt a nap meg elfogyott az erő 😅 Az egész család és a rokonság is ilyen okos nálatok 😅 A fasznak vágjátok egyébként méteresbe is? miért nem mindjárt szálfába hasítjátok 20 méter hosszan(fetrengős) Már most értem, hogy miért szarozod a hasítómat 😅 Abba csak 47 cm hosszú kugli fér el. Gondolt rá a gyártó, hogy nem annyira kretén a felhasználó, hogy egybe akar egész fát hasogatni 😂
Az méterfa,az teljesen más,bár én ott is feleslegesnek tartom az éket,meg van csapkodva fejszével és engedni fog.
én 120 centibe vágtam mert 40cm fér a kazánba
aztán bakon 3 felé vágtam
aztán lehet szétcsapkodni
ami egyenes az jól hasad nem egyszer az alsó rönk is el lett vágva egy csapásra
lehet vagy 5 kiló a nyeles ék, szóval többnyire ellenállhatatlan 😆
Mi úgy csináljuk hogy méterbe vágjuk, fekszik a rönk a földön, odabaszok néhànyat a fejszével, megreped, beleteszem az éket éd a hasítókalapàccsal beleütöm, 2-3x odabaszok neki, öntvény az ék, nem pattan sehova belőle szilànk. Aztàn fejsze átfordít, repedésbe beleütök kettőt és az 50-80cm-es rönk már félve is hasadt, megcsinálom a rönktől függően 2-3x hogy kezelhető legyen aztàn meg is rakásba. Hosszan kettő a földre, keresztbe rà egy sor ami kazánméret. A két szélén a két oszlopba 2-2 elforgatva hogy stabil legyen, ne boruljon ki. Amikor megy majd a kazánhoz, mindig a kazánméretrt viszem be, a méter marad kint aztán majd egyszer ha sok van, láncossal feldarabolom.