Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

egy körön van 2 szoba, nappali, étkező minden dugalj és minden világítás+ a fürdőben a világítás
egy kör a fürdő dugalj a gépeknek
egy kör a konyha világítás és a dugaljak
egy kör a spejz előtér garázs meg ami ezen kívül van
na ez a két utolsó most egybe van kötve
bőven elég ennyi kör
ilyennel találkozott már valaki ami kicsit több mint 2ampert tud?
https://www.autos-kamera.hu/sz...
12volt 2 amperes a router tápja, szóval jobb lenne kicsivel több
régi routerrel már beszoptam az 1 amperes volt és az 1 amperes szünetmentes nem bírta táplálni
És a négy körön egyszerre volt a világítás meg a dugalj?
Céges megrendelőnél nem jó, magánszemélynek szerintem jó a viszonyításos (m2 alapú) számolás.
A LED szalagot én kiállásnak számolnám, helyiség alapterülettől függően egy-kettő lámpahelyet szintén. Ha valaki ezer spot-ot akar, azt valszleg úgy is lámpaszigetbe rakja, annak is egy-kettő kiállás kell, majd a szerelvényezéskor kalkuláljuk azokat az árakat.
Én legalábbis alapozást számolok először, a szerelvényezés a második ütem, akkor megint számolunk, ugyanis van pár dolog, amit úgy csak a gyári szerelő üzemelhet be. Legalábbis én így gondolom.
Volt ma valaki szabad levegőn 😁
És még lenyomtam 240 km 😆 pupákok
Sajnos az van, hogy kis munka az nem valószínűsíthető, hogy tényleg kicsi is lesz, ezért arra a napra már óvatosan tervezek. Anyáméknál is egyszer kapcsolót kellett cserélnem mert nem mindig világított a lámpa, kiderült, hogy nem a kapcsoló, hanem a doboz szélén el volt törve az MM-falkábel, így számosságilag plusz egy óra munkaidő, amúgy meg kb. 6* annyi idő volt. Vagy amikor a tulaj esküdözése után mégiscsak volt a nyomvonalon keresztben egy védőcső, benne a tűzhely kábelével, amit a horonymaró ahogy illik, meg is talált.
És hát ilyenre nehéz elszámolni ezer forintot egy kapcsolócserére. De egy évben ez is elmegy egy-két alkalommal, de csak annyira.
A tisztességesnek én azt gondolom, ahol nagy munkát végeztem és tisztességesen, és azt tisztességesen ki is fizették, ott bele kell, hogy férjen egy-két ilyen ráfizetéses fél nap. idegennél nem, illetve ha kiszámolom és elmondom ELŐRE, mennyi lesz a mulatság ezért-és ezért az okok miatt, és így is elfogadja, akkor oké.
És? kiszállás az darabár. hasonlóval próbálkoztak egyszer nálam is, hogy az minek is, mert szerintük biztosan járok arra amúgy is. Mondtam is, majd amikor a benzinkutas is ad nekem, mert neki százköbméterekben áll a tartályban, akkor majd megyek én is így.
Kolléga kis számolgatás után helyiségek szának megfelelően mondja a munkadíjat.
Családi ház: 3 szoba, előszoba, konyha, tároló, wc, fürdő az nyolc helyiség (PÉLDA!!!!) az 8*100.000,- forint, azaz 800.000,- +fa, plusz anyag.
Kell - nem kell?
túl sokat nem kértek érte, a vezetékek jelentős többségét mi huzigáltuk be, csövezést is csak be lett rajzolva aztán nem a mester csinálta
pl nappaliban led világítás van körben aztán meg van táplálva 3 méterenként hogy egyforma legyen a fényerő, mondtam is neki kb nekem ennyi az összes vezeték a házban mint itt csak a mennyezeten, mert még ezen kívül van 3 lámpa is
A sok nem mindig több. De valoban többet lehet kérni érte 🙂 persze kérdés mi van a házban ls mekkora. Lehet akár indokolt is.
nekünk volt 4+1kör
szobák, konyha, fürdő, melléképület+ padlástér
egyszerűsítés után konyha+ melléképület közösítve van
havernak minimum van 30 kismegszakító, de inkább több
Nem kell mindennek megszakito, istenörizz....meg a dugalj 2.5 vezetéktöl is. Egy áramkör vagy helyiségenként dugalj vagy 4-6db. Külön a nagy vqgy egyedi fogyasztok - tüzhely kazán bojler esetleg klima stb.....
Szoval itt is elöjött a hozzánemértés. Villanyszerelést nem lehet négyzetméterben számolni..amugy meg van.hamar, csak kell hozzá egy évesdijas program. Kb egy ora alatt ki van pontosan számolva. Mimdennek van notmaideje. Vezeték csö méterre eszlözök darabszámra. Aztán meghatátozod az oradijad és dobja is mindenre meg összesenre anyag plusz dijat. Anyag átlagárral minden benne van.
Mondja már meg a szakember, négyzetméterre ugyanazt a dijat számolja egy két konnektor egy kapcsolo egylámpa helységenként házra mint egy tizenkét dugalj plusz tévé plusz inforrmatika plusz riaszto plusz huszonöt szpot plusz 12 m ledszalagra?
Momdom, okj semmit nem jelent számomra.....akár pék is lehet.
Kevesen veszik meg a programot de abbol korrekten lehet számolni. Nagyjábol szemre is megmomdom huszonsok év tapasztalatábol, de abba nem tud belekötni se a tulaj se a biroság. Ott van darabra, mondja meg mitöl drága vagy olcso
Természetesen van 3 fázis de ipari felhasználásra. Pl ismeros akart venni kicsi CNC gépet de az már 3 fázist igényelt és a bekötése sok sok ezer dollárba került volna. Így nem lett belőle semmi.
klíma 1000w mikro meg 1400, én ezért nem húztam a klímának külön vezetéket
bár nekem a klímán egy 1-0-2 kapcsoló van és tud menni a napról is meg a hálózatról is, még akkor is ha az egész ház a napról megy
plusz egy vezeték van a szárítóhoz ami minden esetben a hálózatról megy, ne rángassa az 5kw-os invertert az a 3200w
lassan kellene egy vezetékelési ábrát csinálni arról a káoszról amit létrehoztam 😂
főleg hogy fekete vezetéket tudtam olcsón szerezni aztán minden plusz vezeték fekete 😆
Órabérrel az a baj, hogy a szerencsétlenkedésben érdekeltek szeretik.
Aki pénzt akar keresni az az adott munkáért kér pénzt és sokkal gyorsabban is megcsinálhatja némi rutinnal, mint az órabéres, aztán mehet a következő helyre pénzt keresni.
5000 forint meg nem az utca végéről kiállásért van, hanem mert akármilyen melóra elő kell készülni, el kell menni anyagot venni, aztán te is meg lennél sértődve ha fél napod elbaszásáért és mászkálásért nem akarnának fizetni, főleg hogy te is csak a csatorna partjára vagy hajlandó elmenni 😆 És a kis melókban még így sem lehet megkérni azt ami időt elbaszol vele.
Az szerintem is faszság. Azt tuti a villanyszerelők találták ki hogy az úgy a jó, hogy legyen sok meló 🤣
Van pár fogyasztó amihez kötelező külön.
Bojler, kazán, mosógép, villanytűzhely, klíma. Aztán a dedikált nagyobb fogyasztóknak, is érdemes. Világításnak és aljzatoknak is külön körön kell lennie.
Fi reléből a kazán, és bojlernek, villanyautó töltőnek kell külön, a többinek mehet egyre.
Esetleg a szobákat vagy ház részeket külön szedni, de az amikor minden egyes aljzathoz külön csövet húznak az pazarlás.

Közben meg a Tesla épp most kezdte el azt csinálni, hogy egy vastag drótot húz körbe a kocsiban, és onnan kap minden villanyt, a védelmek meg az egyes eszközökben vannak elektronikusan megoldva, és adatbuszon vezérel mindent.
Így a több kilométer vezetéket megspórolnak. Pont így kéne a házban is. Körbe húzni a 10-es tyúkbelet, aztán a konnektorban lenne a védelmi áramkör, meg a vezérlés. Jóval olcsóbb lenne, és sokkal jobban nyomon követhető a hálózat működése.
Kis munkára egyazerűen nem jönnek ki és ezzel megoldják, nekünk most 3 házat csinált kompletten 3 év alatt egy jó szerelő, elág jó áron csinálta és gyorsan is, na mostanában kisebb bővítéseknél amik fél naposak viszont elszaladt kissé és 100 körül volt mindkettő pedig előre kiépítette a helyüket és csak összekötni kellett és nem rég hívtam pár apróságért és már nem ér rá, majd jön a lányomék házát behúzni akkor ha lesz ideje beugrik. Kis melóra semmihez nem találunk szakembert legfeljebb helyi kókányt aki a melóhelye mellett netről tanulva csinálja papírok nélkül, de ezek is olyan drágák mint állat, 1 wc 4cm-el arrébb helyezéséért aminél az új járólapot is összekarcolt a flexel és "dolgozott" vele kb. másfél órát ebből kávé 25 perc, na ez volt 40000 és két hétig nyúlkáltam benne mert eldugult mire meguntam és visszaalakítottam (azóta jó) amire megsértődött mondván már az anyagot is megvette hozzá és legalább azt fizessem ki. 🤮
ja az lemaradt hogy a faluban helyben pár utca távolságra 5000 kiszállási díjat számolt fel
az ilyen kis szuttyogós melóért jobb az órabér mert 80% szerencsétlenkedés 20% munka
a második az ilyen 22 ezer, pár hónapja kicsivel több volt az ára az első szerintem csak a fej része pumpa nélkül
egy bontott sarun teszteltem, van erő benne nem kevés, összenyomja úgy a réz vezetéket hogy meg sem látszik hogy kör alakú vezetékszálakból áll
én megcsináltam a házunk vezetékelését, haverét is 20 évvel ezelőtt
múlt évben egy másik haverét és csak lestem mennyi méter vezetéket húztunk ki, minden konnektor lámpa stb külön vezeték külön biztosíték vagy 5 fi relé....akkora a lakáselosztó mint egy szekrény
nálunk az elmúlt 20 évben egyszer sem verte le semmi sem a kismegszakítót, szóval nem látom értelmét ennek a minden fogyasztóhoz külön biztosíték
Valószínűleg ugyan az, de át ne verjen az a 8500forintos ár. 30 rugó a szállítási költség 😆
Úgy meg már annyira nincs is különbség a magyar bolti ár és a kínai közt. Inkább venném a magyar boltban, mert egyrészt ezért délután el tudok ugorni, másrészt ha gond van, akkor pofán tudom verni az eladót.
Pedig fában utaznak ahogy hallottam igaz most pár tagjukat megfogták ezzel. 😁
Alapvetően nem órabérbe számolnak. Komplett háznál kiszámol az ember egy átlagos kiépítést excelben és ennek minden költéségét és hasznát osztja vissza négyzetméterre. Így négyzetméterre gyorsan lehet árajánlatot adni, túl nagy eltérés úgy sincs a végén a részletes és négyzetméteres ár esetén. Ha valami extra igény van azt hozzácsapják. Azt mondja haver, hogy egyszer adott részletes ajánlatot, 2 napig számolgatta, meg tervezte. Aztán megköszönték az ajánlatot és hívtak egy másik szerelőt aki a kész ajánlat alapján olcsóbban megcsinálta 🤣 Szóval azt mondja hogy lófasz a seggükbe, négyzet méterre megy. Akinek terv kell annak meg sok pénzért csinálja. Amúgy azt a tervezőnek kéne adnia, nem a villanyszerelő dolga.
Kicseszett sok meló van ebben, csak ugyan nem látványos, ezért az emberek húzzák a szájukat, de amikor a festő jön annak simán perkálnak mert az sokkal jobban látszik mit csinált, és közben fele annyit sem dolgozott, és ész meg felelősség sem sem nagyon kell hozzá.
melós órabér mennyi? pl átlag bolti eladó