Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az most még nagy üzlet. Állítólag ez évben valamikor megszűnik a lakossági hulladék átvétel. Na akkor lesz itt nagy fosztogatás. Most még a "szerzett" fémeket leadják, azon vásárolgatnak ennivalót. Ha ezt a kaput bezárják, utána jöhet a zsákos csirkefarhát 🤣
belegondolok hogy gyerekkoromban alig kellett villany, volt a hűtő ami mindig ment, heti 1x délelőtt a mosáshoz, néha hajszárító, tv pár órára, esetleg lemezjátszó, diavetítő.
plusz a bojler mert az nekünk villanyos volt mindig is
ha nem volt akkor volt gyertya, kb minden szobában volt gyertyatartó meg gyufa annyi áramszünet volt
most meg ha nincs áram 3 órára akkor az embernek minden baja van már, már kaját melegíteni se tud
Itt még többnyire katalizátorokkal, meg felnikkel, de eljön annak is az ideje.
Azzal már most is szaladgálnak 🤣
Szerintem kizárt (mivel már nagyjából kb. le van játszva a meccs) de rám azt szokták mondani hogy túl optimista vagyok.
De nem toronyházban, gondolom...
Igen. Elég nagy a realitása most hogy megy ez a baszakodás. Nem teljesen nem lesz csak épp.amikor kéne mert megszoktuk hogy mindig van. Gyerekként megszoktuk hogy egy héten párszor elmegy az áram, mindig volt gyertya készenlétben. Gáz nem is volt. Tűz mindig tudott égni, ugyhogy a hideg nem okozott gondot. Ma ez már elképzelhetetlen.
Ja és a villany is leginkább a fényhez kellett, tévé adás amugy is csak délutántól volt késő estig, hétfőn.meg az se....
lesz csak sokkal kevesebb és emiatt sokkal drágább lesz
magyar cégek most is a határon billegnek a 200 körüli villanyár miatt ha több lesz ettől akkor sorban állnak meg
szóval nem az a lényeg hogy a lakossági sok lesz mert 12 fokban se fagy meg senki, kicsit büdösebbek leszünk de meg lehet szokni hiszen 10-12 fokban 5 fokos vízben egészen keveset fürdünk majd
ott lesz a baj hogy meló nélkül a zsíros kenyér is megfizethetetlen lesz, és ha éhezik a nép akkor nagy lesz a baj
Konkretan felrobbantjak a deli aramlatot,es annyi az urannak is.
Lesz,de nem neked,csak az uraknak. 😆
Én meg tisztára abban a hitben voltam hogy minden csak pénzkérdése és az elvek már nem is számítanak. És ha energia KELL, akkor lesz.
(tényleg el tudja képzelni valaki, hogy TÉNYLEG nem lesz gáz vagy villany?)
Igen, de én csak azt írtam, hogy akinek az van - még -annak egy ideig még lesz fűtése.
Hat,spec az aram nem elnoki szimpatia kerdese,amikor van es nem tudjak felhasznalni akkor el kene sutni valaknek.
Egyseges europai rendszer ertelme ez lenne.
Az eszetlen napelemwende miatt ez is borul.
Egyre kevesebb a gravitációs rendszer. Aki korszerűsit átalakitja azt is.
Persze, a kolléga azt elfelejtette, hogy AKKOR én megmondtam, ha nem lesz gáz, villany sem, mert mindenki előveszi a sparheltot meg az olajradiátort, és indulhat is az utca végére nézni a tűzijátékot (trafó).
A gravitációs fűtési rendszerrel rendelkezőknek talán nem ilyen vészes.
...tudnád ezt mutatni? Pláne erről a fórumról?
Az a baj a lakosság nagyrésze ebben ringatja.magát. de ez nem teljesen igy van. A lakosság egyrészt arányaiban ugyan nem kevés gázt használ, de ha nincs akkor az ipar nagyrésze is megáll. Se kenyér se villany.....ugyanis a kiegyenlitő gyorsinditásu erőművek szinte mind gázüzeműek. Az.meg elég hiú ábránd hogy majd más ad gázt meg energiát.....különösen hogy ott se sok van ahonnan várnák.
Szóval ezt igazán csak akkor tapasztalnák meg sokan ha beütne a krach akkor meg már hiába sápitoznának hogy hát nem igy tudták....
Nekem is gázfűtésem van. Én is kattintok, tavasszal meg megint. A költségem sem több, mint havi átalányban 10 ezer. Most még kevesebbért cigánykodjak a lopott fával?
Más: Ezt faszbúkon hirdetik (nem is értem, hogy ezt mé nem tiltják le)
https://www.okinpro.online/pro...
Elhiszi ezt valaki?
Jöhet, de pontosan honnan is? Az eu elég szarul áll áramügyileg mióta a zöldek megkergültek és atom erőművet nem épitenek hanem inkább zárnak. Sajnos a villany.most elég érzékeny terület, ezért is lett visszaállitva a 750kV, csak hát az meg pont ukrajnából jön......a napelem hátrányai beépitett teljesitménye százalékos aránya meg ismert......
A németek se akartak gázt venni, mert csúnya oroszok agresszorok - de aztán gondolkodóba estek, hogy a gázuk 3/4-e onnan jön, és nem tudták, mitévők legyenek... de szerencsére jóbarátaik, az usákok megoldották a gondjukat, mert felrobbantották a gázvezetéket 😄
Megszűnt ezzel a beszerzési dilemma, gáz ugyan nem volt, de a jó usákok ismét segítő jobbot nyújtottak: a szükséges gáz 10edét küldik hajóval, a réginek 3x árán. Mondom, bajban ismerxik meg a jóbarát! 🤣
Megmondták már tavaly, hogy 23 végére önt el a szar, mert ezt a telet kihúzta mindenki a betároltból - meg egyébként lófax tél volt, ez mázli. Ha lett volna 2 hónapon keresztül -10-15, akkor mentek volna az emberek az uccára a kiegyenesített kaszákkal (meg a fejszékkel 😄)
Bakker, ez általános iskolás anyag 😃 de úgy látom, itt még ez is magas 😅
...különben sose voltam favágó, csak nem volt más, aki megcsinálja. Most lenne más, de most meg nem kell - hát így jártam 😅
Ezeken kívül van még a szekerce, azt tudjátok, milyen?
gáz ruszkiktól jön, szén ruszkiktól jön, kőolaj ruszkiktól jön, urán a ruszkiktól jön
szerintetek miért szopkodja az o1g a putler puha pöcsét?
ha nincs gáz nincs semmi, mert ugye nem gondolja senki sem hogy ahová megy a gáz/olaj(kikötők) majd akkor is ad nekünk(meg másoknak) amikor nekik se jut elég
ez a kurva nagy demokrácia liberalizmus meg a többi faszság egész addig tart amíg nem szar nekik.....