Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Cseréld a tápot sztem dcre
Valszeg kapcsolóüzemű tápról van szó. Annak van minimum terhelése is hogy jol működjön. Én pl amikor ledesre cseréltem az összes spotot akkor trafót kellet kisebbre cserélni. Különben labilis volt a működés. Másrészt hiába irják rá a ledre hogy ac ról is mükszik,ez teljesen mégsem igaz hosszútávon.
Az üresjárási feszültség mindenképpen magasabb mint a névleges.
Valóban érdemes lenne megmérni.
AC van a led dobozán.

Most a 2*20 watt probléma mentesen égett több mint 10 percig. Bedugtam mellé egy ledet is, igy már 45 wattnál vagyunk.
Elvileg halogén helyére egy az egybe be lehet rakni.
Azoknál meg nem szokás egyenirányítani, mert az izzónak mindegy.
Viszont lehet simán nem stabil az a trafó, esetleg magasabb a feszültsége, és leold a hővédelme a LED-nek.
Csak kipróbálnám normális 12V-ról, pl. egy akkuról.
Tuti, hogy nem a teljesítménnyel van a baj.
Nem lehet, hogy led megy tönkre a váltófesz miatt?
Mondjuk ez ne m rossz,

A gondolat menetet nem értem. Ha a trafó 20-105 watt között tud és gyárilag 5*20 watt égő van benne, akkor a váltóáramű trafó miért nem bir 4*5 wattól 7*5 wattig a ledekkel?
Korai volt irni. Elkezdett villogni.

Ilyen led van benne. És most máron villog 4-5-6-7 leddel is. 7-6 leddel azonnal, 4-5-el pár percig birja.
https://lumenet.hu/philips-cor...

Most hagyományos halogén van benne 2*20 watt meglátjuk mi lesz.
Megneztem a ledet. Az is ac-s.
Nekem is ugy tunik, hogy valtoaram jon ki belole. De most meg 10 perce hiba nelkul eg 4 leddel.
nekem ilyen trafó van:
https://www.ledvonal.hu/led-ta...
akár 1 kis szakasz ledet(szalagon 3 led) is meghajt hiba nélkül
Nem, lehet kapni olyan ledet is, amelyik mind a kettő fajta feszültségen JÓL működik. Nekem is ilyen van, a régi, halogének helyére raktam, direkt így vettem.
rá van írva hogy 12v ac, szóval váltó áram jön ki belőle
a led izzó egyenáramú? a 12v izzók többnyire azok
Az ilyesmit nem lehet távban leellenőrizni, mérni kell mi van miért, és lehet azért villog mert van valami elektronika ami így korlátozza a rákötött ledek számát, hogy tönkre ne menjen! Ennek ellenőrzési módja , műszerrel ellenőrizni és méregetni mi miért van. De biztos vagyok , van benne valami ami korlátozza a fogyasztást és ha az áram túl lép egy mértéket akkor a szaggatással korlátoz! Nagyon valószínű, hogy kínai! Az, hogy a trafó mekkora semmit nem jelent, az elektronika teherbírása a lényeges!
hmm..

próbáltam 4 leddel is, igy tovább birja villogás nélkül (kb 3 perc). Ha többet rakok bele 5-6-7 led akkor azonnal villog.
Közben megnéztem. Hancon ET105 trafó van benne és 20-105 w a teljesítménye. Lehet, hogy azért villog mert nem egyenáramot ad ki a trafó, hanem 12 V-os váltóáramot?

Vagyis vagy trafót cserélek, vagy váltó áramos LED-et teszek bele?
Sziasztok,

kérdeznék, mert korábban voltak itt villanyászok is. Szóval meg van a Karácsonyi világítás - de nem igy akartam. :(

Az étkezőbe felkerült egy 12v-os 5 db halogént égőből álló lámpa (MR16 égővel). Ezt gyárilag 35w-os halogénnal szerelik, de mivel az egész lakásnak nincs ekkora fogyasztása ki akartam váltani 6 db 5 w-os leddel. A trafó elektronikus, max 160 w-ot tud. Ugye az eredeti teljesítmény 5*20 vagy 5*35 watt lett volna . Viszont a 6 db 5w-os leddel egy idő udtán (kb 2 perc el kezd villogni.) A trafó elektronikus és elviekben max 160 watt a teljesítménye a minimumot nem találtam meg.

Most próbálam 7*5 wattal is (ami már közel járhat a min 35 w sza bályozásho.) de igy is villog.

Valakinek tapasztalata?

Opciók:
- egy ledet kicserélek egy halogénra és máris megnő a fogyasztás
- keresek trafót ami 35 w alatt is tud
- egyéb ötlet?
1x voltam idén, az sem sok
Legalább te fogtál valamit!
Én csak a botot
Naa jó volt 2 ponty és ennyi
Igaz, jó esetbe voltam 6x horgászni
Talán jövőre többet tudok menni
Idén is vittünk az öregnek. Szerintem szereti
Azért peca rész is lett fejlesztve vettem 5 bitang horgot meg valami buzi vastag 50-és fonottat hozzá
Erre az alkalomra csinaltattunk 10 kiló 24-es bojlit
Plusz van pár titkos agyalás is
Mondjuk én 10 napra akartam menni. De rajtam kívül senki sem ér rá ennyi időre. Az 5 nap is olyan ha szar időt fogunk ki akkor baszhatjuk idén volt 2 elbaszott nagyobb kapás az csak a mi hibánk hogy nem lett meg
Pálinkát a Pálinkónak Zöld pokolba nem mennék ha kérnének rá akkor sem
Jövőre 5 nap(éjszaka) a cél
Ha nem fogok ennyi idő alatt legalább 3db 15+ kilós halat nem megyek többet oda
Fel vagyunk készülve: Pálinka lefőzve, hiba nem történhet
Új csónakok vannak 400 kiló körüli terhelhetőséggel szóval most már nem kell felni hogy elsüllyedünk
mert 3 fára jártok baszod azé
Jövőre mélyebb vízbe kell dobálnom a hálót mert idén nem sok minden akadt