Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem a napelem miatt, hanem mert drágul az élet és a sok balfasz nekiáll kendácsolni. Van itt pár ember, aki más motorját javítja, ők tudnának mesélni az ekecsről, na, az ilyen "színt a színnel összekötöm" szakember kivégzi a környezetét. Majd amikor a mókamesterek drágállják a bojler vízkőtelenítését, ott hogyan fognak hullani az userek.
Nálunk 2kisgyerek van. Meg sem kockáztatjuk hogy boruljon. A 80-100cm átmérőt elég nehéz kuglizni. Elvágom méterbe, ékkel kb 10ütésből fel van negyedelve, nyolcadolva. Sokkal kezelhetőbb méret. Két sorban megy a földre, azokra keresztben egy sor alulra, és kalodába két oszlop. A köze és a többi kazánméretben. Így áll 2-3évet mire elhasználjuk, minél kevesebb érjen a földhöz, véletlen se gombásodjon vagy ázzon fel.
Na ennyi igazából.
Hát téged is hagylak… te is olyan okos vagy mint a Pipi.
Pont ott tartunk mint a motorozásnál, abban is ilyen ügyes voltál 🙂
Apám imádta a favágást......Ő mindig konyhakészre szabta és tárazta be télire. Embermagas farakásokat épitett, gyerekként ugráltunk a tetejére mászva de sose borult ki egy hasáb se. Meg van annak is a tudománya. Nyilván a méteresekkel kevesebbet kell ilyen téren bajlodni mert könnyebben megáll a helyén
Hacsak ugy nem 🙂
A nulla amper nem azt jelenti nincs feszültség....
szerintem most lesz áramütés rendesen ahogy ez a napelemes mizéria fokozódik
tegnap engem is ért egy kis feszültség, este 6 óra, elérkezettnek láttamaz időt arra hogy beiktassak egy plusz biztosítékot a napelemekhez, vágom el a vezetéket aztán bizsereg, nap nem is éri, fűtés akkuról ment direkt megnéztem
aztán hiába 0 amper jött a napelemtől még majd 200volt feszültség volt a rendszerben, aztán bizsergett mint a hegesztőkábel esőben, gyorsan meg lehetett szokni csak fura volt eleinte 😁
azért kell 3x32 hogy legyen, ki tudja mire kellhet
mint a nőknél a 22es puska, fele is elég lenne csak hát ugye a több mindig jobb 😂
Dehogy,a szélét csak rakod mint egy hülye gyerek,néha ha szükséges igazítasz rajta,aztán kész.Vsn olyan is hogy csigaházba rakod.bentről elindulsz aztán körkörösen haladsz kifelé mint egy csigaház,aztán azt akkora körbe rakod amekkora helyed van,vagy fád.
hát ez a faiglu elég érdekes. Mutatós az biztos de ez elég munkaigényesnek tűnik vagy a fax tudja mert a közepét meg csak be kell hajigálni(gondolkodós)
Levike te fejszézzél az való neked ahhoz van meg a megfelelő képzettséged ezt írtam. 😅
Bár őszintén szólva szerintem ahhoz is sík hülye vagy de legalább lelkes és ezt értékelem 😂
Helyes
Hát... nem csalódtam.
Itt van pl ez,ő konkrétan egy volt kollégám. Mi,gy is szoktuk.
http://youtu.be/HNSLGCZTnVE
Mondjuk te is megnézhetnél pár videot hogy kell felpakolni a konyhakész fát rakásba,nem olyan bonyolult az sem.Mert hogy nektek nem sikerül és ezért méterbe hagyjátok.........
Végig sem olvasom, teljesen fogalmatlan vagy. Miért kellene a mèteres rönköt talpra állítani? Fekszik a földön és kész.
Nézz már meg pár videót, nem olyan bonyolult dolog ez.
balfasz te vagy muti már, hogy méteres rönköt 100 cm átmérőben, hogy állítasz te talpra a fejszével a hasításhoz. 😂 Ahhoz is hülyék vagytok, hogy kazánméretre vágjátok egyből. Ahhoz is balfaszok vagytok, hogy a kazánméretet felrakásozzátok, hogy ne omoljon össze. Nincs az átlagtól nagyobb kazánotok ezek szerint (gondolkodós) egy átlag kazánba belefér a 40-50 cm hossz mint ahogy nekem is(kezeit széttáró) Azért elsősorban te kezted szarozni a hasítómat. 7 tonnás háztartási hasítóm van 47 cm hosszú 25 cm átmérő fér bele. Ipari hasítót vegyen az akinek ez a foglalkozása. Én arra vettem amire nekem kell. Nekem 100 mázsa bedolgozása 2 nap egyedül, nektek 5 őtöknek is egy hét de te hasogass nyugodtan fejszével nem mondtam,hogy vegyél ilyen hasítót (ujjával nemet mutató) Te pont annyiszor emeled meg a rönköt mint én. Nekem 8-10 kg-os egy száraz akác rönk egész nap fáradság nélkül lehet kezelni a hasítóból meg egyenesen a talicskába esnek a darabok amit te még a fáradságos hasogatás után egyenként teszel bele. Nem verem a mellem az akácerdőre. Nálunk alföldön nincs más lehetőség. 2 fajta fa ami elviseli a sivatagi homokot az akác és a nyár. Aztán itt sem mind1, mi hova van téve mert ahol, jól érzi magát az akác az nem biztos, hogy a nyárnak jó és fordítva. Ezzel eléggé behatárolódik az erdőfelújítás köre. Úgy, hogy mindenhová az van téve aminek a legjobb helye van. A gazdasági részét meg mind más befolyásolja. Az utóbbi időbe nem volt nagy keresetje az akácnak, most meg közelharc megy érte. Ezeket a folyamatokat nem én szabályzom. Hol ez jó, hol az jó. A legjobb még is az volna ha az összes akác és hazai nyár helyett tudnék tenni nemes nyárat mert az ipari fa még mindig kellett azt nem zavarta se kovid se háború(kezeit széttáró) Aztán 25 évre megfordul míg az akác meg a hazainyár 35-40 évre. De ha beteszek nemeset ahol nem érzi jól magát az 10 év múlva is még csak venyige méret lesz nem leszek vele előrébb de ezt tulajdon képen meg sem engedik mert államilag szabályozzák(kezeit széttáró)
Igen, ez az olvasat is megvan. A 60 HZ-re viszont úgy tudom simán csak a monopólium miatt álltak rá, Edison és a Westinghouse nem akarta, hogy európai gyártmányok konkurenciát jelentsenek nekik. A korai generátorok zömét amúgy is a Westinghouse gyártotta, azt csinált, amit akart. Más kérdés, hogy magyarázták ez minden hülyeséggel, pl. hogy a 60 hertz-re kőolcsó órát építeni meg hogy kevésbé zavarja a szemet a magasabb frekvenciával hajtott lámpa.
De ennyi idő távlatából... :D
Asszem hét évig dolgoztam annak idején a helyi áramszolgáltatónál, nem nagyon rémlik, hogy sok halálos baleset lett volna áramilag. Mostanában az internet korában minden szart megírnak a faszkalap firkászok, szerintem - nem néztem utána - most is pár darab ilyen eset lehet évente.
Pedig inkább az érintésvédelem oltárán áldoztak. Elég kevés a sulyos háztartási elektromos baleset arrafelé. A 60 Hz-et is részben ezzel magyarázzák, de az nem jelentös eltérés a legrosszabb 50-hez képest.
Olyasmi rémlik, hogy a villamosítás kezdeti szakaszában a világítótestek sokkal érzékenyebbek voltak a feszültségre, a szénszálas izzók élettartama miatt maradtak ezen a 110-120 voltos szinten. Aztán mire megfizethető lett a tartósabb és kevésbé érzékeny technológia már ott volt egy egész infrastruktúra, amit nem érte volna meg szétcseszni, úgyhogy inkább sokat trafóznak.
Teljesen balfasz vagy ehhez. Még mindig nem tudod felfogni hogy nem kell megemelni a kuglit. A fejszével talpára tudod állítani.
De emelgesd csak az összes kuglit, mi már rég túl vagyunk ezen, tanultunk belőle hogy egy szar az a hasítógép, plàne közel 200ezerért át is basztak vele. Az a gép arra jó hogy az a pár kugli ami nem akar 2-3 ütésre elhasadni, elhasítod vele. Ennyire, semmi másra.
Nekünk rendes kazánunk van, nem ágfát használunk gyufaméretre kuglizva hanem 45-50cm hosszú hasogatott fát. Eleve abba a játék hasítóba nem tudod berakni.
Arra is kíváncsi lennèk hogy a 80cm átmérő 50-re vágott rönköt hogyan emeled fel ehhez a játék hasítógoz, te aki olyan jó fizikumban van hogy a fejszét nem bírod a fejed fölè emelni.

Az is érdekes, nem olyan rég még okoskodtál nekem is hogy mekkora hülyeség volt akàcot ültetni mert a nyárfa sokkal több pénzt hozott volna, most meg vered a melled az akácerdődre.

Na tehát ha túllendültél azon, hogy az ágfádat hasítod géppel akkor lesz miről beszélni.
...és pazarolják ezáltal a rezet.
Így valahogyan.