Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A mérlegnek két sepenyője van, ti csak a negatív oldalát súlyoztátok, pedig nem az én fiam az egyetlen aki boldogul kint! Súlyos és bántó szavak voltak, ezért emeltem szót, de engem nem érdekel a továbbiakban, mert mindent félre lehet magyarázni, aki rosszindulatú az meg félre is magyarázza, pedig csak saját magát betegiti vele!
Most nem azért,de szerinted ő mi ha nem migráns?
https://lexiq.hu/migrans
De pont ez a lényeg,ne a hat éve kint dolgozó gyerekedet hozd pl-nek.Persze ő kimegy örül hogy bemegy a boltba és megvesz amit akar stb.Ez egy görbe tükör,mert közben albérletben él és mivel így vásárol a boltban így 20 év múlva is abban fog élni. Több jut a mindennapokra,csak az a baj hogy ezek a fogyó cikkek,így hosszútávon ebből semmi nem marad.
Az, hogy te mit gondolsz arról, aminek az útját nem te jártad be, még nem biztos, hogy a valóságot tükrözi, még akkor sem ha szépen le tudod vezetni.
Engem a fűnyíró elv zavar, de főleg a jelzők, amivel az elszármazott emberek halmazát minősíted egy nyilvános felületen! Az első két év "droid" munka volt, ha neked ez jobban tetszik, majd jött egy nyelvvizsga, sőt most is tanul, de már tud válogatni a munkák között és ezt szépen kamatoztatja. Lehet játszani a szavakkal, hogy mit jelent szerencsét próbálni, de aki önállóan megállja a helyét egy másik országban azt én a fiamtól függetlenül is mindig tiszteletben tartottam. Persze hogy hazajön, legalábbis bízok benne, de akkor már úgy hogy kintről elindítja a vállalkozását, de ahhoz meg még évek kellenek, de nem "nyomorult migráns"-ként tengeti az életét most sem!
Csak ott Svájcban és Ausztria nyugati végén is sok fiatalt ismerek, hidd el, hogy életszinvonalban is óriási különbségek vannak!
Nekem éles a kontúr, mert a kisebbik fiam itthon szeretne tisztességesen megélni és rajta keresztül látom milyen nehéz egy itthoni fiatalnak a kezdés, pedig jó szakmája van és jól is csinálja, ennek köszönheti, hogy a kezdő lépésen már túl van.
A nagyobbiknak se volt egyszerű kint, de most ha kell egy profi gép bemegy és megveszi, az autója is olyan amiről itthon csak álmodott, de a fő az, hogy a munkájába is megleli az örömét, mert olyan területen dolgozik amibe sportolóként is belelát, vagyis munka mellett hobbiként tekint a másodlagos melójára. Akkor érted meg ezt, ha felnőttkorúak lesznek a gyerekeid és majd ugyanúgy szót emelsz a rosszindulatú sztereotípiák miatt!
Persze nálunk is drágák az albik, az ilyen Pipi féle kulákok miatt 😅 de azért megfizethető. Ahol meg magas a díj, abban a régióban a kereset is magasabb...
Amúgy a fiatalok is érdekesek... sokan nem is tepernek házért, mert az annyi lé, és az igényeik meg qrva magasak ám... ezért inkább bérelnek Pesten 300-ért csili-vili lakást, a kettőjük havi 1,5-2 millájából fussa. Így hopp megvan a highlife azonnal 😁
a lakás előnye az hogy ha éppen nincs pénzed akkor sem az utcán laksz, hátránya hogy nem leszel mobil
sajnos mostanában a mobilitás nagyon szükségszerű
meg aztán a mostani albérlet árakkal ki hosszútávon bérel az idióta vagy hihetetlen jól keres. kifizetsz 50 év alatt legalább 2 lakás árát és úgy halsz meg hogy semmit nem hagysz hátra, mert a nyugger életed alatt mindent is felélsz még akkor is ha szerencsés vagy és tudsz félretenni egy csomó pénzt
persze ne vegyen lakást egy huszonéves mert kb azt sem tudja merre fog melózni 3 év múlva de 40 felé már van elképzelés a jövőről és egy biztos alap amit egy lakás ad elég sokat számít
amúgy ez a libsi/szoci irányzat sugallja folyamatosan hogy ne legyen lakásod, ne legyen kocsid, ne legyen semmid élj fel mindent hiszen akkor remekül irányítható leszel
A maiak már nem akarnak feltétlen lakást venni, ez a mi korosztályunk becsípődése... a hanyatló nyugaton is a legtöbben bérelnek, egy életen keresztül. Persze csak a droidok, vendégmunkások. A szakembereknek ott is könnyebb.
Nyugi, akkor nemsoká hazajön! 😁
Mindig kétféleképp gondoltam azokra, akik kimentek. Aki szaktudással, versenyképes tudással, nyelvismerettel, azt támogatom. Aki viszont elmegy trógernek, mert pizza kihordásból annyit kap átszámítva, mint itthon egy jó szakmunkás, na azokat nem tartottam sokra - aki itt nem vitte semmire, mert hülye vagy lusta volt, az kint se fogja 😁
Hirtelen van vagy 8-10 ismerősöm, aki droidnak ment ki, és haza is jött 5-10 éven belül, kb. ugyanannyival, mint amivel kiment. 3-at tudok, aki kint is maradt: egy kamionsofőr, egy raktárkezelő, meg egy magasan képzett informatikus - ezek mind relatíve jól elvannak, szakmájukban.
ui: "szerencsét próbáló fiatalok" - azok a népmesében vannak! 😄A való életben tanulni kell, dolgozni, nem a szerencsét próbálni 😅
én ezt levezettem már hogy kb minden fiatal össze tudna szedni egy lakás árát 30 éves koráig
persze a mostani elszabadult lakásárakkal kicsit necces lenne szóval a 30 lehet kicsit tovább tartana
persze nem bölcsész diploma megszerzése meg hozzá hasonló másod és harmad diplomák megszerzésekor
Nincs itt burok,ezek a tények.20 éve güriznek hogy vehessenek egy lakást.Most megvették.Ellenben itthon,vesznek egy lakást hitelre és 20 év múlva ki van fizetve.Nem azt mondom hogy aztán itthon minden fasza,de tény hogy semmivel nem tartanak előrébb mintha itthon lennének.Ugye ott van a nagy hátulütője a dolognak hogy míg gyűjtögettek sajátra addig albérletet is kellett fizetni.
Ezt is burokból látod!
Kicsit erős így minősíteni a kint szerencsét próbáló fiatalokat!
Érzékenyen ez a téma, mert személyesen is érintett vagyok, nekem a fiam ment ki 6 éve és bár nagyon rossz hogy ritkán látom, de mégis be kell látnom, hogy jó döntést hozott.
pl dadusként nagyon jól elvolt csak ott meg basztatta a vezetőség azért mert szerintük túl sokat foglalkozott a gyerekekkel
ott egész más a nevelési módszer
plusz a szülők se egyszerűek
ilyen helyre születni kell, aztán fiatalon lenullázzák az agyukat a sok mocsadék tudatmódosítóval aztán elviselnek mindent is 😂
Ismerősék most vettek lakást 20 év kintlét után írországba.Verik a mellüket hogy ezt itthon nem tudták volna.Mondom te hülye,itthon ugyanúgy lenne 20 év után saját lakásod mert addigra le ment volna a hitel.Szóval semmivel nem tudnak többet felmutatni 20év után.Van egy lakás meg egy autó.
A szuleim nem lesz fiatalabbak. Amit el akartam kint erni, nagyjabol elertem.
...meg voltak, amiket nem. Aztán mégis visszajöttél, ide a "szarba"
Mas a kozeg, valakinek mar ezert megeri. Gusztus dolga. Voltak dolgok, amiket en is szerettem.
Hány ilyet hallottam... az összes nyomorult migráns hazajön a végén, persze csak azok, akik puszta seggel mentek ki droidnak. Nem baj, legalább megkóstolhatták a kolbász-kerítést 😃
Akkor azok is jól tolják, 100-at keresnek, de 40-et költenek az ottlakásra. Tuti buli 😃 bejött nekik az élet 😃
Utobbit keszseggel elhiszem, en boltban dolgoztam, nem egyszeru nepek es a pizsiben bevasarlas csak a hab a tortan.

Mi egy kozepes varosban laktunk (200e fo), ketten kerestunk havi negy rugo korul, 450-550 font plusz rezsi (+180) volt a nem kozoskodos alberlet, de ugyanezt Londonban erosen beszoptuk volna.
unokatesómnak londonban 1200 volt a havi bére az albérlet meg 1400, ezt osztották szét 3 részre
1400-ban minden benne volt fűtés villany minden
nem maradt túl sok zseton ők is haza cuccoltak múlt évben
inkább csak az maradt meg amit nem költött el, itthon se lett volna kevesebb ha annyit költ
darusként az oviba mintha több lett volna a pénz csak nem tudta elviselni a hülye angol hülyéket 😂
Rakodo a pakker.
Unokatesom volt tesco raktarbazison pakket.
Amig nem csakozott be egy lengyellel addig megelt,amit kellett kolteni a lanyra es mar nem volt eleg egy szoba valami melosok kozti kozos berlesben,ukranok,romanok,magyarok,lengyelek vegyesben.
Utana mar allandoan koltoztek,foleg hogy kocsira is kellett fizetni.
Aztan jott a gyerek,es inkabb hazakoltoztek.