Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát, bármelyik mutatja, hogy manapság egy átlag családi ház villanyszerelése kb. mennyi.
Ám úgy is lehet nézni, hogy manapság 700-800 ezer egy m2 kulcsrakész ÚJ családi ház, és ebben a terület ára, a kerítés meg a kert nincs is benne, a 70-80 millióhoz képest az a 1,5-2 millió korrektnek tűnik.
Persze én is a szívemhez kapnék.
Ennek ellenére égették már szét 10 amper körüli értékkel is......több esetben. Szoval a szakember néha jo néha nem
wagó 32 amperig jó. Nagy találmány. ma már van egy csomó egyszerű dolog ami 40 éve nem volt. nem kell a csokit csavarozgatni. A vízvezeték szerelőknek meg már játék az egész meló. régen vitték az állványt a hajlítót meg menetmetsző készletet hol van ez már? Egy pressgép azt minden van(kezeit széttáró)
Itt melyiket?
Egyébként igazad van. Pont ezért korrekt a normadijas elszámolás. Mindennek ára van, és az meghatározhato egzaktul.
Pedig nem bonyolult, kék a minusz piros a plusz...ennyi a villanyszerelés
köszönöm ennyiért nem. Ezt megcsinálom ingyen magamnak amihez soha nem nyúlok az a biztosítékdoboz. Összekötök mindent meg kihúzom az elosztó modulig aztán van egy villanyszerő cimbim az annyit csinál, hogy azt befejezi. Nem lenne nagy kaland mert a nullák mennek egy helyre a sorolóval mint a föld a kismegszakítók meg fázis szakítanak de ezt az egyet soha nem mertem magam megcsinálni(kezeit széttáró)
Én azért számolom külön, vagyis számoltam, amíg még többet melóztam ilyen munkákat, mert ez tulajdonképpen a "rész" számla. Amúgy alap esetben egy hagyományos kádár-kocka szerelvényezése (egy kapcsoló 4-5 dugalj, egy mennyezeti lámpa / helyiség) kb. egy nap, ezzel szoktam pluszban kalkulálni, ha mégis előre kellett valamit mondanom.
Tudom......... és ez a gond.......nem.korrekt
Nagy szakember vagy.....ilyenekböl van sok
Az anod nem akadályozza meg a vizkövesedést....az a kilyukadást hivatott megelözni......elektrokorrozio.....a. a gyengébb fém fogy....
nálunk a villanyszerelők nem használnak díjkiszámoló programot(fetrengős)
Nálunk a hasukat használják(kezeit széttáró) Ráütnek azt mondanak valamit általában nagyot 😅
Soká......itthon az a fele lenne.
Aztakurva 😃
Nem, mert nincs fészbukom......
az nem baj, hogy az fekete hanem az a baj, hogy a védőföld is meg a nulla is fekete 😅
De. Tüzhely, sütö......többi nem.
Nem eheti.....valami.szar.....
Én egybe mindent. Nincs kiállás. Elsö véséstöl a lámpafelkapcsolásig. Ha ettöl eltér vagy bizonytalan a szerelvlnyezés akkor az elöszerelés feláras.
mert nem is kell. A nagyfogyasztóknak teszek külön biztit. fűrdőszoba, konyha azt csókolom. Fürdőszobába a mosógépnek van 1 külön és a fürdőszobaszekrényhez megy egy külön a hajszárító miatt a konyhaszekrényhez teszek 3 konektort + a hűtőnek ez 2 biztiről megy és ezek 2,5-es kábelek. A többi meg kb. amik a szobákba mennek mind1. Ill. ahol van klíma az is 2,5-ös külön biztivel. Egy lakásban a 12 modulos elosztódoboz bőven elég szokott lenni(meghajlós)
már a neve sem túl jó cseng milyen bőrszínű?
Az anod korrozio ellen ved. Ha a zomanc megserulne.
na na ne degradáljuk a festőket(ujjával nemet mutató)
azt ingyen vetted.(gondolkodós) Vettem egy lengőkonektort a végére meg egy dugvillát ez volt 3000 a 25 méter 3*2,5 el együtt fizettem 16 ezeret(szemeit körbeforgató)