Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az hogy TÉNYLEG nem lenne gáz (vagy villany) azt lehet mondani, bármilyen hatalom riogathat ezzel (is) de a valóságban szerintem nem merné megcsinálni senki. (sokkal komolyabb pénzek mozognak itt annál, minthogy ezt bárki felvállalná csak úgy a "szent célokért")
Egyébként ha tényleg nem lenne villany, akkor nem lapostévékkel, hanem a régi ösztönük szerint tyúkokkal a zsákjukban futkosnának.
Eddig nem az volt a baj, hogy minden ingyenélő, nyerészkedni vágyó, jól járni akaró napelemmel szórta tele még a szomszéd udvarát is? 😁
Egyébként nem csak gázmotoros erőművek termelnek az országban, mellesleg áram az jöhet külföldről is. (ha még szóba áll valaki az Elnökünkkel és ad)
evvel szerintem csak egy hiba van
ha nem lesz gáz akkor semmi sem lesz, se villany se semmi, csak lapostévével a hónuk alatt futkósós etnikum
Sanyi, erre azt tudom mondani hogy igazad van. De mérlegeljük azt a gépet. Minden egyes kuglit fel kell emelj a földről, ez nem kis munka. Erre mondtam hogy a függőleges, alacsony hasító a fasza, a többi nem nagy segítség pláne ha olyan fát kell hasogatni amihez jóformán a fejszét sem kell meglendíteni.
Fel van kuglizva, hosszú fejszével felállítom a kuglit, kettéütöm és kész. Természetesen amikor helyre kell rakni akkor fel kell emelni de nem mindegy hogy darabonként egykézzel dobálom a talicskába vagy kuglikat kell egyesével felemelni.
Nos a hozzám hasonlóan előrelátók biztosan nem, ugyanis felőlem Vlagyimír nyugodtan закрыта állásba fordíthatja a gázcsapot.
Ha ezt meggondolatlanul megtenné, akkor a Szükségüzem kapcsolót kattintanám ON állásba, és innentől (már régen gondolva olyan esetekre, mint pl. a december 24-én bedöglő gázkazán) gáz helyett az elektronok melegítenék a vizet a radiátorokban. Vész-vészhelyzet esetén pedig kénytelen lennék a klíma távirányító után nyúlni és aktiválni az ON gombot. (a konyhában szintén nem okozna pánikot Vlagyimír, mert a tűzhely is elektromos, valamint villanybojler gondoskodik a melegvízről)
Nekem az az elgondolásom, hogy azért adják még qrvadrágán a gázt, mert nincs(kezeit széttáró) A gáz ára már rég a háború előtti szinten van otthonra még is 750 ért adnák a céghez meg 1700 ft körül(kezeit széttáró) Aztán az ukri felől nem jön most talán a török felől jöhet még valami(gondolkodós) Na az is olyan mint ha vékony jégen táncolnánk(kezeit széttáró) Én arra készültem fel, a vegyessel ha majd a gulyás geri egy csütörtöki kormányinfón szomorú arccal bejelenti, hogy nincs gáz mi akkor se fagyjunk meg(kezeit széttáró)
nekem a 3500 m3 kell faragnom szóval van még mit 😅
ezt egész jól gondolod(kezeit széttáró)
de hát a háztartási hasítók egy nagy szarok ezt itt egy szakértő már megmondta(kezeit széttáró)
kizárólag a targoncaszerelés után(gondolkodós)
mégis felső matematikával dobálózol a témában meg nobeldíj fizikával 😅
ezek az élmények minden bizonnyal kimaradnak az életemből 😅
azért a "hosszú nyelű baltának" legalább tudhatnád a nevét ha te ilyen generációs favágó vagy 😅
hasogatni én hasogattam(kezeit széttáró) tény és való ahogy fogalmaztál azzal a "jó nagy szar" hasítógéppel ami semmire sem jó 😅 Az egész rakásban volt vagy 8-10 db olyan rönk ami nem fért be a gép alá aztán a szomszéd a nagy szerencsémre épen időben arra járt és megmutatta, hogy kell hatékonyan kettévenni a fejszével amiről a te nagy rutinoddal még csak nem is hallottál.(fejét fogó) Nem fizettem érte még csak a fáért sem fizetek mert terem a "kertbe" és elég nagy a kert 😅 És kuglizgatni sem kuglizgatok azt is megcsinálják olyan méretre amilyenre kérem és örülnek, hogy megcsinálhatják nekem(kezeit széttáró) De te vagy a legnagyobb szakértő a témában aki méteres kuglikat hasít fejszével, hogy le ne boruljon a rakás 😂 Én nem nem hasogatok fejszével azt meghagyom neked én vettem erre egy nagy szar gépet 😆
Pánikoltak is fél éve a hozzád hasonlók hogy nem lesz fűtés a télen.
nekem ugyanez van a konvektorral ősszel felkapcsoltam tavasszal le
vagyis ez volt eddig
a 184m3 átlagom kicsit több volt mint amit a rezsicsökkentésbe belefért volna aztán lett egy légkondi ősszel egy hónapot avval fűtötttünk amikor még nem volt nagyon hideg, télen meg amit ad a nap avval fűtök pluszban, ha süt a nap mostanában 10-12kwh elfüstöl a lágkondi a konvektorok meg nem is kapcsolnak be egés nap
pár hete megnéztem még 800m3 van a rezsicsökkentett gázból, ami szerintem nem fog elfogyni
Én ennél tovább léptem.
Szeptember végén ON állásba kattintom a szobatermosztát kapcsolóját (a potméter marad 22°C-on, nem szoktuk tekergetni) majd március végén OFF állásba vissza. (a kezdő és a végző kattintás természetesen időjárásfüggő)
Persze ebben az esetben a jómunkásember sörrevaló nélkül marad, viszont a gázmű gazdagszik belőlem.
Mindig is csodáltam ezt a sok markos férfiembert, akik saját maguk szerzik be és vágják fel-tüzelik el a fát/hordják a szenet, majd ki a hamut, gondoskodva családnak az otthon melegéről. (mikor szétrohadt a régi vegyes tüzelésű kazán és kivittem a MÉH-be vagy 20 éve, nekem eszembe sem jutott, hogy kéne helyette másik....ujjával nemet mutató)
Én meg azt, ha az én munkám többet ér (jobban eladható), akkor megfizetem inkább a jómunkásembert. Ez a hobbira (kert) pl. nem vonatkozik.
Reggel még -2 volt bazdmeg ilyenkor még csak az idióták meg a donor jelöltek mennek motorozni... hiába süt a nap az aszfalt hideg. Bár dél körül már a kávézóig el lehet gurulni 😃
Erről az egész vitáról csak az jut az eszembe, hogy egyvalamit nagyon megtanultam életem során és igyekszem ehhez tartani magam, ha valamit el lehet végezni géppel azt a büdös életben se csinálom kézzel, ha nincs hozzá gépem akkor kerítek valahonnan. 🤫
Ha beleállok edzéskép fejszézek 😋
Ha hatékonyan haladni akarok gyorsan, hasító gépezek már akinek van 😆
Ezt hogy lehet tovább fingatni és politikát csinálni belőle ...................
Magyarul a szerszám kinek mi áll rendelkezésre , tudás szint úgy , idő ............... ebből kifolyólag ki így ki úgy csinálja
Persze pénz az mindet visz hisz lehet venni ultra szuper gépet vagy baltás embert .
Most hogy szakszerűen ki meri tetem ez a témát , remélem nem áll be egy kétnapos csend 😂 😂 😂
Bocsánat nem akartam elbaszni a toppikót 😂 😂 😂
Magas a hőmérséklet menjünk motorozni a picsába 😉 vagyis én biztos
Ha valakit érdekel amugy holnap Old Motors Veteránvásár - Dunaharaszti (piacon) oda is ki mocizok tuti 😊
Nem is írtam ilyet
Nem,hat évesen raktam az összehasogatott fát és lapátoltam a szenet.
Fel kell hozzá nőni, az biztos 😁 de van aki már hat évesen tudta 😅