Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem-nem. Félreértettél. Én egy pillanatig sem állítottam, hogy nem kell tanulni, sőt. A kérdés, mit, de fontosabb kérdés, hogy kinek mit. Ha valaki nem alkalmas az értékteremtő munkára, az csak azért ne diplomázzon, mert a nagymama és nagypapa az ántivilágban szocializálódva azt hajtogatta, csak papír legyen, csak papír legyen.

Nézzük meg miről is beszélek. A link az ezévi ELTE bölcsészszakon induló képzésekről szól. Nézd végig, szerinted melyik az, ahol a kb. 4 év múlva végzők bizonyosan "jól jövedelmező" állást fognak találni? Pláne úgy, ismerve a mai fiatalok igényeit a "jól jövedelmező" mértékéről.

https://www.felvi.hu/felveteli...!IntezmenyiOldalak/szervezet.php?szer_id=243&elj=19a

Ja, a sorban ott a kapacitás is, vegyük azt, hogy átlagosan mindegyiket 80%-ra töltik fel a jelentkezők. És mondom, ez a 2019-es év, jövőre ugyanez ugyanennyi, tavaly ugyanez ugyanennyi. Az állami szektorban sejthetően ugye nincs ennyi igény "újlatin nyelv és kultúra" szakemberre, a maszek villanyszerelő, mez.gaz. vállalkozónál meg ugye ez minek is?
Hát erről van szó.
a motorja kb mindegyiknek fasza, a kasztni elég gáz, de mivel úgy is át lesz alakítva akkor kb tökmindegy mit fűrészel az ember
Parat megneztem.Huhaaaaaa,voltak gondok.
UAZ kell, meg némi rönkfa.
Szerzek.
kell egy lom iveco daily aztán abban elfér minden kacat és mellé legalább 2 motor
gombokból be lehet bútorozni a 80-90es évek színvonalán
Nekem lenne 1 kissé öreg, de még működő, miért, lenne kajfered?
Mar eladtad a veseidet?
Bútora már van hozzá........csak talál egy motort bele.
Soha nem lesz ilyened
Én ezt maradi szemléletnek tartom, maradok a lenini úton, tanulni, tanulni, tanulni.......aki nem tanul az lemarad, aki 8 általánossal főnök lesz az pont azt bizonyítja, hogy érdemes tanulni mert ő megtanult valamit papír nélkül amivel a többiek fölé emelkedett (már ha nem rokon seggnyaló mint ahogy írtad) ellenben papír nélkül előbb-utóbb kiesik a vezetésből mert óhatatlanul kiszorítják a tanultabbak (feltéve ha nem a saját cége bár ott sem biztos ha elég nagy lesz), nem nézek le senkit hisz magamnak sincs főiskolám, de én ezt nagyon sajnálom és a gyerekeimet a minél több tanulás felé hajtom.
Ott a CSAK.

kihagyod a lehetőséget, hogy nem CSAK azért sok a bölcsész a mekiben, mert nincsen annyi jól jövedelmező állás a világon, mert szerintem meg erre alkalmasak, lehet.
Nem akarom bántani őket - meg senkit - de TE elkezdenél tanulni olyant, amivel TUTI nem fogsz állást, megélhetést találni, pláne jól jövedelmezőt? Mert én nem. Egyszerűre konkretizálva: normálisnak gondolnál engem, ha én 14 évesen az üstfoltozás és az útkaparás érdekelne? Ugye nem, és meg is értenélek.
Ennek a mai világnak az egyik legnagyobb bűne az, hogy elhitette az utolsó két generációval azt, hogy bárki bármi lehet, meg csak akarni kell, meg mindenki megérdemli. Hát van egy szar hírem... Nem, nem az, hogy nem, hanem az, hogy a tények makacs dolgok, ez a szar hír. Nem kell szidni a 8 általános végzettségű főnököt, mert ezek szerint valamit jobban tud. És nem kell emlegetni, hogy segget nyalni, mert biztosan van olyan is, de abszolút nem az a jellemző. A mai magántőkés világban, aki segget nyaló de hülye embert tesz meg mekis főnöknek, az a saját zsebe, a hitelezők zsebe meg a részvényesek zsebe ellen dolgozik. és az nem lesz hosszú életű.
Mondjuk egyik bátyám segghülye mert ő tényleg nem azért tanult sokat, hogy abból éljen meg, egész életében raktáros-raktárvezető volt miközben állandóan tanult, 15 éve 5 dipója volt azt se tudom miből, dolgozik valami raktárban és mellette öreg fejjel is egyetemekre jár, kissé túlképzett azt hiszem.
"Ez igaz, ha mindenki és csak a pénz oldaláról közelítené meg a tanulást."

Miért, milyen más ok lenne tanulni mint, hogy azáltal könnyebben jobban élni? Az meg egyszerű, hogy miért több a bölcsész a nem értelmiségi melókban mert nekik nincsenek annyira jövedelmező bölcsész melók ellenben mivel sokat és sokáig tanultak hamarabb lesznek a mekiben főnökök (mondjuk pár héten belül) mint akinek csak a 8 általánosa van meg tehát kevés az esély, hogy 30-40-50 éves bölcsészt a pultban látunk mert az esélyei jobbak mint a tanulatlan társainak.
Ez igaz, ha mindenki és csak a pénz oldaláról közelítené meg a tanulást.
De kiváncsi lennék, hány mérnök és orvos megy inkább többért mekdanoldszba (mint a tanult szakmájába) mint mondjuk valamilyen bölcsészszakon végzett. Mert ha több a bölcsész mekdanoldszos, akkor máris nem igaz, amit írsz.
de hogy mindenkinek legyen min elgondolkodni:
https://www.ferfihang.hu/2018/...
Na ez kéne,nagyon.
Ezert kerilaci mindket vesejet es a szaruhartyait is odaadnam.

http://youtu.be/D94HUB0HKgM
....mert aki könnyen tanul az könnyebben vészeli át az átalakulásokat, változásokat.
Hmmm, ez készült eleinte hazájuk egyetemén később egy mekihez hasonlóban ami más országban van......miért?....mert ott a mekiben is több a fizetés és könnyebb az élet abból mint hazájukban kutatóként, orvosként vagy bármilyen komolyabb értelmiségiként. .....amúgy a tanulás az általános után nem feltétlenül azért fontos hogy több magolással több tudás legyen hanem megtanul a sokat tanuló ember tanulni amit jó esetben állandóan fenn tud tartani és a világ szemléletét tágítja, ez a fő értelme szerintem a föiskolának, egyetemnek ( persze, nyilván a tudás is fontos amit megszerez) nem véletlenül tartanak előrébb a tudásalapú országok ahol a tanulást preferálják.
https://coub.com/view/swdf4

Ugye-ugye, a sok diplomás.
A-a, semmi
Ilyen vagy hasonló nincs a tárcsán?
Akkor az olyan mint a vw nagykijelzős óracsoportjai (2007-8ig)
De ez nem, rengeteg előtte utána videó van ahol megjavul a tisztítástól. Nekem hidegben tűnik el néha pár pálcika de aztán megjavul. Ez a motor olyan mint egy nő, tényleg lelke van. Mindig hagyom hogy valahol szivárogjon picit az olaj mert ha megcsinálom akkor más baja lesz semmi komoly, csak rendszeresen kell vele foglalkozni
Csak pár szegmens nem látszik? Azzal nem nagyon lehet mit kezdeni nem érintkezési hiba legalábbis a hondánál nem, tavaly jártam pár hétig az nc-vel és megijedtem mikor eltünedeztek melegben, én is azt hittem érintkezéshiba (és pont nálam jön ki ), de kiderült, hogy új kora óta csinálja, vitte a tulaj, hogy gariban cseréljék, de azt mondták felesleges mert az új is fogja, maga a kijelző szar, igaz csak melegben mennek el a pálcikák.
Az lc4nek is kirezegte mindig a hátsó helyzetjelzőt a gép
Kapott egy babszemnyi ledet aztán az olyan örök élet+2 nap megoldás
Úgy volt a kötegben mégis elrohadt
Toldásra azt az olvadós belűt kellene használni de az ugye drágább mint a sima
Amúgy az az érthetetlen hogy miért kell toldani olyan vezetéket ami nincs egy méter sem, sőt lehet fél métertől se volt több
Mert eléggé aranyáras termék, pl egy ventillátor-hőkapcsoló összekapcsoló vezeték valami 7 ezer ebben van 6 tűzősarués fél méter vezeték
Vagy akár egy tps beállító kábel áll 3 tűzősaruból és 2db hármas csatlakozóból és 60 centi vezetékből 12 ezerért